Skocz do zawartości

Loteria Wizowa Dv 2015


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 723
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

W Warszawie to koszt 16,- złotych (przy Rakowieckiej), myślę że w innych miastach moze byc nawet mniej. Oszczędzanie na czymś takim jest raczej głupotą...

Ja jednak uważam ze glupota jest tracenie bezsensowne czasu na pojscie do fotografa, czekanie w kolejce przed robieniem zdjęcia, czekanie na zrobienie wydrukowanie i obrobienie cyfrowe przez fotografa. Po za tym moglbym sobie zrobić 70 zdjęć i wybrać takie jak mi się najbardziej podoba (gdybym był kobieta ;-p). nie ma roznicy czy obrobi i przystosuje to komputer w zakładzie fotograficznym, czy mój w domu. A za te pare złotych to wole sobie 3 dobre piwa wypic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak uważam ze glupota jest tracenie bezsensowne czasu na pojscie do fotografa, czekanie w kolejce przed robieniem zdjęcia, czekanie na zrobienie wydrukowanie i obrobienie cyfrowe przez fotografa. Po za tym moglbym sobie zrobić 70 zdjęć i wybrać takie jak mi się najbardziej podoba (gdybym był kobieta ;-p). nie ma roznicy czy obrobi i przystosuje to komputer w zakładzie fotograficznym, czy mój w domu. A za te pare złotych to wole sobie 3 dobre piwa wypic.

Jak wolisz to ok, tylko po co potem lamentować czy zamartwiać sie czy zdjecie było ok? Jak sie wybiera ze samemu sie zrobi zdjecie to nie ma co sie potem nad tym rozwodzić - wybor, jak kazdy, z wszelkimi konsekwencjami (zwłaszcza, ze jak widac, wszelkie walidatory mozna sobIe w d... wsadzić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmujcie się tak bardzo tymi zdjęciami. My do dv2014 zrobiliśmy zdjęcia cyfrówką na tle w miarę jasnej ściany (odcieniu żółtego) i tak wysłaliśmy (starałem się, żeby nie było cienia od flasha za osobą). No i zostaliśmy wylosowani.

Generalnie ja bym się kierował przykładami, które zostały podane w instrukcji i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragony, jak ktoś technicznie jest ok, to nie będzie miał problemu ze zrobieniem zdjęcia. Tak jak mówiłem w USA robią to właśnie w taki sposób, że jest zwykła cyfrówka i mają wzorzec jak w walidatorze. To jest zwykłe zdjęcie do paszportu USA. Zdjęcia robiłem w kilku miejscach. Fotograf w USA by nie wyżył ze zdjęć tylko, więc to są punkty często w aptekach i ta sama babka co sprzedaje syrop na kaszel robi zdjęcie. Przecież nie będę jechał do Polski po zdjęcie do loterii, którym nikt się nie zainteresuje w przypadku braku wygranej.

Zauważ, że dopuszczają zdjęcie ze skanu, czyli w takim przypadku trzeba skan kadrować samemu, więc co za różnica kto robił zdjęcie? Gdybyś Ty widziała co przeszło do mojej ostatniej wizy. :)

Fakt, do prawdziwych aplikacji, gdzie trzeba zdjęcie fizyczne wysłać jak np. I-765, to trzeba do fotografa i tak robię, ale do loterii nie ma co się spinać. :) I tak dla większości z nas, na problemie zdjęcia rozważania o dv2015 się skończą, bo "you have been not selected".....;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ok. Ale jak ktos mieszka w PL, w Warszawie czy innym mieście gdzie sa fotografowie, to warto pójść i zrobic, choćby po to, zeby potem na forum nie płakać "czy dobre, czy przejdzie, czy nie odrzucą" ...

Wyedytowałem swój post na końcu wskazując dlaczego nie ma co płakać. :) Co mają odrzucić? Jest głowa? Jest. Oczy we właściwej linii są? Są. Broda jest? Jest.

Temat zdjęcia jest tematem zastępczym, odsuwającym myśli od szans na wygraną i rozmowę. :\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...