Skocz do zawartości

Zniesienie Wiz


Rekomendowane odpowiedzi

Rówieśnik z Anglii lub Niemiec? Wiesz kiedyś trzymano mnie na secondary z Holendrami i kręciło się na ostro u nich, do tego Kanadyjka, którą puścili, ale klęła po wyjściu jak szewc. Jak obejrzysz dokument NGC o CBP, to niektórzy z krajów VWP mają również problemy i są zawracani.

Twoje posty obijają mi się o oczy, więc Ty chyba nie żyjesz w Polsce. Nie wiem czy aplikowałeś z Polski czy UK, ale nie jesteś standardowym przypadkiem. Ja bym Ci wizę dał, ale wiesz konsul Cię nie zna i ocenia Cię na podstawie tego co widzi. Widocznie pasujesz do profilu. Emigrant, ojciec w stanach...

Niech sobie VWP dla Polski będzie, każdy może sobie pójść po wizę, z tym niech nie będzie zdziwienia, kiedy Polska z VWP wyleci (z przyczyn tu wspominanych) i jeszcze się ludziom, którzy mogliby dostać wizę przy okazji oberwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja aplikowalem w Polsce, bo wtedy tam miaszkalem, i bylo to 15 lat temu. Ja uwazam iz ludzie pracujacy w tych czasach na placowkach dyplomatycznych usa w polsce byli troche stronniczy i wydawali odmowy otrzymania wizy, bazyjac na troche naciagnietych informacjach.

Jak jest teraz ? To tez roznie, ja osoboscie po zrzeczeniu sie GC, nie staralem sie jeszcze o wize turystyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci zniesienie wiz? Dzisiaj otrzymanie wizy to tylko formalność . Wypełniasz dokumenty ,jedziesz do Konsulatu i dostajesz wizę na 10 lat . Podkreślam DZISIAJ OTRZYMANIE WIZY TO NIE PROBLEM.

No chyba ,że się nie kwalifikujesz do otrzymania wizy to co innego tylko problem w tym ,że w przypadku zniesienia obowiązku wizowego i tak do USA nie wjedziesz jeśli nie kwalifikujesz się do otrzymania wizy.Zwyczajnie ( tak jak to się dzieje z obywatelami innych Państw z programu Visa Waiver Program ) zostaniesz zawrócony z lotniska w USA do Polski .

Odnosząc się do Twojego pytania to informacje dot.zniesienia wiz pojawiają się w mediach jak dobrze pamiętam od jakiś 30 lat albo dłużej :)

Anubis - zgadzam się z Tobą ,że będzie dużo płaczu gdyby Polaków zakwalifikowali do VWP ale większość tego nie rozumie.Myślą,że będą jeździć do USA jak do Budapesztu :) Większość nie znająca tematu nie rozumie ,że system wizowy jest o wiele korzystniejszy niż VWP pod bardzo wieloma względami.

rok temu wypełniłem wniosek i niestety odrzucono mi z powodu hmmm nie było powodu pani poprostu powiedziała ze niestety nie kwalifikuje się mimo ze tu mam całą rodzine najblizszą (w usa tylko ciocia ) mam stałą prace a do usa chciałem leciec na chwile , wniosek wypełniony prawidłowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rok temu wypełniłem wniosek i niestety odrzucono mi z powodu hmmm nie było powodu pani poprostu powiedziała ze niestety nie kwalifikuje się mimo ze tu mam całą rodzine najblizszą (w usa tylko ciocia ) mam stałą prace a do usa chciałem leciec na chwile , wniosek wypełniony prawidłowo

No przecież był powód. Nie kwalifikowałeś się. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież był powód. Nie kwalifikowałeś się. :)

no własnie takie widzi mi się ten dostanie bo juz jest dziadkiem a temu nie damy bo za młody bo nie udowodnilem pewnie ze tu jest mój dom a jak go może tu nie byc skoro tu mam rodziców znajomych dziewczyne i stałą prace to mam moze im jeszcze saldo konta pokazac ze znajduje sie pare zer zeby udowodni ze ameryka to jedno ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fredy takie jest prawo

a Ty masz tak samo prawo kogos ocenic i komus powiedziec NIE ;) i co wtedy taka osoba ma zrobic,pokazac ze nie jest wielbladem

jesli byly zasady szczegolowe to jak sadzisz,pewnie by wyszlo ze kazdy ma dom-mieszkanie na wlasnosc,ziemie i duzoo kasy na koncie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fredy takie jest prawo

a Ty masz tak samo prawo kogos ocenic i komus powiedziec NIE ;) i co wtedy taka osoba ma zrobic,pokazac ze nie jest wielbladem

jesli byly zasady szczegolowe to jak sadzisz,pewnie by wyszlo ze kazdy ma dom-mieszkanie na wlasnosc,ziemie i duzoo kasy na koncie ;)

masz troche racji choc wiesz ze jak ktos chce dostac wize to albo musi byc juz osobą starsza z dziecmi,wnukami itp itp. itp. :) ...... albo musi miec duzo szczescia bo w wiekszosci przypadków to loteria i niech ktos nie pisze ze dostanie wizy to tylko formalnosc bo jak byłem ponad rok temu to z moich obserwacji bardzo mało osób otrzymało wize mowa o osobach ponizej 27 roku zycia , mysle znów sie starac ale dopiero w przyszłe wakacje , a prosze jeszcze napisac jak we wniosku wpisze ze uczeszczam do szkoły a tak nie jest to mogą to jakos sprawdzic ???? choc wątpie ze szkoła cos pomoze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fredy moga takie cos sprawdzic ,inna sprawa ze moze wyjsc z rozmowy ze nie chodzisz na zajecia ;)

a z moich obserwacji z Ambasady i forow wyglada na cos innego ;) moze jak bedziesz kilka razy w Ambasadzie,poczytasz rozne fora to zobaczysz jak jest i bywa :)

tak masz racje,szczescie,jedni maja w wizach ale nie maja szczecia w innych sprawach chociaz sa tzw normalni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...