Skocz do zawartości

University Of Illinois At Urbana-Champaign Pomocy


daniel19941

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tutaj nowy, więc chciałbym na wstępnie prosić o wyrozumiałość:).

Zaczynam/kończę ostatnią (4) klase technikum ekonomicznego i chciałbym kontynuować naukę w USA. (posiadam krewnych w chcicago)

I własnie zwracam się z prośbą do Was, abyście mnie ukierunkowali na dobrą drogę, gdyż borykam się z kierunkiem. Cały czas myśle o ekonomi lecz to jest taki ogół wg mnie. Czy nie lepiej byłoby wybrać 'coś' z rozgałęzienia Ekonomii

Co potrzebuje pozaliczać/pozałatwiać aby się dostać tam na uczelnie?

Jaki inne kryteria musze spełniać?

Mam równiez mianowicie kilka pytań odnośnie owej uczelni ( : University of Illinois at Urbana-Champaign. )

Czy słyszeliście coś o niej lub studiowaliście na tej uczelni?

Jakie kierunki są tam dostępne?

Dziękuje bardzo i czekam na odpowiedzi. Jeżeli już taki temat był poruszany to prosiłbym o link do niego lub do odpowiedzi z powyżej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dobry uniwersytet, #46 na liscie najlepszych uczelni w USA (a jest powyzej 3,000 wiec..)

Odpowiedzi na wszystkie twoje pytania znajdziesz latwo na stronie uczelni. Co do kierunku, to tak jak Kaer pisze: co cie interesuje, w czym jestes dobry, jakie masz plany po zakonczeniem bachelor's.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powinieneś dodać dwie rzeczy: co planujesz po otrzymaniu licencjatu? Czy planujesz szukać pracy w USA po skończeniu studiów?

tak planuje zostać w USA jeśli mi się uda.

To jest dobry uniwersytet, #46 na liscie najlepszych uczelni w USA (a jest powyzej 3,000 wiec..)

Odpowiedzi na wszystkie twoje pytania znajdziesz latwo na stronie uczelni. Co do kierunku, to tak jak Kaer pisze: co cie interesuje, w czym jestes dobry, jakie masz plany po zakonczeniem bachelor's.

Katlia, co masz na myśli mówiąc, że jest powyżej 3,000? Mam koleżanke tam , ona jest obywatelką USA i płaci za uczelnie okolo 12,500 $ rocznie.

Własnie prosił bym o to Was, żebyście mi powiedzieli. Dobry jestem z ekonomii , jestem pol na pol jesli chodzi o ścisłe przedmioty lub przedmioty humanistyczne. :))

O dokładniej interesuje mnie co muszę pozałatwiać, aby się tam uczyć . Jakie papiery są mi potrzebne i jak się do tego zabrać.

Vise mialem od małego (rodzice pozałatwiali kiedyś) , więc myślę że to też ma znaczenie :).

Czekam na podpowiedzi , dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli planujesz zostać, to wybierz kierunek po którym łatwiej o wizę pracowniczą i jest deficyt pracowników miejscowych. To taka rada starszego kolegi. Znajomi po kierunkach marketing, ekonomia nie mają tak różowo w tym temacie.

Ty będziesz prawdopodobnie płacił około 3x więcej za szkołę niż miejscowy czyli prawie $40K plus koszty życia, podręczniki i pewnie ubezpieczenie. Jeśli mieszkalbys u krewnych to rocznie pewnie będziesz potrzebował 45k, zakładając, że nie będziesz wychodził z domu.

Katila miała na myśli ilość szkół. UIL jest 13. wśród szkół publicznych.

Co potrzebujesz? Wejdź na stronę szkoły to się dowiesz. Pod kątem ambasady, I-20, sevis, pewnie zaświadczenie o wystarczających środkach finansowych, ale to również już na poziomie załatwiania ze szkołą. Poczytaj inne tematy. Większość szkół ma te same procedury. Sprawdź temat SAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Kaer pisze, jest powyzej 3,000 uczelni w USA. UofIll jest na 46 miejscu na liscie najlepszych publicznych i prywatnych, na 13 miejscu na liscie najlepszych publicznych uczelni.

Bedziesz musial zdawac egzaminy TOEFL, SAT lub ACT, dostarczyc transcripts z twojej obecnej szkoly, recommendation letters od nauczycieli, itp. Twoim najwiekszym problemem beda pieniadze, bo tak jak Kaer pisze, studiowanie w USA jest szalenie droga przyjemnoscia, nawet jezeli mieszkasz z rodzina. Zeby w ogole dostac wize studencka bedziesz musial pokazac ze twoi rodzice (lub rodzina w USA) ma dosyc na koncie zeby pokryc cale koszta pierwszego roku studiow - pewnie w rejonie $30,000

http://admissions.illinois.edu/cost/tuition.html

Co do kierunkow to studiuj raczej accounting, finance, research analysis, statistics itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Ślicznie Katlia.

Bardzo mi się przydało :).

A jeszcze mam jedno (chyba ostatnie :P) pytanko.

Czy znacie jakąś szkołę, w której mógłbym się uczyć nie za aż tak DUŻE pieniądze?

Bo prace miałbym zagwarantowaną tak samo jak wyżywienie czy mieszkanie.

Bo miałbym mieszkać w chicago schiller park ( o ile się nie myle).

Interesuje mnie ekonomia, a szkola też nie musi być niewiadomo na jak wysokim poziomie.

Czekam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie jakąś szkołę, w której mógłbym się uczyć nie za aż tak DUŻE pieniądze?

Bo prace miałbym zagwarantowaną tak samo jak wyżywienie czy mieszkanie.

Czekam:)

Czekaj, co to znaczy, że masz prace zagwarantowaną? Generalnie nie możesz pracować poza kampusem. Jeśli podejmiesz jakąś pracę, to tylko na czarno, więc ja bym się nie chwalił generalnie.

Odnośnie pytania o szkołę, co to znaczy nie tak duże pieniądze? Szkoły z 5. setki kosztują około $20K (samo tuition). Ja bym powiedział, że $30K to nie jest jakiś dramat jeśli chodzi o czesne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

$30,000 to jest mniej wiecej normalna suma na 4-letnich stanowych uniwersytetach dla miedzynarodowego studenta. Troche tanszy jest system Chicago State (okolo $25,000/rok). Najtansze sa community college (2-letnie uczelnie po ktorych potem mozna sie przeniesc na 4 letnia) -- okolo $12,000/rok -- w ten sposob zaplacisz mniej przynajmniej przez pierwsza polowe studiow.

http://www.csu.edu/admissions/international.htm

http://en.wikipedia.org/wiki/City_Colleges_of_Chicago

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...