Skocz do zawartości

Powrót Do Stanów


haydendreams

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dosyć nietypową sprawę. Byłam w nowym jorku od kwietnia 2012 do lutego tego roku na wizie turystycznej którą przesiedziałam o 120 dni. Mam zamiar jednak wrócić, ale czytałam że są nałożone 3 letnie kary od 180 do roku. Jak to wygląda tak naprawdę i jakie kroki mogłabym podjąć, by móc bez większego problemu wrócić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 lata, gdzie to słyszałaś? O ile się nie mylę masz zakaz wjazdu na 10 lat co najmniej lub permanentny

Zapomniales o dekapitacji, Brian.

Do haydendreams:

(1) Because you have overstayed in the U.S., you will generally be required under U.S. law (INA 222(g)) apply for your new visa at the U.S. embassy or consulate in your native country (from which you hold your passport). You are not likely to be allowed to renew your visa in a third country (there are some exceptions, the details of which are too much to explain here).

(2) If you have overstayed in the U.S. by more than 180 days but less than one year, you are barred from receiving another U.S. visa and from entering the U.S. for the next three years. This penalty is again specified by U.S. law (INA 212(a)(9)((i)(I)).

(3) If you have overstayed in the U.S. by more than one year, the bar is extended to ten years (INA 212(a)(9)((i)(II)).

(4) If you have overstayed by less than 180 days, you are not subject to the mandatory bars in (2) and (3) above, but the home-country visa renewal in (1) still applies. The U.S. consular officer may still deny your visa application according to U.S. law (INA 214() simply because you overstayed.

(5) The immigration officer did not make a mistake in granting you a six-month stay in the U.S. Your U.S. "visa" is only a permit for you to "arrive" in the U.S. at an airport seaport, or border crossing, and ask the immigration officer to let you into the U.S. If your U.S. visa is valid for one year, it means that within the one-year period, you may arrive in the U.S. as many times as permitted by the visa to seek permission to enter the U.S. It does not mean that you can stay in the U.S. for one year. The length of time that you are allowed to stay in the U.S. is always determined by the immigration officer at the port of entry and written on your I-94 card. For B-visa visitors, the default is to grant a six-month stay, as specified by U.S. law (8 CFR 214.2((2)).

(6) Even if you manage to get a new U.S. visa, you may still be denied entry by the U.S. immigration officer when you arrive at the port of entry. The authority of a consular officer to issue a visa and the authority of an immigration inspector to grant admission are separate powers under U.S. law, and serves as a double-check system.

Source(s):

U.S. Immigration and Nationality Act Sections 212(a)(9)((i), 214(, 222(g); Title 8 U.S. Code of Federal Regulations Section 214.2((2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dosyć nietypową sprawę. Byłam w nowym jorku od kwietnia 2012 do lutego tego roku na wizie turystycznej którą przesiedziałam o 120 dni. Mam zamiar jednak wrócić, ale czytałam że są nałożone 3 letnie kary od 180 do roku. Jak to wygląda tak naprawdę i jakie kroki mogłabym podjąć, by móc bez większego problemu wrócić ?

Oj cieniutko!

Raczej masz bardzo typową sytuację jak na rodaka! ;)

Masz zakaz przez trzy lata, ale to również nie oznacza, że po trzech latach jak dostaniesz wizę w ambasadzie to wpuszczą Cię na granicy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi moze przeczytaj co wkleil Jim Beam :)

jak kto sie ma do zakazu wjazdu jak dokladnie pisze ze ten ktos byl 120 a nie ponad 180 dni.

zakazu wjazdu sie nie ma ale nie wiadomo czy taka osoba dostanie nowa wize i wleci na teren USA.

:D to przez brak kawy z rana! hehe

Ale sądzę, że szanse są bliskie zeru, a to ze względu na fakt, że konsul podczas spotkania głównie skupia się na sprawdzeniu, czy osoba starająca się o wizę jedzie tam turystycznie, czy tylko chce wykorzystać wizę żeby wjechać do kraju. No dobra, może się uda wykiwać konsula, ale na granicy to już marne szanse.

Czytałem ostatnio podobną sytuację, że 50-latka przesiedziała wizę, potem dostała ją ponownie w ambasadzie, a na lotnisku w NYC ją cofnęli. Córka kobiety chciała poruszyć niebo i ziemię, tak, że polski konsul interweniował, a amerykanie i tak odesłali kobietę do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dosyć nietypową sprawę. Byłam w nowym jorku od kwietnia 2012 do lutego tego roku na wizie turystycznej którą przesiedziałam o 120 dni. Mam zamiar jednak wrócić, ale czytałam że są nałożone 3 letnie kary od 180 do roku. Jak to wygląda tak naprawdę i jakie kroki mogłabym podjąć, by móc bez większego problemu wrócić ?

wrocic zwiedzać ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...