Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bywalców tego forum :)
Udało mi się uzyskać wizę H2B, wymagało to trochę trudu, splotu sprzyjających okolicznośći i cierpliwości, ale cieszę się :) Tak więc za ok. tydzień czasu lecę do USA. W związku z tym mam do Was parę pytań. Byłem już wcześniej na W&T za pośrednictwem biura, więc sprawy papierkowe miałem wtedy dokładnie wyjaśnione łopatologicznie. Tym razem lecę sam bez pośredników i zastanawiam się czy wszystko mam dopięte na ostatni guzik.
Tak więc oprócz paszportu z wizą, który ma przyjść do mnie na dniach mam jeszcze Documentation of Temporary Need for H2B workers wystawione przez firmę, która mnie zatrudnia.
Zastanawiam się, czy potrzebuję wydrukować jeszcze raz DS-160 confirmation page i kopię I-797 Approval, które wzięli ode mnie w ambasadzie? Czy może jeszcze jakieś inne dokumenty trzeba okazać na lotnisku?
I czy będąc już w USA muszę dopełnić jeszcze jakieś formalności, np. z ubezpieczniem czy coś?
Druga sprawa to bilety, których cena w lipcu poszła ostro w górę. Mam w związku z tym pytanie, czy potrzebuję kupować bilet w obie strony?
Dzięki z góry za odpowiedzi, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi na swoje pytania możesz poszukać tutaj - http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=d1d333e559274210VgnVCM100000082ca60aRCRD&vgnextchannel=d1d333e559274210VgnVCM100000082ca60aRCRD

Druga sprawa to bilety, których cena w lipcu poszła ostro w górę. Mam w związku z tym pytanie, czy potrzebuję kupować bilet w obie strony?

Nie sądzę aby bilet w obie strony był wymagany, czas pobytu na wizie H2B można przedłużyć, więc taki wymóg byłby problematyczny.

Z ciekawości zapytam - do jakiego stanu się wybierasz?

Korzystając z okazji - jak myślicie drodzy forumowicze, czy temat wiz H2B ruszy do przodu? Do tej pory tylko Foster oferował pracę na tej wizie w roku 2012 i obecnym. Czy poprawa na amerykańskim rynku pracy jest widoczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

No więc pracuję sobie w Stanach, jest całkiem spoko :) Teraz poszukuję innej pracy, bo obecna praca kończy mi się w połowie października. Czy wiecie gdzie najlepiej szukać pracy? Branża której się podejmę to sprawa otwarta, mogę nawet przykładowo zbierać winogrona w Californi ;) I czy jest duża szansa, że pracodawca przedłuży mi H2B? Po prostu chciałbym dłużej tu zostać legalnie pracując. Czy możecie mi dać jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc pracuję sobie w Stanach, jest całkiem spoko :) Teraz poszukuję innej pracy, bo obecna praca kończy mi się w połowie października. Czy wiecie gdzie najlepiej szukać pracy? Branża której się podejmę to sprawa otwarta, mogę nawet przykładowo zbierać winogrona w Californi ;) I czy jest duża szansa, że pracodawca przedłuży mi H2B? Po prostu chciałbym dłużej tu zostać legalnie pracując. Czy możecie mi dać jakieś rady?

Witam :)

A co robiłeś dotychczas i jak udało Ci się ta wize uzyskać i jakie to były sprzyjające warunki :)

Życzę wszystkiego dobrego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znajomości, kontakty, ludzie - to podstawa - wizę dostałem, bo wcześniej pracowałem w tej samej firmie na wizie studenckiej J-1, więc chyba mają zaufanie do mnie i tym razem dali mi H2B. A co do sprzyjających warunków, to po prostu udało mi się wszystko załatwić w miarę szybko i mieć wystarczającą ilość kasy na bilet, wizę itp.
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gorącą prośbę o odpowiedź na pytanie - ponieważ wiza H2B kończy mi się 15.10, ale planuję zostać dłużej, może 2 tyg. może miesiąc - chcę odwiedzić kilku znajomych, mam u nich zapewnione mieszkanie, więc co mogę najlepiej zrobić w tej sytuacji? Zmienić status wizy na turystyczną? Czy wiecie ile czasu i pieniędzy zajmuje uzyskanie jej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Witam w nowym roku :) wróciłem do Polski i jestem bardzo zadowolony z pracy w USA :) chciałem zostać tam dłużej, ale nie jest to takie łatwe, a na nielegalu nie chciałem zostawać. Tak więc wróciłem do Polski no i teraz myślę o zwrocie podatku. Stąd moje pytanie: Czy przysługuje mi zwrot podatku z pracy na wizie h2b? I czy ten proces zwrotu podatku z pracy na wizie H2B jest taki sam jak na J-1? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...