Skocz do zawartości

Slub Z Amerykaninem W Miami


Nicole79

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem Polka, moj narzeczony Amerykaninem, planujemy slub w Miami. Jestem obecnie w USA na wizie turystycznej, ktora konczy mi sie w sierpniu 2013r. Zatem wracam w lipcu do Polski (zapewne na 2 miesiace). Po powrocie do Stanow bede nadal na wizie turystycznej ale planujemy w tym czasie wziac slub. Ile czasu (od mojego wjazdu do Stanow) musze odczekac zeby wziac slub? Czy moge to zrobic od razu, czy musze czekac np miesiac lub 2 m-ce? Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Obecnie jeszcze jestem w Stanach, nie chce przekroczyc wymaganych 6 miesiecy pobytu. Jestem tu od poczatku lutego 2013. Wczesniej latalam co kilka miesiecy do Stanow (przez ok 2 lata), moj narzeczony tez byl w Polsce 2 razy. Chcemy wziac slub w trakcie mojego kolejnego przyjazdu do USA a nastepnie zajac sie legalizacja pobytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy kiedy chcesz znowu wrocic, bo jesli znowu po 2 miesiacach po tym pobycie, to mozesz stany jedynie przez okno na lotnisku zobaczyc. Bardzo ryzykownie postepujesz ale ja nie jestem tu od wykladow bo to twoja sprawa. Jezeli zalezy ci na tym slubie to wez go teraz zanim wylecisz do Polski, a potem legalizuj za pomoca odpowiedniej juz wizy. Taka rada tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slub na turystycznej mozesz wziac,ale z zalegalizowaniem juz bedzie problem-bo jak mowi nazwa visa turystyczna-sluzy ona do zwiedzania. Moze pomyslcie z narzeczonym o visie narzeczenskiej i postarajcie sie o nia jak bedziesz teraz w PL.

Druga opcja jest przesiedziec vise,ktora teraz masz i wtedy wziac slub i skladac papiery na twoja green card.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najlepiej w twojej sytuacji wziąć slub i złożyć papiery o legalizację przed sierpniem 2013, czyli jeszcze w trakcie Twojego aktualnego pobytu. Najmniej czekania. Jeżeli wyjedziesz i planujecie się pobrać potem, to wtedy masz sporo czekania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce przesiedziec wizy turystycznej bo to dodatkowe problemy. Wiza narzeczenska to stracone dodatkowe 6 miesiecy na caly proces. Na wizie turystycznej mozna przeciez spontanicznie wziac slub pod wplywem emocji.


Wydaje mi sie, ze na złożenie dokumentow o legalizację przed sierpniem 2013 jest juz za pozno. Zanim wezme slub, wysle im dokumenty i oni mi odesla swoje to minie sporo czasu. Watpie zeby udalo sie to zalatwic w 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wizie turystycznej mozna przeciez spontanicznie wziac slub pod wplywem emocji.

Nawet dla takiego laika jak ja widoczne jest, że jeśli weźmiesz ślub zaraz po następnym wjeździe, to robisz misuse. Czytając trochę historii wynika, że immigration potrafi wyłapać visa fraud zadając podstawowe pytania.

Pomijając fakt, że prawdopodobnie Cię nie wpuszczą ponownie z uwagi, że podejrzanie spędzasz za dużo czasu i jesteś za często w USA.

Dobrze Ci tu radzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...