Skocz do zawartości

Opłata Wizowa - Pomocy! :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie chcę zakładać nowego tematu, więc napiszę tutaj w nieco podobnej sprawie. Chciałam dzisiaj wnieść opłatę za ds-160 poprzez Sofort ale chyba coś poszło nie tak. Na ich stronie zalogowałam się już do swojego banku, zleciłam przelew, dostałam sms-a z banku z hasłem jednorazowym, czyli wszystko odbyło się normalnym trybem i po chwili przekierowało mnie na stronę http://www.ustraveldocs.com, na której założyłam profil i od razu wyskoczyła zakładka o umówieniu się na wizytę w ambasadzie. Dodam, że nie wypełniłam jeszcze formularza ds-160, chciałam najpierw zapłacić, więc umówienie się na rozmowę nie wchodzi jeszcze w grę. Jak się okazało, pieniądze z konta nie zeszły, nie są nawet zablokowane. Myślałam,że coś źle zrobiłam ale drugi raz już nie chce mnie zalogować przez Sofort. Martwi mnie fakt, że dostałam sms-a z banku potwierdzającego przyjęcie transakcji ale zero znaków potwierdzających ten fakt. Czy ktoś miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Już sama rozwiałam sobie wszelkie wątpliwości, więc może te wskazówki przydadzą się komuś w przyszłości.

Pieniądze zeszły z konta na drugi dzień, zadzwonił do ambasady podpytać o ten numer potwierdzający, ale powiedziano mi że w przypadku przelewów przez SOFORT liczy się tylko nr transakcji, który automatycznie zapisuje się w tytule przelewu. Wystarczy więc wydrukować sobie bankowe potwierdzenie wykonania przelewu i to wystarczy. SOFORT okazał się jednak całkiem prostym narzędziem płatności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam,

Spotkałam się z podobnym problemem. Odpalić ten druk do opłat w banku pocztowym się dało (w przeglądarce Internet Explorer w Chromie nie działa), ucieszyłam się że tak szybko się udało i poleciałam na pocztę płacić. Ależ jakie ja miałam rozczarowanie kiedy Pani w okienku mi powiedziała że konto podane na tych drukach jest nie pełne, ponieważ wygląda w ten sposób XXXXXXX156378XXXXXXX. Czy ktoś ma pełne konto do zapłaty wizy nieimigracyjnej za 160 $???? Proszę o jakiekolwiek porady lub przesłanie mi na maila porządnego druku do zapłaty przez bank pocztowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałam napisać e-mail daria.cyrulnikowa@gmail.com w nawiązaniu do wiadomości napisanej wyżej

chodzi o to że ja byłam na takiej poczcie i właśnie w tym okienku mi tak było powiedziano, jeszcze ta Pani powiedziała że ludzi przynoszą druki z pełnym kontem. A z takim jak mam ja ona nic nie może zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer konta masz prawidłowy - powinien być z tymi wszystkimi krzyżykami.

Ale problem polega na tym, że nie możesz dokonać opłaty na każdej poczcie (widocznie na tej, której byłaś nie mogłaś tego zrobić), tylko w Banku Pocztowym. Nie każda poczta jest Bankiem Pocztowym.

Wyszukiwarka banków pocztowych jest na stronie, na której był link do druków opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...