Skocz do zawartości

Przesiadka W Paryżu - Charles De Gaulle


avenly

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym zapytać czy może leciał ktoś z przesiadką w Paryżu ? Na początku miałam lecieć we wrześniu z przesiadką we Frankfurcie, ale niestety plany uległy zmianom i chyba będę lecieć w sierpniu, a jedyne rozsądne bilety to z przesiadką w Paryżu ( 300 zł róznicy na bilecie między sierpniem a wrześniem, dużej tragedii nie ma ) Czas między przesiadkami to 1h 20 i 2h tak więc zastanawiam się czy na pewno się wyrobię ? Bo skoro kupuję bilet od razu to bagaż mam nadawany w Wawie i odbieram go w NY, prawda ? W Paryżu chyba tylko musze przejść do odpowiedniego miejscam czy też jeszcze jakieś odprawy ? Z tego co czytałam to we Frankfurcie nie ma żadnego problemu żeby nawet w 40 minut się uwinąć ale nie mam pojęcia jak jest w Paryżu, czy ktoś kto leciał mógłby powiedzieć coś na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mozesz miec problemy z przesiadka, Air France lubi sie spozniac a musisz w Paryzu przejsc ponownie security check. Lecac do USA mialem tam przesiadke 1,5h - samolot opoznil sie 40min i na lotnisku byla masakra, ledwo zdazylem. Co do bagazu to odbierasz go w NY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się jeszcze znaleźć z przesiadką 4 h i 2h, poczekam może jeszcze aż ktoś się wypowie, ale jeszcze takie pytanko, jak przesiadałeś się w Paryżu, to jak tam wygląda ta przesiadka ? Bo wiem że we Frankfurcie jest bardzo dobrze oznaczone lotnisko, poza tym ponoć miejsce odlotów do USA jest gdzieś blisko. Czy w Paryżu trzeba przemierzać całe lotnisko żeby dostać się do samolotu do USA, czy również jest w miarę blisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleko nie jest, ale... dobre oznaczenie? :D Niby gdzie? Jeszcze obsługa średnio pomocna jest. W zeszłym roku ledwo zdążyłem ale tylko dlatego, że ładowania Airbusa A 380 jednak trochę trwa i się przedłużyło... W drodze powrotnej już byłem spóźniony i miałem bonusowe 4h w Paryżu...

Moja rada jest taka: jak dojdziesz do tej niesamowicie długiej kolejki przy ponownym security i do paszportów, idziesz do obsługi i mówisz, że właśnie przyleciałaś i masz przesiadkę. Twój samolot zaraz odlatuje, a boarding juz trwa. Powinni Cię puścić bez kolejki. Tylko ważne jest by podkreślić, ze ich samolot (warto mieć ten kawałek karty pokładowej), czyli AF się spóźnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, rozumiem, czyli o wiele lepiej będzie dla mnie wziąść opcję z 4 h w Paryżu. Rozumiem że wtedy raczej nie powinnam mieć problemów ? :) No to pewnie będzie wesoło jak się pogubię na lotnisku w Paryżu, no ale nic, jak już będę mieć zakupione bilety to wtedy jeszcze popatrze dokładnie na forum i zorientuję się w rozmieszczeniu na tym lotnisku. Jeszcez tak może nie w temacie, ale z powrotem bym miała lot przez Amsterdam, myślicie że 2 i pół godziny da radę ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, rozumiem, czyli o wiele lepiej będzie dla mnie wziąść opcję z 4 h w Paryżu. Rozumiem że wtedy raczej nie powinnam mieć problemów ? :) No to pewnie będzie wesoło jak się pogubię na lotnisku w Paryżu, no ale nic, jak już będę mieć zakupione bilety to wtedy jeszcze popatrze dokładnie na forum i zorientuję się w rozmieszczeniu na tym lotnisku. Jeszcez tak może nie w temacie, ale z powrotem bym miała lot przez Amsterdam, myślicie że 2 i pół godziny da radę ? :D

Co do lotniska w Amsterdamie to 2.30h w zupełności Ci wystarczy. Ja ostatnio leciałem przez AMS do NYC i z powrotem z LA z przesiadką też w AMS do WAW to na dobrą sprawę można ogarnąć wszystko w 1h. Co prawda podczas lotu do NYC była kolejka do Security Check, ale sprawnie to szło i na pewnie nie spędziłem tam dłużej niż 20 min. W AMS masz wszystkie przesiadki pod jednym dachem (wszystko jest ładnie połączone). Ja co prawda czekałem tam 5h i niesamowicie się nudziłem. Więc Twoje 2.30 jest idealne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Paryzu zdarzalo mi sie zdazyc w 45 min i tylko raz odlecieli beze mnie (na kilkadziesiat lotow)...

Generalnie 1h20 jest spokojnie do zrobienia - sam mam zreszta bilety na lot przez CDG w maju z 1h30m na przesiadke.

Na security maja 3 kolejki (w terminalu 2E oczywiscie) i w zaleznosci od tego za ile Twoj lot odlatuje, to takiej kolejki trafiasz...

W AMS to w 45 min praktycznie zawsze da sie zdazyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję bardzo za odpowiedzi, myślę jednak że w Paryżu wybiorę 4 godziny, tym bardziej że nigdy do Stanów jeszcze nie leciałam, więc trzeba się zorientować co i jak. Po co się stresować jak cena i tak i tak ta sama, a jak poczekam sobie ze 2 godzinki to nic się nie stanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...