Skocz do zawartości

Wiza J-1 + Osoba Towarzyszaca


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Wspolnie z moja narzeczona planuje wyjazd na stypendium doktoranckie na uniwersytecie w NY.

W mojej sytuacji bede sie staral o wize J-1 na czas przyznanego mi stypendium na poltora roku.

Mam kilka pytan co do wizy dla narzeczonej:

1. O jaka wize powinna sie ubiegac ?

2. Czy powinna jechac na wizie turystycznej B-2 ?! Czy taka wiza bedzie wydana na okres poltora roku ?!

3. Nie jestesmy malzenstwem wiec wiza J-2 chyba nie wchodzi w gre ?

4. Na jakiej wizie moze starac sie o prace?

5. Czy powinna szybko ubiegac sie o jakis staz przed wyjadem zeby dostac wize na poltora roku i z pozwoleniem na prace?

( Dodam tylko ze mamy ponad 30 lat wiec Work & Travel odpada... )

6. Na przyklad czy wiza H (tymczasowa praca) bylaby rozwiazaniem? I czy trudno ja dostac?

Bede wdzieczny za wszystkie rady i doswiadczenia.

Pozdrawiam Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1) Nie ma wizy dla niej w związku z Twoją J-1.

Ad 2) Maksymalnie 6 miesięcy.

Ad 3) Nie wchodzi w grę.

Ad 4) De facto na żadnej oprócz wiz pracowniczych, o które ubiega sie pracodawca. Jako takie szanse ma na wizie studenckiej, ale w bardzo ograniczonym zakresie.

Ad 5) Staż jest już pracą w sumie. Szukanie stażu na szybko? Powodzenia.

Ad 6) Tak byłoby to rozwiązanie. Czy łatwo dostać? Nie. Trzeba spełniać kryteria i wizy pracownicze H1-B na ten rok wyszły. Może myśleć nad październikiem 2014 (wniosek w kwietniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) To zależy, co chce robić w USA. Jako Twoja narzeczona nie jest w żaden sposób powiązana z Tobą i Twoimi wizami.

2) Sama wiza tak, ale pobyt maksymalnie może dostać na pół roku.

3) Zgadza się.

4) Na żadnej. Aby pracować, to musi przed wyjazdem znaleźć pracodawcę. Praktycznie nierealne.

5) O staż gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybkie odpowiedzi.

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy na wizie turystycznej moze szukac pracy i jesli znajdzie to czy bedzie mogla wystapic (albo jej przyszly pracodawca) o nowa wize ktora pozwoli jej podjac ta prace?

Dodam tylko ze dziewczyna (Polka) jest po studiach (architektura) pracowala kilka lat w zawodzie w kilku miastach Europy i mowi w 5ciu jezykach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie takie proste. Pracodawca musi udowodnić, że nie ma nikogo z takimi kwalifikacjami w USA, opłacić proces itd. Co mu po kimś co za rok czy pół zniknie?

Poza tym nie możesz zmienić wizy w USA. Możesz zmienić status. Generalnie nie ma nic mówiącego o zakazie próby zmiany z turysty na pracownika. Ciężko jednak udowodnić, że nie jechało się szukać pracy na turystycznej i wniosek może być odrzucony. Poza tym pamiętaj o okresie od znalezienia pracodawcy, aplikacji o wizę i jej przyznanie. To trwać będzie dłużej niż 6 miesięcy.

Wydaje mi się, że w Waszym przypadku, jak nie spojrzycie, d**a z tyłu. Zostaje Wam ślub chyba tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w tej sytuacji zostaje nam wiza turystyczna.

Z tego co wyczytalem na roznych stronach wiza turystyczna jest wazna 10 lat, ale pozwala wjechac do USA na maksymalnie 6 miesiecy.

1. A co potem? Mozna jakos przedluzyc pobyt? Czy trzeba wracac do kraju? (Przypomne ze chodzi w sumie o pobyt 18 miesieczny)

2. Po jakim czasie mozna znow wjechac do USA i na jak dlugo za drugim razem?

3. Czy moge podpisac jakis papier ze bede ja utrzymywal? Czy to pomoze?

Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Można, ale trzeba mieć uzasadnienie. Rule of thumb - wiecej czasu poza US niż w US ma turystycznej.

2. Patrz p. 1. Nie ma sztywnych ustalonych reguł, ale wjazd ponowny zaraz po 6 miesiącach może się skończyć denied entry, odesłaniem do domu i unieważnieniem wizy.

3. Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiza jest T U R Y S T Y C Z N A. Jeśli zajedzie podejrzenie, że wykorzystywana jest do celów innych patrz punkt 2 post wyżej. Nie ma żadnej szansy, żeby była z Tobą przez cały okres. Przypuszczam, że góra 6 miesięcy jeśli pojedzie na początku i może kilka miesięcy pod koniec.

Na J-1 jesteś w USA nikim (jak ja na F-1) i wszystko co napiszesz odnośnie wspierania kogoś innego niż żonę i\lub dzieci ma wartość papieru na którym to jest napisane. Niestety.

Może spróbować jakiegoś ELS (i dzięki temu dostać F-1), ale to się będzie wiązać z wydatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...