Skocz do zawartości

Nowe Ustawy Imigracyjne: Wizy Pracownicze I Gc Dla Wykwalifikowanych Specjalistw


mikun

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 271
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Reforma Obamy w kształcie opisanym w pierwszym poście byłaby wisienką na torcie do socjalistycznych rządów Obamy. Krew mnie zalewa jak czytam, że ktoś o zdrowych zmysłąch na poważnie by za taką reformą zagłosował. Rzecz jasna Republikanie nigdy do przejscia takiej "reformy" nie dopuszczą. Martwi jednak wspomniany trend w wyborach. Latynosi i Azjaci będą głosować na Demokratow dopoki oni cos takiego przepchną.

Pozostaje mieć nadzieję, że w kolejnych wyborach Republikanie będą mieli lepszego kandydata niż M.Romney. Kolejne lata rządów demokratów przyczyniają się do systematycznego pogarszania sytuacji ludzi pracujących i płacących podatki (middle class).

Obama promuje nieudaczników, leniów i kombinatorów. W Polsce taka polityka skończyła sie masową emigracją młodych ludzi.

No niestety ameryka zmienia się na gorsze z kazdym dniem. Kiedys za taki pomysł taki prezydent skończyłby jak JFK. Dzisiaj wszyscy twierdzą że jest to OK. Obama nie jest politykiem, to jest jakis ideolog dla mnie. Nie wiem kto to jest na dobrą sprawę. Wytwór stworzony przez CIA ?

Republikanie moim zdaniem nie dojdą do władzy przez nastepne 20 lat. Dzisiaj w modzie jest szeroko pojęta lewicowośc. Prosze zobaczyc kto został prezydentem we Francji i z jakimi hasłami on nim został. Hasła Leppera to było przy tym małe piwo. Świat przesuwa sie cały czas w kierunku tej ideologii - zabierzmy z banku centralnego pieniadze i dajmy biednym, a jak nie ma to drukujmy ile wlezie.Zabierzmy bogatym wsyzstko itd.

My juz to przezylismy nie tak dawno za Kiszczaka i Jaruzelskiego to drukowanie złotówek i dawanie po równo wszystkim i pamiętamy tą biede jaka wtedy była. Świat zachodu się zachłysnął pustym pieniądzem i rozdawnictwem pożyczonych pieniędzy. Efekt końcowy będzie tragiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki sly zobaczymy co powiedzą o szczegółach, jak to wszystko bedzie wyglądać, generalnie tu chodzi tylko o głosy zreszta sami senatorowie przyznają

"Well, I'll give you a little straight talk: Look at the last election... We are losing dramatically the Hispanic vote, which we think should be ours for a variety of reasons," McCain said.

Dla Polaków w kraju to chyba źle bo okaże sie nagle że zalegalizujemy mase imigrantów tam i znowu z loterii wylecimy na amen już tym razem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są i inne ciekawe cytaty z tego artykułu :

"Reforming the legal immigration system, including awarding green cards to immigrants who obtain advanced degrees in science, math, technology or engineering from an American university."

STEM wejdzie w życie - koniec loterii wizowej?

"Allowing more low-skill workers into the country and allowing employers to hire immigrants if they can demonstrate they couldn't recruit a U.S. citizen; and establishing an agricultural worker program."

Czyżby nowe wersje wiz typu H2B/H2A?

Cokolwiek by się nie stało, przyszłość DV Lottery nie wygląda różowo. Jeżeli 11 milionów emigrantów dostanie prawo stałego pobytu, to z łatwością przekroczymy limit 50 tys. nowych emigrantów w ciągu ostatnich 5 lat. Nagle okaże się, że nasz naród nie jest tak "niedoreprezentowany" w amerykańskim społeczeństwie. Drugim zagrożeniem dla loterii jest rosnąca popularność ustawy STEM, która ową loterię chce zakończyć. Mam tylko nadzieję, że DV-2014 nie będzie naszą ostatnią. "Loteria zielonych kart" nie cieszy się w USA zbyt dużym poparciem społeczeństwa, a politycy robią wszystko aby przypodobać się wyborcom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek by się nie stało, przyszłość DV Lottery nie wygląda różowo. Jeżeli 11 milionów emigrantów dostanie prawo stałego pobytu, to z łatwością przekroczymy limit 50 tys. nowych emigrantów w ciągu ostatnich 5 lat. Nagle okaże się, że nasz naród nie jest tak "niedoreprezentowany" w amerykańskim społeczeństwie. Drugim zagrożeniem dla loterii jest rosnąca popularność ustawy STEM, która ową loterię chce zakończyć. Mam tylko nadzieję, że DV-2014 nie będzie naszą ostatnią. "Loteria zielonych kart" nie cieszy się w USA zbyt dużym poparciem społeczeństwa, a politycy robią wszystko aby przypodobać się wyborcom...

Nie wygląda to dobrze zobaczymy jak to bedzie, ale z jednej strony stem moze zastapic loterię, z drugie4j strony legalizacja nielegalnych sprawi ze z loterii wylecimy na amen, nagle rocznie bedzie kilkadziesiat tysiecy GC dla nielegalnych polaków, pozniej oni beda sciagac swoje rodziny legalnie itd...

moze dv2014 to nie jest ostatnia ale jak dalej takim tempem to bedzie szlo to dv2015 moze byc juz ostatnia...

wg mnie dni loterii sa juz policzone, nikt jej nie broni, nikt poza imigrantami z 3 swiata nie ma z niej pozytku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie dni loterii sa juz policzone, nikt jej nie broni, nikt poza imigrantami z 3 swiata nie ma z niej pozytku

Dokladnie. To jest calkowity przezytek w imie szeroko pojetego diversity - a kazdy kto byl byl, to wie ze US jest "diverse enough". Na jednym ze szkolen w pracy na ktore uczeszczam (wymagajace ze wzgledu na tresc co najmniej statusu LPR (GC)) jest wiecej osob urodzony poza US niz rodowitych amerykanow. Najlepszy jest hindus ktory jako hometown wpisuje Mason, OH ;-)

Ta loteria nie ma zadnego sensu w tym momencie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jakakolwiek reforma imigracyjna wejdzie w życie (a szansa na to wydaje się być duża) to nie wiemy czy nielegalni imigranci od razu dostaną karty stałego pobytu, czy też będą musieli przejść jakąś drogę prowadzącą do GC a następnie do obywatelstwa. Jeżeli nie dostaną natychmiastowo zielonych kart, to jest szansa na to, że w loterii jeszcze trochę posiedzimy. Pozostaje jednak kwestia GC dla osób z wykształceniem wyższym w określonych dziedzinach. Australia, Nowa Zelandia czy Kanada mają już od dawna programy imigracyjne dla takich osób. Stany nie mogą zostać w tyle i władza zdaje sobie z tego sprawę.

Loteria wizowa jest obecnie między młotem a kowadłem.

Ciekaw jestem również tego, jakie skutki będzie miało pojawienie się na rynku pracy ludzi z pośród tych 11 mln. nielegalnych emigrantów. Ameryka chyba nie jest przygotowana na to w obecnej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natychmiastowo na pewno nie dostaną - będą musieli spełnić warunki a niemała część pewnie odpadnie za "false claim of US citizenship" i zostanie wysłana w cholerę. Dodatkowo będą im kazali zapłacić podatki itp... Nie będzie tak różowo jak się meksykańskiej mniejszości wydaje. To by była tylko zachęta do dalszej nielegalnej imigracji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...