Skocz do zawartości

Nyc Wakacje 2013


anoli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

w lipcu wyjeżdżam do NYC na 7 tygodni i mam w związku z tym pytanie: ile mniej więcej powinnam zabrać ze sobą pieniędzy (nie będę płaciła ani za nocleg ani za jedzenie - jadę do rodziny), żeby na kontroli na lotnisku się w razie czego nie przyczepili? czy przejdzie taka gadka, że przy sobie mam np. 1000$ a resztę mam na koncie? mogą chcieć ode mnie wyciąg z konta na potwierdzenie? to jest moja pierwsza podróż do Ameryki, w ogóle pierwsza podróż samolotem, więc trochę się denerwuję :)

Lecę LOTem i jeszcze nurtuje mnie fakt jaki bagaż podręczny mogę ze sobą zabrać na pokład? Nie mam orientacji jak będzie wyglądało 8 kg, czy zmieści się w tym przedziale mała walizeczka czy musi to być torba... pomóżcie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie 1000 usd to bardzo duzo [jak nie placisz za spanie i jedzenie]...no chyba ze lubisz dostojne zycie i mimo iz bedziesz jadla i spala u rodziny to np bedziesz korzystala z drogich nowojorskich restauracji :)

na co mozna wydac 1000usd oprocz jedzenia i spania w nowym jorku? powinnas zadac sobie to pytanie...

koszty metra, no i atrakcji nowojorskich [zorientuj sie jakie sa atrakcje,np empire state,rockeffeler center i inne], ciuchy, kluby,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

w lipcu wyjeżdżam do NYC na 7 tygodni i mam w związku z tym pytanie: ile mniej więcej powinnam zabrać ze sobą pieniędzy (nie będę płaciła ani za nocleg ani za jedzenie - jadę do rodziny), żeby na kontroli na lotnisku się w razie czego nie przyczepili? czy przejdzie taka gadka, że przy sobie mam np. 1000$ a resztę mam na koncie? mogą chcieć ode mnie wyciąg z konta na potwierdzenie? to jest moja pierwsza podróż do Ameryki, w ogóle pierwsza podróż samolotem, więc trochę się denerwuję :)

Lecę LOTem i jeszcze nurtuje mnie fakt jaki bagaż podręczny mogę ze sobą zabrać na pokład? Nie mam orientacji jak będzie wyglądało 8 kg, czy zmieści się w tym przedziale mała walizeczka czy musi to być torba... pomóżcie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzina rodziną, ale dobrze mieć przy sobie własną forsę. Możesz wwiezć do 10 tys. $ bez pytań.. 10 i więcej należy deklarować. Zagraniczne karty kredytowe też są przyjmowane. Nawet dobrze mieć taką przy sobie - b. imponuje przy kontroli na lotnisku - świadczy że ma się środki na wakacje. Na co wydać tysiąc? Na ciuchy, na ciuchy. Z całego świata zjeżdżają się tu ludzie na zakupy bo tanio, a na odzież w cenie do $110 nie ma nawet VAT. W sklepie Century 21 naprzeciw World Trade Center niujorczyka nie uświadczysz. Sami turyści!

Życzę przyjemnej podróży i miłych wakacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...