Skocz do zawartości

Amnestia,zniesieni Wiz


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

I uwierz mi, przez kilka lat nie jezdzilem po wizy bo czułem się jak "śmieć" dla nich. Nawet teraz jak siostra mnie prosiła bym spróbował powiedziałem jej, że nie pojadę do tych "złodzieji". Jakoś mnie przekonała i tym razem dali - mają widocznie mniejsze limity do wyrobienia.

I uwierz mi, nie pchałbym się do kraju "wielkiej wolności" gdzie szanuje się wolności każdego "dewianta", toleruje się wszelkie anomalie i zboczenia, a "normalnych" ludzi się traktuje jak śmiecie bo się urodzili poza ich krajem.

Hola hola! Zgodnie z tym rozumowaniem Amerykanin w Polsce powinien mieć większe prawa niż polski dewiant i zboczeniec? Jako Polak, dewiant i zboczeniec nie życzę sobie.

A tak generalnie, każdy kraj ma prawo wpuszczać sobie i nie wpuszczać kogo chce. Gdzieś tam siedzi Ukrainiec czy Rusek, co myśli tak samo o Polsce, bo wizy nie dostał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Pozwolcie tylko, ze zakoncze, skoro juz mnie glupota obrzuca Nalesnik.

Ja osobiscie uwazam, ze zniesienie wiz turystycznych nie byloby dobre. W obecnej chwili nie maja problemu turystycznie przyjechac Ci, ktorych na to stac. Otworzenie granic prawdopodobnie skonczyloby sie wielkim nieporozumieniem na granicy/lotnisku, gdzie ludzie byliby zawracani z oczywistych powodow, a takze znaczacym naplywem nielegalnych imigrantow.

Po pierwsze, nie szafuj wyzwiskami na prawo i lewo. Jesli Ci sie nie podoba moje stanowisko w sprawie wiz - masz do tego prawo. Moze Ci sie nie podobac, ile wlezie za przeproszeniem. Ale Twoj komentarz nie powinien byc obrazliwy.

Czasami jak czytam takie komentarze to się zastanawiam czy to tylko głupota czy coś więcej.

Fakt, że dostałem wizę w 2013 roku ale faktem jest też że nie dostawałem jej przez ostatnie 15 lat.

Wg Ciebie droga Saro ja nie miałem prawa wyjechać i odwiedzuić siostry a Ty miałaś prawo tam przebywać?

JA NIE TWORZE PRAWA I NIE BYLA TO MOJA DECYZJA. WIDOCZNIE NIE SPELNILES WYMAGAN DO OTRZYMANIA WIZY, W ZWIAZKU Z TYM NIE BYLA CI PRZYZNANA.

Dlaczego byle Rumun czy inny Rosjanin jedzie bez problemów a przeciętny Polak już nie?

Z TEGO CO WIEM RUMUNIA MA WIZY, TAK SAMO JAK MY. NIE WIEM CO DO ROSJI. WIDOCZNIE MAJA INNE STOSUNKI Z USA, JESLI FAKTYCZNIE OBOWIAZUJE ICH RUCH BEZWIZOWY. JAKBY NIE BYLO POLSKA NIE JEST ZADNYM MOCARTSWEM NA ARENIE MIEDZYNARODOWEJ, ZA TO ROSJA JAK NAJBARDZIEJ.

Dlaczego jeśli nawet dostanie już wizę ma za nią tyle płacić?

Dlaczego jeśli nie dostanie też ma płacić?

WIZY SA ROZPATRYWANE PRZEZ OSOBY ZATRUDNIONE, KTORE TRZEBA OPLACIC ZA WYKONANA PRACE. ISNIEJE WIELE WIECEJ POWODOW, TO TAKI NAJPROSTSZTY, KTORY PRZYSZEDL MI DO GLOWY.

Co mnie obchodzi, że niektórzy szukaja tam pracy.

CIEBIE MOZE NIE OBCHODZIC. JEDNAK, ZEBY ZALAPAC SIE DO PROGRAMU BEZWIZOWEGO, POLSKA POTRZEBUJE MNIEJ NIZ 3% ODMOW ROCZNIE (NIE WIEM CZY PULAP NIE WZROSL DO 10% W OSTATNIM CZASIE). TZN ZE NA KAZDE 100 OSOB APLIKUJACYCH 3 DOSTANA ODMOWE. MOZNA POWIEDZIEC, ZE TWOJE BEZOWOCNE STARANIA O WIZE DO STANOW PRZEZ OSTANTICH 15 LAT ZAWYZALY ROWNIEZ TEN PULAP. UCZESTNICTWO W RUCHU BEZWIZOWYM JEST NARAZIE ODLEGLYM MARZENIEM. KONSULA INTERESUJE FAKT, CZY POROCISZ DO POLSKI - WIDOCZNIE WIELE OSOB STWARZA ZAGROZENIE POZOSTANIA NIELEGALNIE, DLATEGO TEZ WIZY TURYSTYCZNE SA IM ODMAWIANE (NIE MOWIE ZE WSZYSCY, SA NA PEWNO INNE POWODY, PROCZ NIE WYKAZANIA ODPOWIEDNICH ZWIAZKOW Z POLSKA - BYCIE INADMISSABLE I INNE)

Rozejrzyj się po ulicach i zobacz kto tam wysiaduje po kątach i szuka pracy, Polacy? SA I POLACY W TEJ GRUPIE, NIESTETY.

Jeśli masz coś pisać, to najpierw pomyśl.

Moim zdaniem wizy dla Polaków to jakaś herendalna pomyłka.

"zapomniał wół jak cielęciem był?"

Z tego co piszesz, wnioskuje, ze Twoja obiekcja przecwko wizom jest czysto ambicjonalna.

Ja nie mam z tym problemu, jestem swiadoma tego, ze pochodze z niezamoznego kraju. I rozumiem powody ekonomiczne zwiazane z podtrzymaniem wiz dla mi.in Polakow. To nie jest skierowane w Ciebie, w celu zranienia Twoich uczuc. To jest logiczne podejscie rzadu, majace zwiazek z co najmniej ze slaba sytuacja eknomiczna naszego kraju.

Moj post, ktory tak obscenicznie skrytykowales, mial 3 argumenty:

1) Osoby, ktore stac na zwiedzanie Stanow moga to zrobic za pomoca wizy turystycznej.

2) Po wprowadzeniu programu bezwizowego, mnostwo osob wyjezdzaloby do Stanow - i na granicy byloby zawracanych, bo twierdziliby, ze skoro wiz nie ma, to moga sobie tutaj legalnie pracowac i zyc.

3) Niektorzy wykorzystywaliby fakt, ze wiz turystycznych nie ma i rozumiejac, ze nieoznacza to, ze moga tutaj pozostac na dluzej, niz 90 dni, osiedlali by sie nielegalnie.

Jak myslisz do czego by taki preceder prowadzil? Na bank wizy wprowadzone by by ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, ze takie osoby nie rozumieja, ze dla nich to zbawienie, ze tak jest.

Placze jeden z druga, ze jak juz zaplacil tych pare zlotych, to mu sie nalezy.

Co najmniej, wspaniale traktowanie.

A prawda jest taka, ze powinni dziekowac, ze dostali odmowe TUTAJ, za np. 500 PLN, a nie na lotnisku w USA za 2500 PLN.

Oczywiscie, nie oznacza to, ze nie dostana takowej, ale jest mniejsze prawdopodobienstwo.

I jeszcze jedna, jakze wazne rzecz, ktorej nie rozumie 99% ludzi (oprocz tego forum), ze "wiza" z ambasady, to nie jest "wiza" i niczego nie gwarantuje i do niczego nie uprawnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg Ciebie droga Saro ja nie miałem prawa wyjechać i odwiedzuić siostry a Ty miałaś prawo tam przebywać?

Dlaczego byle Rumun czy inny Rosjanin jedzie bez problemów a przeciętny Polak już nie?

Jedni i drudzy muszą mieć wizę, tak jak i Polacy

Dlaczego jeśli nawet dostanie już wizę ma za nią tyle płacić?

Dlaczego jeśli nie dostanie też ma płacić?

No tak, lepiej zapłacić za bilet, przelecieć się i wrócić tym samym samolotem (w najlepszej opcji, bądź spędzić trochę godzin w areszcie imigracyjnym) - na pewno wyjdzie taniej ;)

Co mnie obchodzi, że niektórzy szukaja tam pracy.

Rozejrzyj się po ulicach i zobacz kto tam wysiaduje po kątach i szuka pracy, Polacy?

Jeśli masz coś pisać, to najpierw pomyśl.

Moim zdaniem wizy dla Polaków to jakaś herendalna pomyłka.

"zapomniał wół jak cielęciem był?"

Chyba horrendalna?

To że zniosą wizy oznacza, że wszyscy Ci którzy obecnie w Polsce dostają odmowy (przez 15 lat byłbys to równiez Ty) bedą w dużej mierze zawracani na lotniskach (tylko nikt o tym nie mówi, bo to marketingowo jest szkodliwe) Ciekawe jak wtedy byś pomstował, że wydałeś koło 3000 a nie koło 500 złotych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dostal waiver na CIMT albo narkotyki. I to dosc szybko.

To jest specjalny waiver na wizy nieimigracyjne i w wielu przypadkach rozpatruje sie go w ciagu kilkudziesieciu godzin. Taki waiver jest dla artystow, sportowcow, osob na wysokich stanowiskach kierowniczych, uczonych itd. ktorych obecnosc w Stanach jest bardzo pozadana na czas nieimigracyjny czyli najczesciej sa to koncerty, wystawy, wydarzenia sportowe, wszelkiego rodzaju konferencje, wyklady, sympozja badz wizyty biznesowe dot. podpisania kontraktow itd. Waiver taki jest dla tych ktorzy weszli w konflikt z prawem wczesniej, teraz jednak wieksza krzywda dla Stanow (zapewne krzywda finansowa/ekonomiczna) byloby aby ich nie wpuscic.

Podobnie waiver dla nieimigracyjnych masz do H-1b w niektorych przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...