Skocz do zawartości

Nieprzeprowadzanie Się Do Stanów Po Uzyskaniu Gc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem Michał i mam 17 lat. Pomimo swojego wieku już zdecydowałem się na wyjazd do stanów w przyszłości (tj. po studiach).

Próbować swojego szczęścia na loterii wizowej mam zamiar od ukończenia liceum. Jeśli dopisze mi szczęście przypuśćmy na 2 roku studiów i wygram tą upragnioną przepustkę do USA to wiadomo, że nie wyjadę tak od razu, bo przecież studia jeszcze nie będą skończone...

I stąd moje pytanie: Czy po wygraniu GC mogę te parę lat zostać w Polsce do ukończenia edukacji i wyjechać dopiero wtedy? Czy międzyczasie nie zostanie mi odebrana moja zielona karta?

P.S. Jeśli był już taki temat to przepraszam, nie znalazłem i w razie czego proszę o link do niego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam. Jestem Michał i mam 17 lat. Pomimo swojego wieku już zdecydowałem się na wyjazd do stanów w przyszłości (tj. po studiach).

Próbować swojego szczęścia na loterii wizowej mam zamiar od ukończenia liceum. Jeśli dopisze mi szczęście przypuśćmy na 2 roku studiów i wygram tą upragnioną przepustkę do USA to wiadomo, że nie wyjadę tak od razu, bo przecież studia jeszcze nie będą skończone...

I stąd moje pytanie: Czy po wygraniu GC mogę te parę lat zostać w Polsce do ukończenia edukacji i wyjechać dopiero wtedy? Czy międzyczasie nie zostanie mi odebrana moja zielona karta?

P.S. Jeśli był już taki temat to przepraszam, nie znalazłem i w razie czego proszę o link do niego :)

Dostajesz wizę imigracyjną ważna pół roku... nie wyjedziesz.... wiza przepada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No I zacznijmy od tego, ze GC nie bedzie ci odebrana, tylko w ogole jej nie dostaniesz jesli nie wylecisz. W PL dostajesz wize imigracyjna, po przekroczeniu granicy, juz na terytorium usa dostajesz GC. Potem musisz utrzymac status rezydenta wiec nie mozesz sie spakowac I wrocic do PL na kilka lat.. Jest jeszcze opcja bialego paszportu ale to chyba za daleko wybiegamy w przyszlosc. Wygraj najpierw w tej loterii a potem bedziesz myslec co z tym zrobic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

linki: http://forum.usa.info.pl/topic/20393-dv-2013-co-po-1-maja-2012pytaniaodpowiedzi/ kompendium wiedzy na temat loterii 2013.

wiza 6 miesięcy, a jak przekroczysz granicę USA to wyjechać ze Stanów możesz maksymalnie na rok lub z białym paszportem na dwa lata. Innej furtki nie ma!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam za tak szybką odpowiedź ;)) czyli najpierw muszę się zająć studiami, ewaluacją/nostryfikacją dyplomów i wtedy myśleć o loterii... Jeszcze parę pytań w takim razie:

1.Orientuje się ktoś może czy lekarzowi ciężko o wizę pracowniczą?

2. Ile czasu na wizie pracowniczej można przebywać legalnie w Stanach?

3. Czytałem, że żeby dostać wizę pracowniczą musi się tym zająć potencjalny pracodawca i udowodnić, że pracowników takich jak ewentualny imigrant brakuje na ich rynku pracy. Czy naprawdę są ludzie, którzy sobie czymś takim zaprzątną głowę? Przecież prościej zatrudnić Amerykanina.

4.Czytając o wizie pracowniczej wpadłem na to, że można się ubiegać po jakimś tam czasie o GC. Jest to skomplikowany proces czy może relatywnie łatwo w ten sposób uzyskać status stałego rezydenta?

Dzięki z góry ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam za tak szybką odpowiedź ;)) czyli najpierw muszę się zająć studiami, ewaluacją/nostryfikacją dyplomów i wtedy myśleć o loterii... Jeszcze parę pytań w takim razie:

1.Orientuje się ktoś może czy lekarzowi ciężko o wizę pracowniczą?

2. Ile czasu na wizie pracowniczej można przebywać legalnie w Stanach?

3. Czytałem, że żeby dostać wizę pracowniczą musi się tym zająć potencjalny pracodawca i udowodnić, że pracowników takich jak ewentualny imigrant brakuje na ich rynku pracy. Czy naprawdę są ludzie, którzy sobie czymś takim zaprzątną głowę? Przecież prościej zatrudnić Amerykanina.

4.Czytając o wizie pracowniczej wpadłem na to, że można się ubiegać po jakimś tam czasie o GC. Jest to skomplikowany proces czy może relatywnie łatwo w ten sposób uzyskać status stałego rezydenta?

Dzięki z góry ;))

Ad 1) Żeby móc leczyć musisz i pracować na H1B musisz najpierw spełniać wymagania czyli uzyskanie licencji i przejście egzaminów. Możesz sobie poczytać o tym w necie. Nie jest to proces w stylu wypełniam wniosek i tyle. Według danych z 2012 physicians i surgeons all other było 5600 wiz wraz z przeniesieniami i przedłużeniami.

Ad 2) Typowa wiza H1b to 5 lat.

Ad 3) Prościej, ale wielu specjalistów nie jest amerykanami.

Ad 4) Jak poczytasz to forum, to wpadniesz na więcej informacji na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odpowiedzi na:

pyt. nr 1: Czytałem i wiem o egzaminach USMLE.

nr 2: I mogę tyle bez przerwy przebywać na terenie stanów ,tak? Ponieważ niektóre wizy są ważne dłużej, ale trzeba co jakiś czas wracać do kraju.

nr 3: A jeśli chciałbym tam odbywać staż zaraz po studiach i zdanych wszystkich stepach USMLE ? Ten tak zwany program rezydentury czy coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne.html

Pod tematem: "Na czym polega różnica między ważnością wizy a długością pobytu?"

Ale widać nie doczytałem do końca. To nie wiza określa czas jednorazowego pobytu tylko Urzędnik Imigracyjny ;)

To w takim razie taki urzędnik w przypadku, gdy mam 10-letnią wizę pracowniczą pozwoli mi zostać za jednym zamachem na te 10 lat na terytorium USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne.html

Pod tematem: "Na czym polega różnica między ważnością wizy a długością pobytu?"

Ale widać nie doczytałem do końca. To nie wiza określa czas jednorazowego pobytu tylko Urzędnik Imigracyjny ;)

To w takim razie taki urzędnik w przypadku, gdy mam 10-letnią wizę pracowniczą pozwoli mi zostać za jednym zamachem na te 10 lat na terytorium USA?

Po pierwsze raczej na 5 lat. Będziesz mógł zostać te 5 lat ale możesz wyjeżdżać i wracać, tak długo jak wracasz do pracy i masz "pozwolenie" na wyjazd od pracodawcy, i ważną wizę. Przeciez możesz brać urlop itd. CBP pewnie wbije Ci D/S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...