Skocz do zawartości

Wyjazd/wjazd Z/do Usa Po Pierwszym Przylocie


Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie, na które nie udało mi się znaleźć odpowiedzi.

Po krótkim pobycie w USA, głównie po to by przekroczyć granicę przed wygaśnięciem mojej wizy jestem z powrotem w Polsce.

Teraz przyszedł czas na sprzedawanie rzeczy, pakowanie, porządkowanie różnych spraw. Dziś kupiłem bilet do Stanów na styczeń. No i chciałem uzupełnić informacje dotyczące mojej wizy i zielonej karty. No i tu pojawił się problem, bo zielone karty są w Stanach (przyszły po 4 tygodniach, a ja wróciłem do PL po 3 tygodniach), a system linii lotniczej dopuszcza wpisanie albo wizy (ważnej) albo zielonej karty i nie za bardzo wiem co tam mam wpisać.

Moja wiza wygaśnie za parę dni, a zielonej karty przy sobie nie mam. Wiem, że można podróżować na pieczątce przez rok jako tymczasowej zielonej karcie, ale co wpisać w polu "nr zielonej karty" i w "data wygaśnięcia"?

Czy ktoś miał ten sam przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ja wiem. Tylko, że systemie są dwie opcję

1. Jak się ma zieloną kartę - trzeba podać datę ważności i numer (Ja mam ale nie przy sobie, więc na latnisku jej nie pokażę)

2. Jak się ma wizę - numer i datę ważności - a ta ma podaną datę lipiec 2013

Fajnie gdyby znalazł się ktoś kto leciał z wizą z pieczątką nie mając zielonego plastiku przy sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mozesz na lotnisku pokazac wizy z wpisana adnotacja o I-551? To zalatwi sprawe.

Jezeli koniecznie musisz wypelniac online i potrzebujesz date waznosci, to liczysz rok od daty stempelka. Numer karty to twoj A#. A zatem mozesz podac wszystkie niezbedne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer Twojej plastikowej zielonej karty jest taki sam jak na wizie imigracyjnej tj. A ................ Ważność zielonej karty 10 lat licząc od daty pieczątki wydanej przez urząd imigracyjny.Wiza imigracyjna z pieczątką urzędu imigracyjnego na lotnisku w USA spełnia przez rok rolę GC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam forumowiczów,
szukam informacji dotyczących kwestii krótkiego pierwszego przylotu do USA po otrzymaniu GC i powrotu do Polski celem dokończenia kilku spraw itd. Pomyślałem, że ten wątek chyba będzie najbardziej odpowiedni, bo nie znalazłem nigdzie wątku bardziej zbliżonego.

Moje pytanie jest następujące. Czy po przylocie (pierwszym po otrzymaniu wizy imigracyjnej np. po wygranej w loterii wizowej) jest określone ile czasu powinniśmy w Stanach spędzić? Czy dobrze rozumiem, że nie ma konieczności czekania na GC czy wyrobienia od razu białego paszportu? Mogę np. po paru dniach wrócić do Polski i przez rok mieć możliwość finalnego przylotu do US? Jeżeli tak, to na jakiej podstawie? Jakaś pieczątka w paszporcie?

Jeżeli były gdzieś podobne pytania to proszę o link i przepraszam za dublowanie tematu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylo napisane juz wiele razy na forum o takich pobytach,wyjazdach :)

dostajesz pieczatke i na tej pieczatce mozesz wjechac na teren USA .ta pieczatka jest wazna 1 rok i tyle czasu mozesz byc bez utraty GC-statusu.

gdzie moze byc problem ze nie dojdzie GC,numer SSN a Ty bedziesz w Polsce tyle czasu,wtedy nikt nie zalatwi za Ciebie z numerem,kolejna karta GC.

chyba ze masz kogos kto odbierze GC ze skrzynki i Ci np wysle do Polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

Witam

Dołączę się do tematu związanego z pierwszym wyjazdem do USA. Jesteśmy wraz z żoną na etapie planowania wyjazdu który planujemy na czerwiec 2016 na GC. Moje pytanie wiążę się z tym czy numer SSN przyjdzie na adres pod który się zameldujemy czy trzeba iść osobiście aby ten numer wyrobić i jak mniej więcej planować pobyt tak aby na adres doszła też karta GC. Czy 2 miesiące w zupełności wystarczą aby karta GC przyszła na adres czy planować pobyt z dodatkowym miesięcznym zapasem aby osobiście odebrać kartę GC. Chcemy wrócić do Polski pozamykać sprawy i ponownie wyjechać max do 6 miesięcy tak by nie tłumaczyć się na secondery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...