Skocz do zawartości

Dzialalnosc Gospodarcza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z racji tego ze od paru lat kombinuje jak tu by sie dostac do USA chce zapytac czy taka sytuacja jest realna.

Zakladam firme w PL. Np.; jakas hurtownia importujaca ciuch do pl z usa albo restauracja. Chce poszezyc swoja dzialalnosc o filie w USA. Jako jedyny wlasciciel bo bylaby to firma jednoosobowa moge ubiegac sie o jakos wize ktora pozwala tam prowadzic firme ale nie jest konieczne zainwestowanie min 500k$? Bardzo zalezy mi na wyjzedzie. Na loteri w tamtym roku sie nie udalo. Raz odmowili mi turystycznej nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chodzi mi bardziej o to ze bym kupil jakis domek z 4-5 pokojami. I rozpocza dzialanosc taka ze bym wynajmowal pokoje np nakilka dni dla jakis surferow czy kogos tam innego. Moze bardziej to tylko jakies noclegi. Sam taki dom kosztowalby 500k i przynajmniej mam pewnosc ze nie bd to zle zainwestowane pieniadze jak np otwarcie jakies hurtowni ktora albo sieutzyma albo zbankrutuje a dom zawsze zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domek z 4-5 pokojami do wynajecia na zadupiu kupisz za 100-200 tysiecy w zaleznosci od budulca, ale komu to wynajmiesz na prowincji, plus to nie jest inwestycja kwalifikujaca do wizy biznesowe.

W NYC kupisz dom jako inwestycja za 800-tysiecy w gore z dwoma trzema mieszkaniami i wynajmiesz.

To jest inwestycja.

Tak robia chinczyki. W obecnej chwili wykupuja wszystko co sie da na rynku nieruchomosci.

Pracowali na to ponad 30 lat produkujac szmire po 99 centow do $9.99 a caly swiat sie cieszyl ze zaopatruje sie tanio w szmire, ktorej tak naprawde nie potrzebuje.

I oto po 30 latach amerykanin nie moze kupic domu za 100 tysiecy bo go nie stac, ale chinczyk moze za milion...

I placa gotowka!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuja mnie kraje ze wschodu polnocy i poludnia. O wynajmowaniu domkku to nie chodzilo mi na zadnej prowincji ale gdzies blisko plazy np w LA. Szukam lepszego wyjscia bo poki co mam zaplanowane zrobienie licencji pilota i instruktora pilotazu w usa dzieki czemu potem ten osrodek zaproponuje mi prace na dwa lata. Gadalem z osobami ktore tak zrobily i z osrodkiem. Napisali ze nie ma problemu. Tyle ze nie ma pewnoscize po tych dwoch latach nie bd musoal wracac do PL i w tym problem.

Gdzies kiedys sie spokalem z artykulem ze przez kanade mozna do stanow. Mianowicie pisalo tam ze dosc latwo dostac wize na prace w kanadzie na rok po czym mozna przedluzyc na kolejny i tak po dwoch latach mozna starac sie o rezydenture a kanadyjczycy moga chyba mieszkac pracowac i co chca w usa. Chyba ze sie myle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies kiedys sie spokalem z artykulem ze przez kanade mozna do stanow. Mianowicie pisalo tam ze dosc latwo dostac wize na prace w kanadzie na rok po czym mozna przedluzyc na kolejny i tak po dwoch latach mozna starac sie o rezydenture a kanadyjczycy moga chyba mieszkac pracowac i co chca w usa. Chyba ze sie myle.

Czy to się przypakiem nie tyczy Kanadyjczyków? Oni moga w ułatwiony sposób ubiegać się o pracę w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies kiedys sie spokalem z artykulem ze przez kanade mozna do stanow. Mianowicie pisalo tam ze dosc latwo dostac wize na prace w kanadzie na rok po czym mozna przedluzyc na kolejny i tak po dwoch latach mozna starac sie o rezydenture a kanadyjczycy moga chyba mieszkac pracowac i co chca w usa. Chyba ze sie myle.

Po 1. Mylisz się.

Po 2. Rezydentura w Kanadzie nie czyni Cię Kanadyjczykiem (skąd ten pomysł? ;))

Po 3. A person in Canada temporarily, such as an international student or a temporary foreign worker, is not a permanent resident.

http://www.cic.gc.ca...asp#keep_status

No, chyba że się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...