Skocz do zawartości

Wiza H1B A Partnerka


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Najprawdopodobniej od 1 grudnia rozpocznę pracę w San Francisco w firmie technologicznej posiadając wizę H1B.

Nie mam wątpliwości dotyczących praw przysługujących mi z tą wizą, zastanawiam się natomiast jak najlepiej rozegrać sprawę wizową z moją dziewczyną która ma mi towarzyszyć.

Posiada ona normalną wizę turystyczną na 10 lat ale jeszcze nie była nigdy w USA. Długość jednorazowego pobytu przy takiej wizie z tego co wiem określana jest w momencie wjazdu (i podobno jest to max 90dni).

Wstępnie planujemy tam zostać około 12 miesięcy.

Jak najlepiej w takiej sytuacji to rozegrać?

Czy jedynym sposobem jest wyjeżdżanie i wracanie do USA za każdym razem gdy wiza się kończy?

Czy w przypadku wyjazdu np. do Meksyku czy do Kanady termin pobytu przedłużany jest przy ponownym wjeździe?

Co jeśli na miejscu postanowimy się zaręczyć?

Co jeśli na miejscu postanowimy wziąć ślub (w USA nie w PL)? Czy wtedy będzie jej przysługiwała wiza H4? Czy będziemy mogli taka wize wyrobić na miejscu czy będziemy musieli wracać do Polski?

Czy w przypadku wizy H4 przysługuje opieka medyczna na terenie USA?

Może ktoś z was miał podobną sytuację i może podzielić się doświadczeniami.

Wiem, że to całkiem sporo pytań. Może słyszeliście o płatnych konsultacjach z których mógłbym skorzystać by rozwiać wszystkie wątpliwości?

Dzięki bardzo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Najprawdopodobniej od 1 grudnia rozpocznę pracę w San Francisco w firmie technologicznej posiadając wizę H1B.

Nie mam wątpliwości dotyczących praw przysługujących mi z tą wizą, zastanawiam się natomiast jak najlepiej rozegrać sprawę wizową z moją dziewczyną która ma mi towarzyszyć.

Posiada ona normalną wizę turystyczną na 10 lat ale jeszcze nie była nigdy w USA. Długość jednorazowego pobytu przy takiej wizie z tego co wiem określana jest w momencie wjazdu (i podobno jest to max 90dni).

Maksymalny czas to 6 miesiecy.

Wstępnie planujemy tam zostać około 12 miesięcy.

Jak najlepiej w takiej sytuacji to rozegrać?

Czy jedynym sposobem jest wyjeżdżanie i wracanie do USA za każdym razem gdy wiza się kończy?

Za ktoryms razem moga jej odmowic wjazdu.

Czy w przypadku wyjazdu np. do Meksyku czy do Kanady termin pobytu przedłużany jest przy ponownym wjeździe?

Roznie z tym jest. Czasem daja na nowo pobyt na 6 miesiecy, czasem poprostu kontynuuje sie poprzedni pobyt. Ta druga wersja zdarza sie coraz czesciej

Co jeśli na miejscu postanowimy się zaręczyć?

Nic. Jesli wezmiecie slub to mozna myslec o H-4 dla niej.

Co jeśli na miejscu postanowimy wziąć ślub (w USA nie w PL)? Czy wtedy będzie jej przysługiwała wiza H4? Czy będziemy mogli taka wize wyrobić na miejscu czy będziemy musieli wracać do Polski?

Jesli slub wezmiecie w USA to dziewczyna moze wystapic o zmiane statusu z B1/B2 popularnie zwanego turystyczny na H-4.

Jesli juz macie brac slub to lepiej byloby, zebyscie zrobili to w Polsce i Twoja dziewczyna wtedy moze sie udac do konsulatu po wize H-4. Koszty tansze i czas oczekiwania kilka dni a nie miesiecy jak w przypadku zmiany statusu.

Czy w przypadku wizy H4 przysługuje opieka medyczna na terenie USA?

Nie. Chyba, ze Twoj pracodawca taka opieka obejmie Ciebie i Twoja zone. Opieka medyczna jest opcjonalna i oczywiscie platna, dosc sporo.

Może ktoś z was miał podobną sytuację i może podzielić się doświadczeniami.

Wiem, że to całkiem sporo pytań. Może słyszeliście o płatnych konsultacjach z których mógłbym skorzystać by rozwiać wszystkie wątpliwości?

Konsultacje raczej nie sa Ci potrzebne. To jest prosty proces, jak sie zdecydujesz to powiem Ci co i jak dokladniej.

Dzięki bardzo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wjedzie i dostanie 6 m-cy, to nie powinna się pokazywac na granicy ponownie przez jakiś czas.

Nie, wyjazd do Kanady lub Meksyku na poniżej ileś tam dni (30 czy coś, było tu) nie powoduje przedłużenia pobytu.

Możecie na miejscu się zaręczyć. Nie ma to żadnego znaczenia.

Po ślubie w USA będzie pewnie można wystąpić o zmianę statusu do H4, ale jeśli weźmiecie ślub w krótkim okresie od wjazdu to mogą być kłopoty. Wiz nie wyrabia się w USA.

Od 1 stycznia ubezpieczeni mają być wszyscy (patrz Obamacare). Zapytaj pracodawcy jaki pakiet oferuje. Pewnie można dodać małżonka i dzieci za dodatkową opłatą lub bez.

EDIT: sorry za dubel. W międzyczasie Rademenes odpowiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bardzo bardzo dziękuję za szybką pomoc!

Zapomniałem jeszcze zapytać o jedno. Co jeśli na miejscu z wizą turystyczną znajdzie pracodawcę który będzie chciał ją zatrudnić także na H1B?

Czy taka zmianę można przeprowadzić na miejscu czy trzeba wracać do Polski?

A apropos tych 6 miesięcy pobytu wiecie może jak to teraz wygląda? Jest szansa na otrzymanie takiego terminu przedstawiając sprawę jasno na granicy?

Na koniec dnia nie chcemy pracować tam na czarno, nie chcemy nic kombinować czy kogoś oszukać po prostu chcemy być tam razem ;]

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba wracać, ale pamiętaj, najbliższy moment, kiedy mogłaby podjąć zatrudnienie na H1B to październik 2014.

Przedstawiając sprawę jasno na granicy nie dostanie wjazdu pewnie, bo wiza turystyczna nie służy do mieszkania. Najlepiej byłoby ślub w Polsce-->H4. Zostać w innym przypadku roku nie będzie mogła.

Na h1b nikt ją raczej na kilka miesięcy zatrudniać nie będzie bo koszt dla pracodawcy to ok $5K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...