Skocz do zawartości

F1 A Ślub


Którą opcję powinien wybrać autor tekstu?  

5 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Któr? opcj? powinien wybra? autor tekstu?

    • Wyjazd na F1 bez ?ony za 2 lata
    • Wyjazd na F3 z ?on? za 7 lat
    • Powinien pozosta? na 'zielonej wyspie'


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ponownie - piszę z prośbą o radę co zrobić... Sytuacja wygląda następująco:

Obecnie jestem w kategorii F1 i za mniej niż 2 lata powinienem mieć szanse rozmowy z konsulem o zieloną kartę. Życie ułożyło się tak, że w tym roku biorę ślub co wiąże się z przeskokiem do kategorii F3 (około 7 lat czekania). Jestem osobą dość młodą, więc mogę sobie też pozwolić na wylot za 7 lat. I w związku z tym rozważam dwie następujące opcje:

1) biorę ślub tylko kościelny i po 2 latach jeśli wszystko pójdzie gładko otrzymam zieloną kartę. Ale co wtedy z żoną? Załóżmy, że po otrzymaniu GC a jeszcze przed wylotem na stałe do USA weźmiemy ślub cywilny - jak długo moja przyszła żona będzie musiała czekać, aby do mnie dołączyć na zasadach GC? (oczywiście pomińmy tutaj przyloty na wizie turystycznej, bo taka forma życia w małżeństwie mnie nie interesuje...). Oczywiście nie będę miał żadnych problemów z udowodnieniem, że związek nie jest fikcją ponieważ jesteśmy już długie lata razem.

2) bierzemy ślub cywilny i kościelny już teraz, a wyjeżdżamy razem z kategorii F3 za ok. 7 lat. Tutaj dodatkowych pytań nie ma bo żona jak i potencjalne dzieci dostaną GC z automatu razem ze mną.

Dodaję ankietę - jako formę zabawy ot tak dla żartu, natomiast pytanie jest poważne i będę wdzięczny za konkretne i poważne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

No widzę że kolega ma podobny sytuacją, z tym że mi już zbliża się 30... więc chciałbym być jak najszybciej w USA i przygotować grunt pod rodziną którą już mam ale nie mamy ślubu. Ja mam znów dylemat czy konsul mnie puści widząć o tym iż mam dziecko i kobietę... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...