Skocz do zawartości

Slub Z Nielegalnym Majacym Gc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na wstępie powiem tylko, ze jesli jest to zle miejsce na taki temat prosze o przeniesienie do odpowiedniego watku.

Chcialabym sie dowiedziec jak wyglada sprawa malzenstwa z polakiem przebywajacym w US nielegalnie z powodu przesiedzianej wizy turystycznej. Zastanawialam sie i czytalam jednak nie moge znalezc nigdzie odpowiedzi na frapujace mnie pytanie.

W tym roku (byc moze) wejdzie legalizacja pobytu dla 11mln. osob takich jak moj partner dzieki czemu otrzymal by on Green Card.

Jak wyglada dalsza procedura.

1. Czy moge wziac slub juz teraz a pozniej poddać się procesowi sponsorowania przez posiadacza GC?

2. Ile musialabym czekac na to by otrzymac swoja GC?

3. Czy po otrzymaniu GC przez mojego partnera obywatelstwo będzie dostępne dla niego z racji tego ze jest tu już 8 lat jakos szybciej czy raczej standardowo dopiero po 5 latach od otrzymania GC?

4. Co lepiej zrobić czy ubiegać się o własną GC podczas gdy jest on Green Card holder czy czekać np. 5 lat (oby nie) do momentu kiedy będzie już obywatelem i dopiero wtedy starać się o GC (kiedy staż ślubu będzie już i tak 5 lat) ?

Zależy mi oczywiście na jak najlepszym rozwiązaniu.

Dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo dokładnie, jak będzie wyglądała legalizacja pobytu przez wszystkich nielegalnych i kiedy wejdzie w życie. Wiem, że były na forum linki do tej propozycji zmiany prawa imigracyjnego, ale nie wczytywałam się w nie zbyt dokładnie. Nie sądzę, żeby nielegalny tak od razu otrzymał zieloną kartę.

1. Możesz wziąć ślub z posiadaczem GC i proces sponsorowania można zacząć od razu, z tym że dla małżonków rezydentów są limity zielonych kart i czas oczekiwania to jakieś dwa lata. Przez ten cały czas musisz utrzymać legalny status, co - w zależności od tego, na jakiej wizie do USA wjechałaś - może być bardzo trudne.

2. W tej chwili rozpatrywane są petycje złożone przed 8 listopada 2011.

3. Nie sądzę, żeby obywatelstwo było dla niego dostępne wcześniej, niż 5 lat od otrzymania statusu rezydenta.

4. Jako małżonka rezydenta musisz przez cały pobyt utrzymywać legalny status. Jedynie małżonkom obywateli przebaczana jest nielegalna praca i przesiedziana wiza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na wstępie powiem tylko, ze jesli jest to zle miejsce na taki temat prosze o przeniesienie do odpowiedniego watku.

Chcialabym sie dowiedziec jak wyglada sprawa malzenstwa z polakiem przebywajacym w US nielegalnie z powodu przesiedzianej wizy turystycznej. Zastanawialam sie i czytalam jednak nie moge znalezc nigdzie odpowiedzi na frapujace mnie pytanie.

W tym roku (byc moze) wejdzie legalizacja pobytu dla 11mln. osob takich jak moj partner dzieki czemu otrzymal by on Green Card.

Jak wyglada dalsza procedura.

1. Czy moge wziac slub juz teraz a pozniej poddać się procesowi sponsorowania przez posiadacza GC?

2. Ile musialabym czekac na to by otrzymac swoja GC?

3. Czy po otrzymaniu GC przez mojego partnera obywatelstwo będzie dostępne dla niego z racji tego ze jest tu już 8 lat jakos szybciej czy raczej standardowo dopiero po 5 latach od otrzymania GC?

4. Co lepiej zrobić czy ubiegać się o własną GC podczas gdy jest on Green Card holder czy czekać np. 5 lat (oby nie) do momentu kiedy będzie już obywatelem i dopiero wtedy starać się o GC (kiedy staż ślubu będzie już i tak 5 lat) ?

Zależy mi oczywiście na jak najlepszym rozwiązaniu.

Dziekuje za pomoc.

Na razie to nie ma zadnego rozwiazania - zobacz ponizej :

When will Registered Provisional Immigrants be eligible for Lawful Permanent Residence?

Registered Provisional Immigrants will be able to apply for Lawful Permanent Residence (a “green card”), but they must go to the “back of the line” and have been in RPI status for at least 10 years.

Nielegalni najpierw dostana Registered Provisional Status (czyli legalny status, brak zagrozenia deportacja ale nie GC) a dopiero po 10 latach zielone karty - jezeli spelnia wymagania przez te 10 lat. Do samego statusu RPI trzeba tez spelnic wymagania (zaplacic podatki, nie miec przeszlosci kryminalnej, byc w stanach przez grudniem 2011 zdaje sie itp) - i to o ile ustawa w ogole wejdzie w zycie.

Pytanie o zielone karte przez malzenstwo z nielegalnym w tej chwili nie ma najmniejszego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o zielone karte przez malzenstwo z nielegalnym w tej chwili nie ma najmniejszego sensu.

Kurcze, a ja się tak naprodukowałam...

Ale dzięki za wyjaśnienia, jak to wygląda.

Przyda się to w przypadku kolejnych takich pytań.

I słowo do OP - zdecyduj się, czy piszesz jako kobieta, czy jako mężczyzna... Jakiś czas temu poszukiwał samotnej dziwczyny, która wylosowała zieloną kartę w loterii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, a ja się tak naprodukowałam...

Ale dzięki za wyjaśnienia, jak to wygląda.

Ale dobrze ze sie naprodukowalas bo opisalas jak to wyglada jak sie juz ma GC. Tylko do GC dla nielegalnych (na szczescie - moim zdaniem w ogole nie powinni miec takiej mozliwosci) droga daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podlacze sie pod temat. Otoz za miesiac bede sie bawic na weselu znajomych. On - posiadacz zielonej karty (loteria 2010), ona - nielegalna polka od ilus tam lat. I tu pojawia sie moje pytanie. Zaczelam sie zastanawiac, czy taki slub, z osoba nieudokumentowana, nie bedzie mial negatywnego wplywu na jego pozniejsza, ewentualna aplikacje o obywatelstwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...