Skocz do zawartości

First Time In La


Dudda

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Craiglist opanowane, nawiązane już pierwsze kontakty i wysłane zapytania co do oferowanych pokojów w ogłoszeniach.

Świetnie się sprawuje aplikacja craiglist w Naszych Iphonach więc jest to teraz banalnie proste.

Za tydzień dostanę międzynarodowe prawo jazdy, więc nawet przy kontroli drogowej nie powinno być problemu.

Jeszcze nie wiem gdzie wypożyczę auto, ale to pewnie tydzień przed się okażę, śledzę też strony z kuponami rabatowymi, może uda się coś taniej znaleźć.

16 dni do wylotu, a my jeszcze nie mamy gdzie się zatrzymać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo jazdy odebrane, wygląda jak książeczka od sanepidu!

Na pierwsze 10 dni zamieszkamy u kogoś przez serwis Airbnb, ceny niższe niż w hotelach i można będzie przynajmniej z tubylcami porozmawiać gdzie co i jak.

Auto w następnym tygodniu zarezerwuję, prawdopodobnie od Dollara, jakiś compact, lub economy na 2 tygodnie.

Mam nadzieję, że w 10 dni znajdziemy mieszkanie na dłuższy okres, lub chociaż na 2-3 miesiące, żeby sobie jakoś wszystko poukładać.

Ktoś z Was po wygraniu GC leciał do LA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwsze 10 dni zamieszkamy u kogoś przez serwis Airbnb, ceny niższe niż w hotelach i można będzie przynajmniej z tubylcami porozmawiać gdzie co i jak.

Jak chcecie tanio to możesz zobaczyć też couchsurfing:

https://www.couchsurfing.org/

Sam z tego nie korzystałem ale o ile wiem ludzie udostępniają nocleg za darmo. Tylko pewnie na 10 dni to nie bardzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie tanio to możesz zobaczyć też couchsurfing:

https://www.couchsurfing.org/

Sam z tego nie korzystałem ale o ile wiem ludzie udostępniają nocleg za darmo. Tylko pewnie na 10 dni to nie bardzo...

Couchsurfing również był "macany" nawet jeden z hostów zgodził się jeśli ludzie na ten termin, których miał wcześniej odwołają przyjazd :-)

Dziś dostaliśmy już preaprovale od użyszkodników airbnb więc będziemy wynajmowali za kaskę, bez czekania na ostatnią chwilę, ale dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 10 dni już spokojne, jest miejsce; https://www.airbnb.com/rooms/1083717

Lokalizacjyjnie nie powala, ale pewni ludzie i spokojna okolica, koszt łączny $492 (włączając wszystkie podatki).

Dostałem również ofertę na 41 dni tj. końcówka wrz i cały paź za ok. $1750 od innego gospodarza:-)

Oczywiście wszystko poza AirBnB. Więc można się dogadać jeśli chodzi o dłuższe okresy.

Wstępnie mamy już mieszkanie u niejakiej Peggy:-)

Tylko jeszcze musi się ono doczekać do Naszego przylotu.

Jest to umeblowany pokój z dzieloną łazienką za ok. $750/m w niezłej lokalizacji; Glassell, Mt Washington.

Tutaj zadziałało nękanie ludzi z craiglist!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do Dollara w LA - mimo wszystko polecam. Naczytałam się mnóstwo negatywnych opinii i lecieliśmy przerażeni, ale nie było źle! Fakt, staliśmy w kolejce ok. 30 min, ale nie było żadnego naciągania, żadnego depozytu, a samochody z których wybieraliśmy były praktycznie nowe. Przy oddawaniu, które trwało może 3 min również było żadnych komplikacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do Dollara w LA - mimo wszystko polecam. Naczytałam się mnóstwo negatywnych opinii i lecieliśmy przerażeni, ale nie było źle! Fakt, staliśmy w kolejce ok. 30 min, ale nie było żadnego naciągania, żadnego depozytu, a samochody z których wybieraliśmy były praktycznie nowe. Przy oddawaniu, które trwało może 3 min również było żadnych komplikacji :)

Ja dzisiaj zdałem auto, po 14 dniach jazdy ok. 700mil przejechałem i też nie było żadnego nadmiernego sprawdzania.

Weryfikacja tablicy rejestracyjnej, modelu, pełnego baku, ogólnej czystości i do wiedzenia. Polecam Midway.

My po tych 10 dniach wynajętych przez airbnb zostajemy jeszcze na miesiąc w tym samym miejscu za $700/mo już za wszystko. Dostaliśmy dwa razy większy pokój z dużą szafą, komodą i biurkiem więc jesteśmy zadowoleni.

Mój SSN numer przybył po ok. 6-7dniach, już zdałem pisemny test na prawo jazdy (w CA mają po polsku!), niestety moja małżonka nie dostała jeszcze nic, a teraz cały Social jest problemowy więc nic nie załatwimy, musimy czekać.

Rowery kupiliśmy w tym tygodniu za ok. $90 każdy, nowe.

Udało Nam się również dostać na start $355 na jedzenie z Social tzw. Calfresh wcześniej Food stamp także przynajmniej zakupy mamy lekko odciążone.

Aaa jeszcze zapisaliśmy się na Uniwerek na naukę ESL, jednak dopiero od 14 października, rowerami trzeba będzie tam jeździć, w jedną stronę 7mil!

Auta na razie nie mogę zarejestrować, a wynajem jest nie opłacalny dla Nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Kolejna dawka informacji:-)


Jak wiadomo, żeby zdać prawo jazdy tzn. drive test trzeba mieć swoje auto (nie wiem czy ktoś wypożycza tylko na test). Ja wynająłem na 6 dni z pełnym ubezpieczeniem co jest o tyle istotne, że bez niego nie mógłbym podejść do testu. Trochę czekania, sprawdzenie czy auto jest faktycznie ubezpieczone i czy działa, a później test sprawnościowy. Na szczęście ośrodki DMV często mają swoje ścieżki drive testów, a ja miałem auto dzień przed więc mogłem się zapoznać z jedną z tych ścieżek. Co się później okazało strzałem w dziesiątkę, bo własnie taką trasą mnie egzaminator poprowadził. Prawie idealna jazda i udało się za pierwszym razem! Jeszcze czekam na prawko:-)


Zapisaliśmy się w międzyczasie do szkoły angielskiego tzw. ESL learnig center za darmo. Giniemy w tłumie latynosów, którzy nawet z nauczycielami rozmawiają po hiszpańsku:-) Musimy tam dojeżdżać 6,5 mili w jedną stronę...na rowerach! Byliśmy raz:) No ja byłem jeszcze raz sam. Dzisiaj też nie pojechaliśmy, ale od jutra myślę, że będziemy normalnie tam jeździli. Bo wczoraj został zakupiony pojazd przez nas! Nissan Altima 2003 za $3900.

Dzisiaj go ubezpieczam (właśnie teraz). I w końcu będziemy bardziej mobili i może załapiemy się do jakiejś pracy.


Wracając do dokumentów to moja małżonka w piątek otrzymała Social więc ma już wszystko, teraz tylko zrobić prawko. Okazało się, że w ogóle nie mieli jej w systemie, musiała od nowa składać aplikację.

Co do moich dokumentów to nie mam jeszcze GC dlatego, że nie mieli mojego adresu...What? Powiedziałem gdzie mają przesłać i mam nadzieję, że w tym tygodniu się pojawi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...