Skocz do zawartości

Paczka Do Pl Z Los Angeles


Big

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Czy ktos moglby polecic najlepszy sposob (cos typu Polamer) na wysylke paczki z rzeczami osobistymi (ciuchy) z okolic Los Angeles do PL?

Wiem, ze mozna wyslac do Polamera, a pozniej oni to wysylaja dalej, ale na obecna chwile, nie chce korzystac z tego sposobu.

Znacie cos innego (poza USPS)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie uzupelniam pytanie (myslalem, ze to jasne, skoro wspomnialem o Polamer ;) ) :

chcialbym zeby bylo to rozwiazanie sensowne kosztowo - hmmm, do 100$?

Kilkanascie koszulek, jakies buty, jeansy, etc. - ciezko okreslic wage i wielkosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polonez parcel service ma "biura" na west coast. Idź na ich stronę i sprawdź gdzie jest jakieś w LA. Na pewno jest w Oxnard i w Santa Barbara - ja wysyłam paczkę z Santa Barbara. UWAGA: to działa tak, że jest jeden dzień raz na parę miesięcy w który trzeba paczkę odstawić pod podanym adresem. Tego dnia ciężarówka objeżdża wszystkie lokalizacje w danej okolicy i jak się zapełni to wiozą to do głównego biura (więc nie trzeba nigdzie wysyłać). Najbliższy taki dzień dla Oxnardu i SB to już 4 maja! Zadzwoń do nich jak najszybciej i powiedz że będziesz miał paczkę, żeby sobie doliczyli do listy. Koszt wysyłki z tego obszaru jest droższy niż wg kalkulatorka na stronie. Mi podali cenę $10 za każdą paczkę + $1.65 za funt, do 70 funtów (jak cięższa to koszt dodatkowo rośnie). Liczą się też jednak wymiary i generalnie jakoś trudno mi oszacować ile zapłacę :P Paczka jest super duża, jakieś 2x3x4 ft. i waży z 80-90 lbs. Spodziewam się czegoś z przedziału $200-250. Tak jak mówię, jak chcesz z nimi wysłać paczkę to zadzwoń do nich i ich powiadom, zapytaj o szczegóły (chociaż trudno jest się dogadać...). Ubezpieczenie do $200 jest chyba w cenie a za więcej trzeba dopłacić.

Nie wiem ile tego wieziesz i czy lecisz do Polski, ale dodatkowe 23kg można zabrać za dokładnie $100 w Lufthansie i ja bym zdecydowanie brał dodatkowy bagaż zamiast bawić się w morskie paczki. To idzie minimum 2 miesiące z west coast, licząc od dnia wysyłki który tak jak napisałem jest jeden raz na kilka miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Witajcie.

Czy ktos moglby polecic najlepszy sposob (cos typu Polamer) na wysylke paczki z rzeczami osobistymi (ciuchy) z okolic Los Angeles do PL?

Wiem, ze mozna wyslac do Polamera, a pozniej oni to wysylaja dalej, ale na obecna chwile, nie chce korzystac z tego sposobu.

Znacie cos innego (poza USPS)?

nie polecam wysyłania paczek firmą POLONEZ -oni w Polsce wspołpracują z agencją celną ZUH SAGA. Właściciel agencji przetrzymuje paczki i w tym samym czasie paczki są okradane . mnie okradziono paczki na $3500 . paczki szły prawie 3 miesiące. były to paczki z ubraniami. właściciel blokował tweirdząc:Pana córki i tak tutaj nie ma i ubrania nie będą jej potrzebne; blokowane było wysyłanie deklaracji celnych. odbiorca pojechał te paczki odebrać osobiście ponieważ Pan Semeniuk nie chciał ich oddać dodystrybucji twierdząc, że nie było dystrybucji - niestety dystrybucja była cały czas. Każda inna agencja tyko nie ZUH SAGA. To sa złodzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...