Skocz do zawartości

Pytanie O Dodatkową/drugą Pracę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

udało mi się znaleźć drugą pracę - przeszedłem rekrutacje i w ciągu kilku dni będe podpisywał umowę. Moja organizacja wymaga żeby zgłaszać każdego nowego pracodawce do nich w celu weryfikacji (w umowie z nimi jest powiedziane że niezgłoszenie grozi anulowaniem wizy), żadają ponadto za to pieniędzy a pozatym nie wiedzą ile im to zajmie - cały proces weryfikacji, co nie podoba się też mojemu nowemu pracodawcy. W związku z tym moje pytanie jest takie czy firma organizująca wyjazdy work & travel rzeczywiście może się skądś dowiedzieć o tym że mam drugą pracę? A nawet jeśli się dowiedzą to czy rzeczywiście mają taką moc żeby anulować wizę? Czy ktoś kiedykolwiek był w takiej sytuacji i może coś podpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj ile prac chcesz i nikomu nie zglaszaj. Praca, ktora masz w ramach J-1 to Twoja primary job, tzn ze musisz inne prace dopasowac godzinowo do tej pierwszej. W wiekszosci przypadkow nawet pracodawca z tej pierwszej pracy jest na tyle wyrozumialy, ze ludzie maja po 2-3 prace.

Ta weryfikacja to tylko wyciaganie pieniedzy. Napisz jeszcze, ktora to organizacja co takie rzeczy wymysla? Np. CIEE jest znane z tego, ze maja wszystko gdzies, lacznie ze studentami, ktorych sponsoruja i o ktorych powinni dbac. Z pozostalymi pewnie jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu zgłaszać, zresztą mi sponsor nie wspominał o tym, że mam do nich zgłaszać taki fakt, a miałem kilkudniowe 'Orientation' w NYC podczas mojej pierwszej podróży do USA. Ja pracowałem w 2003 i 2004 roku u 2 pracodawców (głównego i znalezionego samemu) i nie było żadnych problemów. Jechałem również przez organizację sponsorującą z NYC. Drugi pracodawca odprowadzał normalnie podatki (byłem tam zatrudniony legalnie), które potem z PL mogłem bez problemu odzyskać (oczywiście w PL jest obowiązek zgłoszenia przychodów w US). Nikt do niczego się nie przyczepił, że miałem 2 pracodawców. Za każdym razem jechałem na wizie J-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...