Skocz do zawartości

Nowy Jork/usa - Kilka Pytań


georg700

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - nigdy nie byłem w USA, właśnie otrzymałem wizę b1 i chcę się dostać do Nowego Jorku. Stąd też mam kilka pytań organizacyjnych i nie tylko. Jestem totalnym laikiem i proszę o wyrozumiałość.. :)

1. Wiza nie gwarantuje pobytu. Czytalem, że jeśli coś im się nie spodoba mogą mnie zawrócić. Ile gótówki powinienem mieć ze sobą, a może do jakiej kwoty aby nie bylo problemów? Nowy Jork na około 2 tygodnie, czy jakieś 1500 dolarów to będzie za dużo???

2. Apropo gotówki, polecacie brać gotówkę czy lepiej założyć jakieś konto walutowe na tę jedyną podróż??

3. Czy są jakiekolwiek inne nielogiczne powody, że mogą mnie nie wpuścić? Trochę pieniędzy by przepadło nie licząc lotu, także rezerwacja hotelu. Wiem, bardzo czarny scenariusz.

4. Jaką kartę telefoniczną, sim, jakiego operatora polecacie na te 2 tygodnie? I gdzie kupić taką kartę sim??

5. Lotnisko JFK czy NEWARK? Prawdopodobnie będę leciał Luthansą właśnie na lotnisko NEWARK. Czy dostanie się do Centrum NY z Newark jest bardziej kłopotliwe niż z JFK?

6. Jeżeli kupię sobie trochę ubrań.. cła nie muszę płacić?

7. W luthansie jest podany wymiar bagażu 150 cm. Pewnie chodzi o 3 wymiary?

8. Mam wizę do 2023 roku, natomiast paszport do 2019. Wiza jest wklejona, czy przy utracie ważności paszportu tracę ważnosć wizy?

Tyle na tę chwilę. Dziękuję z góry !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

1. 1500 dolarow jest ok.jesli sie nie spodobasz urzednikowi na lotnisku to tak moze cie zawrocic.visa nie gwarantuje 100% wjazdu na teren USA

2.Polecam gotowke na jedna podroz

3.Zalezy od urzednika,jak bedziesz mowil pewnie,nie jakal sie i prawde to nie powinno byc problemow,jesli zaczniesz cos krecic,zamieszasz sie to wtedy odstawi cie w podroz powrotna.jedziesz na dwa tygodnie pierwszy raz,masz hotel zamowiony bilet w dwie strony wiec nie powinno byc problemow.

4.tu nie pomoge,ale ponoc ludzie kupuja T-mobile,w kazdym sklepie elektronicznym sa.Mozesz nawet kupic sobie telefon na karte,bez zadnej umowy i z niego korzystac,chyba ze chcesz miec dostep do internetu to wtedy niech ktos inny doradzi

5.ja bym wybrala JFK,ale z Newark tez sa dobre polaczenia do centrum NY

6.Obetnij metki wsadz w walizke i klopotu nie bedzie.

7.pewnie o jeden rozmiar chodzi,bo dziwnie bys wygladal z walizka,ktora ma 150 cm wysokosci ;)

8.Visa nie traci waznosci w momencie wygasniecia waznosci paszportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Lotnisko JFK czy NEWARK? Prawdopodobnie będę leciał Luthansą właśnie na lotnisko NEWARK. Czy dostanie się do Centrum NY z Newark jest bardziej kłopotliwe niż z JFK?

Newark jest duzo lepszy wg mnie. Wychodzisz z lotniska wsiadasz w darmowy airtrain, ktory zawozi Cie na railway station, a tam masz praktycznie co 15 minut pociag do NY.

6. Jeżeli kupię sobie trochę ubrań.. cła nie muszę płacić?

Nigdy nie placilem cla za zadne ubrania, a metek nie ucinalem.

7. W luthansie jest podany wymiar bagażu 150 cm. Pewnie chodzi o 3 wymiary?

Chodzi o wymiar walizki. Suma dlugosci, szerokosci i wysokosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni moga miec problem a inni nie ;) z placeniem .

i ile w tej walizce bedzie tych ubran ;)

Nawet osoby lecace w programie bezwizowym moga byc zawroceni,leciszna 2 tyg to taki miej bilet,tak tez mow :)ze tyle czasu bedziesz

Lecisz jako turysta to po co w walizce dokumenty swiadczace ze np bedziesz zmieniac status wizy,legalizowac pobyt,jakies dyplomy :)

co do paszportu to masz taka odpowiedz tutaj,jak beda Ci uniewazniac paszport przy wydawaniu nowego to powiesz ze masz wazna wize :)

http://www.ustraveldocs.com/pl_pl/pl-gen-faq.asp#qlistgen8

mozesz miec do 10 tys dol bez zglaszania ze soba,powyzej tej kwoty musisz to zglosic aby nie miec problemow .Tak samo wylatujac z terenu Unii,Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1 - nigdy nikt nie pytał mnie o jakiekolwiek pieniądze przy wjeździe do USA (a trochę razy to było - mowa o podróżach prywatnych, bo służbowe to już w ogóle inna bajka)

ad 2 - w związku z powyższym ja polecam konto, choćby po to żeby spokojnie podróżować i przespać się w samolocie, a nie nieustannie pilnować gotówki.

ad 3 - nie sądzę, chyba że bardzo czymś podpadniesz w czasie odprawy. Bez przesady, nie demonizujmy tego zawracania - na 15 lat pracy w liniach lotniczych osób zawróconych, które wiozłam, można na palcach jednej ręki policzyć.

ad 4 - myślę, że nie ma to większego znaczenia - jaką kupisz będzie działać.

ad 5 - z Newark jest na pewno dalej. A czy wygodnie czy nie to zależy od subiektywnych odczuć - dla jednych wygodnie dla innych nie. Ja preferuje JFK, choć to większe lotnisko i dłużej trwa odprawa itp

ad 6 - nie musisz... co do obcinania metek - nigdy nie obcinałam, za dużo straconego czasu na machanie nożyczkami ;) - zero problemów na cle.

ad 7 - jest to wymiar łączny walizki

ad 8 - po wygaśnięciu paszportu wiza nie traci ważności - latasz z dwoma paszportami (starym i nowym) lub tez możesz wystąpić do ambasady o przepisanie, co oczywiście wiąże się z kosztami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Apropo gotówki, polecacie brać gotówkę czy lepiej założyć jakieś konto walutowe na tę jedyną podróż??

Dla $1500 nie warto. Ta kasa szybko stopnieje. Zakładanie konta, wyrabianie karty...

Weź w banknotach po 100, żeby Ci portfela nie wypchało. Możesz rozłożyć w dwa miejsca na przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam wszystkim za bezinteresowne odpowiedzi! bardzo miło

Jeszcze tutaj zapytam o sprawdzone strony typu booking.com, gdzie mogę zarezerwować hotel ?

Wprawdzie jest temat ale mam wrażenie, że trochę spamu tam jest, 1dno postowcy dają linki do stron internetowych z mało przekonywującymi komentarzami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam kilka kolejnych pytań

1. Ląduje na lotnisku Newark i chcę dostać się na Manhattan, oto plan http://bit.ly/17ZOSEe

Widzę , że najpierw muszę wsiąść w tramwaj "AITTRAIN NEWARK" aby dojechać do kolejki North Jersey Coast Line - Kierunek: New York Penn Station obsługiwane przez "New Jersey Transit Rail". Czy powinienem coś wiedzieć o kupnie biletów na te kursy, mogę kupić, we wnątrz, czy w maszynach na zewnątrz, itp?

Po drugie , czytając o Nowojorskim metrze wyczytałem "Opłaty za przejazd dokonuje się za pomocą karty MetroCard.". Czy mogę kupić jakiś bilet "sieciowy" na te 11 dni pobytu?? Co będzie najbardziej opłacalne?

2. Czy są jakieś supermarkety na Manhattanie, coś gdzie można po "w miare" normalnych cenach zrobić większe zakupy do lodówki?
Jakieś konkretne marki?

Przy okazji może jakieś knajpy polecacie?

3. Pytanie niezwiązane z Nowym Jorkiem, a z lotem, chodzi o lot lufthansy, Lecę z Londynu, zwykłą klasą ekonomiczną, czy są tam jakieś posiłki w cenie biletu? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...