Skocz do zawartości

Czy Mogę Umawiać Spotkanie Z Konsulem?


Sara

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, na sprawdziłam dzisiaj na visa status check https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/Status.aspx?, że moje dokumenty są "ready". Mój narzeczony dzisiaj dzwonił do nich i znamy nasz case number. Pani poinformowała go również że ambasada w Warszawie wczoraj OTRZYMAŁA nasze dokumenty. Czy oni faktycznie znają date kiedy ambasada otrzymuje dokumenty? A może chodzi o to, że je wczoraj wysłano? Informacja widnieje taka: "Your case is ready for your interview when scheduled at the U.S. Consular section. If you have already scheduled an appointment for an interview, please prepare your documents as directed in your appointment letter and appear at the consulate on the appointed date and time. Otherwise, please wait until you have been notified of your interview appointment"

W każdym razie problem mam taki, że w między czasie zmieniłam miejsce zamieszkania i pakiet pójdzie na stary adres, gdzie nie będę mogła go odebrać. Będę próbować jutro się dodzwonić do ambasady i spytać się jak zmienić adres, żeby przysłali pakiet pod obecny. Czy jest może jakiś inny sposób żeby to obejść?

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś wie gdzie w Poznaniu można zrobić zdjęcia do wizy? Albo gdzie w Warszawie?

Słyszałam również, że nie jest konieczne iść do banku pocztowego, żeby zapłacić za interview z konsulem. Że można to zrobić onilne. Czy może to zrobić mój narzeczony? Czy muszę koniecznie ja?

Wiem dużo pytań, ale bardzo się stresuje. Mam dokładnie 3 tygodnie żeby wszystko załatwić...

Dziękuję za odpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jeśli twój case status jest ready to myślę, że ambasada ma już twoje dokumenty. Chyba nie ma innego sposobu żeby poinformować ich o zmianie adresu, musisz próbować sie dodzwonić. Natomiast jeśli zależy Ci na czasie i znasz już numer sprawy to już możesz się umawiać i robić wymagane badania :)

Zdjęcia do wizy możesz zrobić w każdym punkcie fotograficznym.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie problem mam taki, że w między czasie zmieniłam miejsce zamieszkania i pakiet pójdzie na stary adres, gdzie nie będę mogła go odebrać. Będę próbować jutro się dodzwonić do ambasady i spytać się jak zmienić adres, żeby przysłali pakiet pod obecny. Czy jest może jakiś inny sposób żeby to obejść?

Spojrz na formularz IV/F04. Na samym koncu (dole) podpisujesz sie oraz podajesz aktualny adres do korespondencji. Takze nie powinno byc zadnego problemu w zwiazku z tym, ze sie przeprowadzilas. Jesli masz zgromadzone potrzebne dokumenty, odhaczasz je na tym formularzu, skladasz podpis, datujesz, skanujesz i odsylasz mailem do Ambasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzien temu, we wtorek otrzymalam maila z ambasady ze moje dokumenty sa w dziale wiz imigracyjnych i jak bedzie moja sprawa gotowa do umowienia rozmowy otrzymam dalsze instrukcje dotyczace bada, oplaty i jak umowic sie na rozmowe, problem w tym ze nie czekajac na drugi pakiet informacyjny z ambasady umowilam spotkanie na najblizszy poniedzialek (15.07.2013) a pakietu drugiego nadal nie otrzymalam, ani poczta ani na maila, czy zadzwonic do ambasady i zapytac o ten pakiet czy moze lepiej zaryzykowac i jechac w poniedzialek do ambasady na umowione spotkanie. Zastanawiam sie czy jezeli zadzwonie i powiem ze umowilam sie na spotkanie bez drugiego pakietu to nie beda robic w zwiazku z tym jakis problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzien temu, we wtorek otrzymalam maila z ambasady ze moje dokumenty sa w dziale wiz imigracyjnych i jak bedzie moja sprawa gotowa do umowienia rozmowy otrzymam dalsze instrukcje dotyczace bada, oplaty i jak umowic sie na rozmowe, problem w tym ze nie czekajac na drugi pakiet informacyjny z ambasady umowilam spotkanie na najblizszy poniedzialek (15.07.2013) a pakietu drugiego nadal nie otrzymalam, ani poczta ani na maila, czy zadzwonic do ambasady i zapytac o ten pakiet czy moze lepiej zaryzykowac i jechac w poniedzialek do ambasady na umowione spotkanie. Zastanawiam sie czy jezeli zadzwonie i powiem ze umowilam sie na spotkanie bez drugiego pakietu to nie beda robic w zwiazku z tym jakis problemow

Hej, czy ktoś mógłby się wypowiedzieć?

Mma podobną sytuację: na visa status check miałam status "ready", więc bez czekania na jakiekolwiek info od ambasady wysłałam mailem IV/04 oraz DS-230 Part 1 i tego samego dnia zapłaciłam za wizę (tj wczoraj) a dzisiaj umówiłam spotkanie. Chyba nie ma znaczenia, że nie dostałam od nich żadnego info? Czy źle zrobiłam? (Spotkanie mam na 22 lipca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie między tym, że w NVC pokazywało "ready" a otrzymaniem pierwszego pakietu z ambasady było 16 dni. To "ready" tak konkretnie chyba niewiele oznacza, bo ani nie świadczy o tym, że NVC już wysłało nasze dokumenty, ani tym bardziej że ambasada już je otrzymała.

Jeśli masz spotkanie 22 lipca to może zdążą zrobić do tego czasu papierkową robotę. Ale czytałam gdzieś na forum, że ktoś tak się pospieszył, że pojechał na interview i go odesłali, bo nie zdążyli jeszcze "przerobić" jego dokumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie nvc trzeba patrzec na date update, jezeli sie zmienia to w tym czasi ambasada robic cos z dokumentami, zauwazylam ze ta data zmieniala sie za kazdym razem, tzn. Jak ambasada dostala dokumenty, potem jak wysylali do mnie pierwszy pakiet, i dwa dni temu jak wysylali drugi pakiet (ten drugi pakiet dotarl do mnie dzisiaj poczta)

Takze status sie nie zmienia, tylko data "update"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...