Skocz do zawartości

Zwycięstwo Gejów W Usa


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 47
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

SOTUS nie zmienil prawa federalnego tylko zniosl DOMA (Defense of Marriage Act) , co w tlumaczeniu, odnosnie homoseksualistow znaczy ze ich malzenstwa sa uznawane przez rzad federalny w stanach, w ktorych stan uznal, ze mozna je zawierac Czyli jesli homoseksualisci pobrali sie w NY a jeden z nich jest zagraniczny, to ten ktory jest amerykanskim obywatelem moze starac sie o zielona karte dla zagranicznej drugiej polowy. Tych stanow jest bodajrze 13. Natomiast nie ma prawa wystepowac o wize narzeczenska bo taka dotyczy prawa federalnego a ono pozostaje to samo.

Wiem to glupio brzmi ale doczekalismy takich tasow, ze wszystko co glupie teraz brzmi madrze.

Aha

jeslimalzenstwo miedzy dwoma homoseksualistami zawarte zostalo w stanie, ktory uznaje takie zwiazki a para przeprowadzila sie do stanu w ktorym nie ma takiego prawa to i tak obywatel amerykanski z tego zwiazku moze ubiegac sie o zielona karte dla wspolmalzonka.

Za wikipedia:

Same-sex marriage is legally recognized in several jurisdictions within the United States and by the federal government. As of July 2013, thirteen states (California, Connecticut, Delaware, Iowa, Maine, Maryland, Massachusetts, Minnesota, New Hampshire, New York, Rhode Island, Vermont, and Washington), the District of Columbia, and five Native American tribes[n 1] have legalized same-sex marriage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co Ci droga Paulino przeszkadza w fake marriages ?? to chyba sprawa indywidualna, czy ktoś bierze slub z milosci, czy tez z powodu innych korzysci. nie bądź takim szeryfem moralności;)

Tu nie o mnie chodzi, ale o tych ludzi, ktorzy nie mogli sie zwiazac formalnie z kim naprawde chcieli. Teraz beda mogli życ jak normalne rodziny i mam nadzieje, ze beda szczesliwi ;), a wczesniej byly malzenstwa dla benefitow i niektorzy niejednokrotnie zyli w jakims trojkacie tzn. faceci mieli zone, ale tez jeszcze faceta "na boku". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...