Skocz do zawartości

Anulowana Wiza J-1 Pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jestem aktualnie na programie work&travel w pensylwanii. moj kontrakt mial trwac od 1 czerwca do 2 wrzesnia i zwiedzanie 30 dni(przyjechalem 3 dni wczesniej i mialem wracac 27 wrzesnia), lecz dzisiaj wyrzucono mnie z pracy. Z racji tego, ze nie skonczylem programu moja wize anulowano z dniem dzisiejszym. Niestety nie moge przebukowac biletu bo nie wybralem takiej opcji. Nie sadzilem, ze cos moze pojsc nie po mojej mysli. Mam zakupiony juz bilet do kalifornii na 4 wrzesnia i mialem zamiar zwiedzic ten stan. Jest on rowniez bez mozliwosci anulacji, czy przebukowania. Teraz moje pytanie. Co moze sie stac, jezeli zdecyduje sie pojechac na ta wycieczke? Rozumiem, ze trace szanse na powrot do USA, lecz w najblizszych latach nie zalezy mi na powrocie do tego kraju. Co moze mi sie przytrafic tutaj, w USA. Moga mnie deportowac jezeli pojawie sie na lotnisku i bede lecial do californi? Prosze, jezeli ktos spotkal sie z podobnym problemem prosze o rozwianie moich watpliwosci i ocene sutuacji w ktorej sie znalazlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziala mi tak pewna Pani z biura, z ktorego przyjechalem tutaj. Nie skonczylem kontraktu, wiec nie mam dodatkowych dni na zwiedzanie i moja wiza zostaje anulowana. Na pewno mnie wyrzucono, podpisalem juz papiery i mam zakaz wstepu do miejsca pracy. Musze wracac do Polski jak najszybciej, najlepiej w 48godz wiec w srode mam wylot. Trudno sie mowi. Nie zamierzam zamykac sobie drogi do stanow nie wracajac na czas. Nie wiadomo, moze jeszcze bedzie mi potrzebna taka opcja. Dzieki za chec pomocy ale juz chyba sie nie da nic zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musiałeś nieźle narozrabiać bo generalnie na W&T był luz z pracodawcami. Ludzie sobie brali drugą robotę lub bez uprzedzenia zmieniali pracę i problemów nie było. Dodatkowo, jak byłem na WT to sam zgłosiłem do pracodawcy kiedy chcę skończyć pracę już w trakcie programu.

Sprawdź swój status jak mówił ilya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nawywijalem troche. Po prostu bylem zbyt mocno imprezowym pracownikiem. Nie zjawianie sie w pracy, spoznienia itd. Czy na lotniskach sprawdzaja wize w systemie komputerowym? Bo w paszporcie moja wiza jest nadal wazna, ale jest po prostu anulowana. Wiec na pierwszy rzut oka wszystko jest w porzadku. Wie ktos cos o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje gratulacje!

Zakładając, że jesteś out of status, lecisz już na overstay czyli INA § 222(g) bo pewnie nie przekroczysz pół roku. Wizy już nie masz i "Alien is permanently restricted to applying for future nonimmigrant visas at a consular office in country of nationality, unless extraordinary circumstances exist". Zgodnie z prawem powinieneś opuścić USA natychmiast po anulowaniu statusu. Wiadomo, że musisz się spakować i takie tam, więc jak w przyszłości będziesz ubiegał się o wizę, to z kilku dni się może wytłumaczysz.

Nikt Cię nie będzie ganiał po stanach i Ci ICE nie wleci do domu. Twój wyjazd zostanie zarejestrowany poprzez linie lotnicze.

Nie wiem czy Twoja imprezowa natura Ci pozwoli, ale warto, żebyś ustalił od kiedy jesteś out. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje gratulacje!

Zakładając, że jesteś out of status, lecisz już na overstay czyli INA § 222(g) bo pewnie nie przekroczysz pół roku.

Jezeli wlecial na J-1 i ma D/S, to nie ma overstay w mysl INA 212(a)(7)( B)(i)(I) i (II), niezaleznie od czasu pobytu.

Wizy już nie masz i "Alien is permanently restricted to applying for future nonimmigrant visas at a consular office in country of nationality, unless extraordinary circumstances exist".

Troche nadramatyzowane. INA 222(g)(2) mowi:

(2) An alien described in paragraph (1) shall be ineligible to be readmitted to the United States as a nonimmigrant, except-

(A) on the basis of a visa (other than the visa described in paragraph (1) issued in a consular office located in the country of the alien's nationality (or, if there is no office in such country, in such other consular office as the Secretary of State shall specify);

Wiec moze sie po powrocie ubiegac o nowa wize.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie pamiętałem czy jest DS na WT ale rezultat jest ten sam bo o wizę będzie się mógł przecież ubiegać.

Ale teraz z tego co wiem powód anulowania ds-2019 idzie w record i chyba może to mieć wpływ na admission w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...