Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku kończę gimnazjum i zaczynam już zastanawiać się, co dalej. Bardzo, bardzo chciałabym studiować w USA, niestety na zwykły college absolutnie nie mam szans (z powodów finansowych), więc chciałabym zacząć od community college, a potem może zrobić transfer na uniwersytet. Myślałam o Los Angeles City College lub Santa Barbara City College. Mam w związku z tym kilka pytań:

1/ W której klasie liceum powinnam zacząć składanie aplikacji? Czytałam, że rok przed planowanym rozpoczęciem nauki w college'u, ale przy aplikacji proszą o oficjalny dyplom ze szkoły średniej. Jak mam w takim razie wysłać ten dyplom skoro go jeszcze nie będę miała?

2/ Na czym dokładnie polegają credit hours (godziny kredytowe)? Jak się je podlicza i ile trzeba ich mieć, żeby ukończyć community college?

3/ Jakie zajęcia mogę wybrać? Czy mogę wybrać tylko humanistyczne lub tylko ścisłe, czy można je mieszać? Jak później się wybiera, czy chcesz mieć Bachelor of Arts czy Bachelor of Science?

4/ Na stronie LA City College dla zagranicznych studentów w kosztach są takie pozycje jak: Associated Students, Health Office Fee, Enrollment Fee. Co to takiego?

5/ Jakie są sposoby na uzyskanie pomocy finansowej dla zagranicznych studentów? Jakieś stypendia, które możecie polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem na pare pytan:)

2.Kazdy przedmiot ma przypisana odpowiednia liczbe kredytow.Wiekszosc przedmiotow ma 3 kredyty,niektore 1kredyt( np zajecia laboratoryjne czy fizyczne)a niektore 4 (zajecia praktyczne np takie jak internship)ale zalezy to od szkoly.Ogolnie aby skonczyc 4 letnie studia musisz miec okolo 120 kredytow,Community College-60 kredytow(2 lata).Kursy z numerem ponizej 100 nie licza sie do ukonczenia danego kierunku.

3.Zalezy od uczelni.Zazwyczaj przez pierwsze 2 lata wybierasz tzw general ed-przedmioty ogolne czyli matma,historia,biologia itp.Zazwyczaj na poczatku studiowania wybierasz czy chcesz miec BA czy BS,ale niekoniecznie.Ja znam ludzi ktorzy zmieniali kierunek z 5 razy,czasem i na ostatnim roku.Tylko ze wtedy tracisz kredyty ale szkole to na reke gdyz oznacza wiecej kasy dla nich.

5.Stypendia jest b trudno zdobyc szczegolnie dla zagranicznych studentow.Przygotuj sie finansowo na studiowanie.Powiem Ci na moim przykladzie-jestem rezydentka a i tak za 1 rok studiow musialam wylozyc kase.Ostatnio dostalam stypendium ale ono pokrywa jakis % kosztow.Oczywiscie kazda sytuacja jest inna ale stypendia to nie jest gwarancja nawet dla rezydentow.

Powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

Podpinam się do tego wątku, bo nie chcę tworzyć milion tematów z CC :)

W lipcu wylatuję do USA i chcę podjąć tam naukę na community college. Ale ja mam mega niejasną sytuację, nie wiem już jako kto będę tam rozpatrywana.
Urodzilam się w chicago,mieszkalam tam 4 lata,potem wylecialam do Polski i konczylam tu szkoły w tym maturę. Na niektorych stronach czytam,ze bede przyjeta w zasadzie bez niczego, ze napisze placement test, zaplace i bede. A na niektorych znowu,ze potrzebne sa SATy, TOEFL itd. Już na prawde nie wiem, jak to ze mna jest. Niby international....ale niby ich. Wie ktoś moze?:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się do tego wątku, bo nie chcę tworzyć milion tematów z CC :)

W lipcu wylatuję do USA i chcę podjąć tam naukę na community college. Ale ja mam mega niejasną sytuację, nie wiem już jako kto będę tam rozpatrywana.

Urodzilam się w chicago,mieszkalam tam 4 lata,potem wylecialam do Polski i konczylam tu szkoły w tym maturę. Na niektorych stronach czytam,ze bede przyjeta w zasadzie bez niczego, ze napisze placement test, zaplace i bede. A na niektorych znowu,ze potrzebne sa SATy, TOEFL itd. Już na prawde nie wiem, jak to ze mna jest. Niby international....ale niby ich. Wie ktoś moze? :P

Bedziesz musiala zapytac swojego school counselor co i jak.

Tak na marginesie - moj doradca mi powiedzial, ze jak wpisze, ze angielski to moj native language to nie bede musiala TOEFL zdawac i tak tez zrobilam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

również chciałbym podpiąć się pod temat.

Wyjeżdżam w lipcu, na wizie turystycznej. Chciałbym podjąć studia na community college i zmienić tym sobie wizę na F1.

Czy jeśli papiery na uczelnię złożę we wrześniu, a naukę rozpocznę dopiero wiosną 2015 to czy już po przyjęciu w październiku/listopadzie dostanę F1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak na wyjazd w lipcu mieszasz pojęcia. Wizy to się dostaje poza granicami USA, więc F1 nie dostaniesz.

Po drugie, poczytaj o zmianie statusu z turysty na studenta. Było tu tego dużo. Szukaj postów użytkownika karina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizy zmienić nie możesz.

Możesz co najwyżej zmienić status, jeśli chcesz to zrobić bez wyjazdu z USA.

Problem może się pojawić, jeśli będziesz chciał wyjechać poza USA po przeprowadzeniu manewru zmiany statusu.

Bo na statusie studenta do USA nie wjedziesz.

F1 możesz dostać, jeśli będziesz chodził do szkoły. Nie wtedy, kiedy złożysz papiery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Czyli jeśli semestr zacznie się na wiosnę to dopiero wtedy dostanę status studenta? Fakt przyjęcia np. w październiku takiego statusu mi nie gwarantuje od razu?

Uściślając, na statusie studenta jak wyjadę z USA to mnie nie wpuszczą z powrotem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Czyli jeśli semestr zacznie się na wiosnę to dopiero wtedy dostanę status studenta? Fakt przyjęcia np. w październiku takiego statusu mi nie gwarantuje od razu?

Uściślając, na statusie studenta jak wyjadę z USA to mnie nie wpuszczą z powrotem?

Po pierwsze, możesz mieć duże problemy ze zmianą statusu dlatego poradziłem poczytać o tym.

O statusie studenta decydują daty w I-20 a nie jakieś umowne przyjęcie. To nawet nie jest domeną registraru tylko DSO, więc jedno z drugim nie ma związku. Generalnie wjechać do USA 30 dni przed rozpoczeciem studiów.

Nie, ze statusem studenta bez wizy w paszporcie nie wjedziesz.

Dużo lepiej załatwiać F1 w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...