Skocz do zawartości

G-325A - Wątpliwości Przy Wypełnianiu


Sara

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, za tydzień z narzeczonym wysyłamy I-129F i przy tym każde z nas ma wypełnić G-325A. Bardzo się tym stresuję, nie chcę popełnić błędu przy wypełnianiu... pewnie już za dużo analizuje i wariuję, ale nie chcę, żeby nam odesłali formularze z uwagi na błędne wypełnienie.

Tutaj jest formularz wypełniony przykładowo ze strony VS, który jednak wciąż nie rozwiewa wszystkich moich wątpliwości ;p

http://www.visajourney.com/examples/INS-Form-G-325A.pdf

Mam pytania:

1) Na samej górze w prawym górnym rogu jest pytanie o File Number (w przykładzie jest wpisane "none") - czy wiecie co to w ogóle jest?

2) rubryka z US Social Nummer - gdy wpisuje n/a albo none (używam formularza pobranego ze strony uscis) pojawia mi się, że mam wpisywać jedynie numerki - mam po wydrukowaniu wpisać długopisem "none", tak, żeby nie zostawiać pustych pól?

3) rubryka Family Name (tam gdzie wpisuje się nazwisko ojca, matki i panieńskie matki) - mogę wpisać tylko 2 nazwiska - ojca i panieńskie matki, a w związku z tym, że nazwisko mojej mamy kończy się na -a, taty na -i (w Polsce przecież w zależności od płci są inne końcówki) , np: Kowalski, Kowalska - czy również dopisać długopisem mamy nazwisko z poprawną końcówką?

4) rubryka: Applicant's last address outside the US of more than 1 year - w rubryce nad typ pytaniem, uzupełniłam całą tabelkę z moimi adresami za poprzednie pięć lat i widać gdzie mieszkałam ponad rok. Nie rozumiem zasadności tego pytania, co tutaj wpisać? Poza tym ostatnio powyżej roku mieszkałam jeszcze w akademiku na studiach ponad rok temu.

5) jeśli dorabiałam na studiach i pracowałam trochę tu i trochę tam to wpisuje to po kolej, a w miesiącach gdy nie pracowałam uzupełniam unemployed?

6) na samym dole strony "box" z pogrubioną linią i pytanie o Alien Registration Number - rozumiem, że wpisuję "none" - nie wiem w ogóle co to jest....

Z góry dziękuję za odpowiedzi, zwłaszcza osób, które już wypleniły i odesłały g-325A i było ok. I za cierpliwość ze mną :) Po prostu bardzo się stresuje całym procesem, i chcę wszystko zrobić na 100% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Na samej górze w prawym górnym rogu jest pytanie o File Number (w przykładzie jest wpisane "none") - czy wiecie co to w ogóle jest?

To jest A# / Alien Number / USCIS Account number. Jeżeli nie miałaś do czynienia z USCIS wcześniej, najpewniej nie masz tego numeru. Po wysłaniu petycji będzie Ci on nadany. Jeden na całe życie.

2) rubryka z US Social Nummer - gdy wpisuje n/a albo none (używam formularza pobranego ze strony uscis) pojawia mi się, że mam wpisywać jedynie numerki - mam po wydrukowaniu wpisać długopisem "none", tak, żeby nie zostawiać pustych pól?

Ja wpisałem None i nie było problemu. Jeżeli formularz tego nie chwyta, zrób jak piszesz. Zostaw puste i po wydrukowaniu dopisz czarnym długopisem.

3) rubryka Family Name (tam gdzie wpisuje się nazwisko ojca, matki i panieńskie matki) - mogę wpisać tylko 2 nazwiska - ojca i panieńskie matki, a w związku z tym, że nazwisko mojej mamy kończy się na -a, taty na -i (w Polsce przecież w zależności od płci są inne końcówki) , np: Kowalski, Kowalska - czy również dopisać długopisem mamy nazwisko z poprawną końcówką?

Wpisujesz dokładnie tak, jak mają w dowodzie osobistym/paszporcie/akcie ślubu/urodzenia (wybierz jeden, najbardziej aktualny).

4) rubryka: Applicant's last address outside the US of more than 1 year - w rubryce nad typ pytaniem, uzupełniłam całą tabelkę z moimi adresami za poprzednie pięć lat i widać gdzie mieszkałam ponad rok. Nie rozumiem zasadności tego pytania, co tutaj wpisać? Poza tym ostatnio powyżej roku mieszkałam jeszcze w akademiku na studiach ponad rok temu.

Wpisz adres akademika i od kiedy do kiedy tam mieszkałaś. Pytanie ma sens w przypadku obywateli/rezydentów USA, którzy mieszkali poza USA.

5) jeśli dorabiałam na studiach i pracowałam trochę tu i trochę tam to wpisuje to po kolej, a w miesiącach gdy nie pracowałam uzupełniam unemployed?

Dokładnie tak. Nie zostawiaj niedopowiedzianych luk w życiorysie.

6) na samym dole strony "box" z pogrubioną linią i pytanie o Alien Registration Number - rozumiem, że wpisuję "none" - nie wiem w ogóle co to jest....

To jest to samo, co File Number na górze. Wpisujesz None.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, jeszcze jedno małe pytanko: zarówno w cover letter i fiance letter of intent trzeba podać poniższe info (zaadresować): United States Department of Homeland Security U.S. Citizenship and Immigration Services [ADDRESS OF FILING LOCATION] - czy to jest ten adres na który wysyłamy petycję (ten w teksasie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy file number to nie jest bardziej case number? Bo Alien Registration Number zwykle widnieje jako A # , nie spotkalam sie z nazywaniem go file number, no ale moze sie myle.

No wydaje mi się, że skoro jest przy tym okientu wytłuszczone A, to jest to właśnie Alien Number.

hej, jeszcze jedno małe pytanko: zarówno w cover letter i fiance letter of intent trzeba podać poniższe info (zaadresować): United States Department of Homeland Security U.S. Citizenship and Immigration Services [ADDRESS OF FILING LOCATION] - czy to jest ten adres na który wysyłamy petycję (ten w teksasie)?

Nie... California albo Vermont. Ale jest to sprawa drugorzędna. Możesz sprawdzić do którego SC najpewniej Twoja petycja trafi ze względu na adres zamieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wpisaliśmy adres, coby uszanować zasady bardzo poprawnej korespondencji. Ale ludzie twierdzą chóralnie, że adres na letter of intent nie jest potrzebny. Najważniejsza jest deklaracja napisana przez oboje narzeczonych oraz własnoręczny podpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie... California albo Vermont. Ale jest to sprawa drugorzędna. Możesz sprawdzić do którego SC najpewniej Twoja petycja trafi ze względu na adres zamieszkania.

A jak moge sprawdzić, gdzie trafi moja petycja? muszę to wiedzieć w zanadrzu, żeby poprawnie zaadresować, te cover lettery itp idą z pierwszą petycją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...