Skocz do zawartości

Transfer H1-B I Typ Pracy Nie Podlegającej Limitom


Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytań odnośnie wizy H1-B, gdyż za jakiś czas będę musiał zmienić obecny status (obecny EAD do stycznia 2015) na H1-B z tym, że obecny kontrakt wygasa 30-go kwietnia czyli grubo po 1-szym (ADE cap w tym roku został osiągnięty też chyba w tydzień, ale w 2012 do 11 lipca). Generalnie planuję szukać zatrudnienia u pracodawców nie podlegającym limitom, ale na wszelki wypadek chciałbym wiedzieć jak wyglądają moje szanse u pracodawcy podlegającym limitom.

1. Czy jeśli będę posiadał H1-B u obecnego pracodawcy, to mogę ją przenieść do kolejnego po 1-szym kwietnia? Czy ma znaczenie jeśli pierwszy pracodawca nie podlega limitom a drugi tak?

Znalazłem to: http://forum.usa.info.pl/topic/7160-transfer-na-h1b/?hl=%2Bh1b+%2Btransfer ale temat stary.

2. Czy potencjalny pracodawca może wystąpić o H1-B przed końcem pracy u poprzedniego (np. 1 kwietnia), zakładając, że wszystko jest dogadane, a pracę mógłbym rozpocząć po wygaśnięciu umowy (obecnie przysługuje mi 100 dni "bezrobocia") i dojechać do października na obecnym statusie?

3. Czy zwolnienia z limitów dotyczą również stanowisk, które nie są sensu stricto związane badaniami u uprawnionego pracodawcy?

Z góry dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli starasz sie o extension to nie podlegasz limitom. Podobnie jest jesli starasz sie o druga prace w ramach H1B. Zalatw druga H1B zanim skonczy sie pierwsza. Pierwsza Ci wygasnie i bedziesz mial druga. Pamietaj tylko o datach, tak zeby to mialo rece i nogi.

Accordingly, USCIS will continue to process FY 2013 and FY 2014 petitions filed to:

  • Extend the amount of time a current H-1B worker may remain in the United States.
  • Change the terms of employment for current H-1B workers.
  • Allow current H-1B workers to change employers.
  • Allow current H-1B workers to work concurrently in a second H-1B position.

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.5af9bb95919f35e66f614176543f6d1a/?vgnextoid=4b7cdd1d5fd37210VgnVCM100000082ca60aRCRD&vgnextchannel=73566811264a3210VgnVCM100000b92ca60aRCRD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

W ramach uściślenia, obecny pracodawca nie występował o H1-B, bo okres OPT/STEM jest dłuższy niż kontrakt, więc na tą chwilę nie byłaby to zmiania w ramach H1-B lub dwóch pracodawców w ramach H-1B. Właściwie najbardziej pasujące pytanie (nr 2 z pierwszego posta) jest czy muszę być de facto zatrudniony u danego pracodawcy w momencie petycji o H1-B przed lub krótko po 1 kwietnia lub faktycznie wykonywać tam obowiązki? Ludzie z zagranicy rozpoczynają pracę na H1-B chyba w październiku, więc musi istnieć stan pośredni "zatrudnienia" od petycji do października? Ja mógłbym rozpocząć pracę przed październikiem z uwagi na STEM ale nie wcześniej niż w maju po petycji.

Rozumiem, że na ta chwilę lepiej załatwić sobie H1-B u obecnego pracodawcy... albo się ożenić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...