Skocz do zawartości

Szkoła Językowa I Praca


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam kilka pytań odnośnie pracy na wizie studenckiej. Na początku jednak wybieram się na wizie turystycznej z zamiarem zmiany statusu na studencką ponieważ chcę się zapisać do szkoły językowej lecz nie posiadam teraz wszystkich potrzebnych mi informacji by od razu starać się o studencką.

Rozumiem że podczas rozmowy z konsulem wspominamy o chęci zamiany turystycznej na studencką ?

Gdzie później w stanach mogę się o to starać i czy będę potrzebować dodatkowych dokumentów ?

Czy mogę pracować w pełnym wymiarze godzin, tzn na pełnym etacie (czy tylko 20h tygodniowo) ?

Czy mogę pracować gdzie chcę (czytałem że na studenckiej można tylko na obszarze kampusu) ?

Wybieram się do Stanów głównie ze względu na możliwości zarobku.

Czy jest jakaś inna możliwość jeżeli chodzi o podjęcie pracy (inna wiza) ?

Czy pracodawca który chce mnie zatrudnić może wysłać mi zaproszenie na wizję pracowniczą i czy by to dla niego był spory problem ?

Nie chcę zbytnio angażować swojego przyszłego pracodawcy więc chcę to załatwić po jak najmniejszej linii oporu ale legalnie.

Niestety zbytnio się na tym nie znam a pytań jak zawsze wiele...

Z góry dziękuje za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz pracowac tylko na terenie kampusu i tylko 20h w tygodniu. Ogolnie Twoj plan nie ma najmniejszego sensu - wiz pracowniczych w tym roku juz nie ma, tak jest to problem dla pracodawcy bo on nie wysyla zaproszenia tylko musi zlozyc petycje i poniesc niemale koszty, dodatkowo musisz sie do takiej wizy kwaflikowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety nie jest latwo. Wszystko zalezy od tego czy chcesz zostac na stale w usa czy tylko tymczasowo. Praca w szkole nie daje duzych zarobkow. Z reguly to jest placa na pokrycie kosztow dojazdow i dodatkowy plus, ze nie musisz placic za szkole (przynajmniej w mojej tak jest, nie wiem jak w innych bo sie nie orientowalam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wiele wyjaśnia, dzięki za odpowiedź

wygląda na to że jeżeli ktoś chce sobie znaleźć zwyczajną pracę tak jak w Anglii to raczej nie ma szans

Jeśli szkoła językowa jest przy uniwerku (przynajmniej w takich przypadkach się z tym spotkałem), to bywa, że tacy studenci mają przyblokowaną możliwość pracy.

A jak już masz mozliwość to tylko kampus (20h spring/fall i 40h summer). W bardzo ekstremalnych przypadkach można uzyskać zgodę na pracę poza szkołą ale Ciebie to raczej nie będzie dotyczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Chicago jest podobno darmowa szkoła językowa ale szczegółów jeszcze nie znam. Podobno można uzyskać wizę studencką gdy zapiszę się do tej szkoły.

to szkola jezykowa, pracuje jako student ambassador i w ramach tego nie place za szkole


jestem na wizie studenckiej, a szkola to bir training center w chicago

a co to jest za typ pracy ? Czyli korzyścią jest tylko darmowa szkoła ? Czy może można dostać jakieś wynagrodzenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...