Skocz do zawartości

Programista Ekonomista W Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Wietam serdecznie!

Przepraszam, że zaczynam kolejny temat, których pewnie jest tutaj multum.

Mam 28lat jestem programista .NET ukonczylem studia magisterskie na Politechnice Warszawskiej pracuje w Microsofcie już 5 lat posiadam Microsoft Certified Professional Developer (MCPD) ( najwyższy tytuł możliwy do uzyskania w lokalnych (krajowych) autoryzowanych ośrodkach egzaminacyjnych). Ukonczylem rownież studia magisterskie kierunek ekonomia specjalność finanse i rachunkowość na Uniwersytecie Warszawskim zdałem rownież egzamin CIMA Master's Gateway Assessment (Egzamin potwierdzający zaawansowana znajomość rachunkowości zarzadczej).

Moje pytanie brzmi czy mam jakaś szanse na zdobycie legalnej pracy w USA? Nie mam problemów ze znalezieniem pracy w Polsce ale chce zdobyc doświadczenie w dużej amerykańskiej korporacji co pomoże mi w rozwoju mojej kariery zawodowej w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wietam serdecznie!

Przepraszam, że zaczynam kolejny temat, których pewnie jest tutaj multum.

Mam 28lat jestem programista .NET ukonczylem studia magisterskie na Politechnice Warszawskiej pracuje w Microsofcie już 5 lat posiadam Microsoft Certified Professional Developer (MCPD) ( najwyższy tytuł możliwy do uzyskania w lokalnych (krajowych) autoryzowanych ośrodkach egzaminacyjnych). Ukonczylem rownież studia magisterskie kierunek ekonomia specjalność finanse i rachunkowość na Uniwersytecie Warszawskim zdałem rownież egzamin CIMA Master's Gateway Assessment (Egzamin potwierdzający zaawansowana znajomość rachunkowości zarzadczej).

Moje pytanie brzmi czy mam jakaś szanse na zdobycie legalnej pracy w USA? Nie mam problemów ze znalezieniem pracy w Polsce ale chce zdobyc doświadczenie w dużej amerykańskiej korporacji co pomoże mi w rozwoju mojej kariery zawodowej w Polsce.

Sam jestem programistą .NET z kilkuletnim doświadczeniem w Polsce, z MCP/MCAD/MCSD włącznie. Powiem tak - jeżeli nie wymagasz sponsorowania, z pracą nie będziesz miał większych problemów. W przeciwnym wypadku musisz postarać się o którąś z wiz. Mówisz, że pracujesz w Microsofcie od kilku lat, może spróbuj się dowiedzieć o transfer do USA, wtedy może dałbys radę się załapać jako L1. Jeżeli nie, to szukaj u firm, które masowo sponsorują. Na dobrych programistów generalnie jest zapotrzebowanie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microsoft nie chce załatwić mi L1 gdyż za wszelka cene chce zatrzymac mnie w Polsce. W takim razie zaczynam przygotowania do dlugich wieloetapowych rekrutacji i do nieprzyjemnych wizyt w ambasadzie w sprawie wizy.

Dziękuje Wam za odpowiedzi i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microsoft nie chce załatwić mi L1 gdyż za wszelka cene chce zatrzymac mnie w Polsce.

Poproś w takim razie o amerykańską pensję :)

W takim razie zaczynam przygotowania do dlugich wieloetapowych rekrutacji i do nieprzyjemnych wizyt w ambasadzie w sprawie wizy.

A czemu nieprzyjemnych? Wizyty w ambasadzie po wizy pracownicze np. H1-B to do nieprzyjemnych raczej nie należą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opowieści słyszałem od kolegi, ze wypytuja o wszystko o rodzine prace zycie prywatne itp po to aby ustalić czy po wygaśnięciu wizy taki imigrant ma po co wracać do kraju.

A tak z innej baczki na jakim portalu szukac pracy? Czy może lepiej szukac bezpośrednio u jakiejś firmy jak np Google?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opowieści słyszałem od kolegi, ze wypytuja o wszystko o rodzine prace zycie prywatne itp po to aby ustalić czy po wygaśnięciu wizy taki imigrant ma po co wracać do kraju.

No ale pytają tak na prawie każdą nieimigracyjną wizę. Taki urok.

A tak z innej baczki na jakim portalu szukac pracy? Czy może lepiej szukac bezpośrednio u jakiejś firmy jak np Google?

Np. monster.com, ale możesz szukać również po konkretnym pracodawcy. Google, amazon, yahoo itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza ze te wizy sa dual intent?

Ze pomimo posiadania wizy tymczasowej, mozesz aplikowac o status rezydenta i z tym zalozeniem wjezdzasz do USA i nie musisz ukrywac takiego zamiaru. H1-B jest jednym z najlepszych przykladow takiej wizy.

Studenci, turysci, stazysci na przyklad nie powinni posiadac immigrant intent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...