Skocz do zawartości

Wyjazd Z Camp Leaders - Wasze Opinie


Sidek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, leciał ktoś w tym roku z Camp Leaders? Jakie wrażenia? Czytałem wiele dobrego na ich temat, ale to są opinie sprzed dwóch-trzech lat. Teraz też wszystko ok?

Chodzi mi głównie o to, jak wygląda aplikacja, czy pomagają no i przede wszystkim jak w USA? Wszystko tak, jak było ustalone? Nie wiem co wybrać... CA jest w tym roku o dziwo minimalnie tańsze (10zł...) jeśli zaaplikuję jeszcze w tym tygodniu, ale wiem, że u nich kasę za program trzeba wpłacić jeszcze przed rozmową z konsultantem (w Camp Leaders dopiero po pospisaniu umowy). No i jednak opinie z zeszłych lat też przeważają na plus dla Camp Leaders, no ale sam nie wiem...

Bardzo proszę o jakieś informacje Z TEGO ROKU (2013), troche brakuje mi 'świeżych' wrażeń i opinii :)
Aha - i jak z angielskim? Mieliście problem zdogadaniem się w Stanach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

CA jest tańsze? Jak przeglądałem to CL 1700 zł bez wizy itp. , natomiast Ca 1985 + 500 bez wizy.

Hej, leciał ktoś w tym roku z Camp Leaders? Jakie wrażenia? Czytałem wiele dobrego na ich temat, ale to są opinie sprzed dwóch-trzech lat. Teraz też wszystko ok?

Chodzi mi głównie o to, jak wygląda aplikacja, czy pomagają no i przede wszystkim jak w USA? Wszystko tak, jak było ustalone? Nie wiem co wybrać... CA jest w tym roku o dziwo minimalnie tańsze (10zł...) jeśli zaaplikuję jeszcze w tym tygodniu, ale wiem, że u nich kasę za program trzeba wpłacić jeszcze przed rozmową z konsultantem (w Camp Leaders dopiero po pospisaniu umowy). No i jednak opinie z zeszłych lat też przeważają na plus dla Camp Leaders, no ale sam nie wiem...

Bardzo proszę o jakieś informacje Z TEGO ROKU (2013), troche brakuje mi 'świeżych' wrażeń i opinii :)
Aha - i jak z angielskim? Mieliście problem zdogadaniem się w Stanach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja byłam w Stanach w tym roku z CL. Nie miałam z nimi żadnego problemu. Jak miałam jakieś wątpliwości to po prostu dzwoniłam czy pisałam maila i doradzali. Szkolenie też ok, dużo przydatnych informacji jak jedzie się pierwszy raz.

Co do wypełniania aplikacji to robisz to sam, ale pomaga Ci Twój konsultant, jeśli masz jakieś problemy. Z resztą to nic trudnego. Walisz ścieme i koloryzujesz :D

Nie wyjeżdżałam nigdy z CA, ale w sumie jestem zadowolona z CL, bo są trochę mniejszą firmą i podchodzą do każdgo uczestnika indywidulanie - przynajmniej takie wrażenie odnosiłam.

W Stanach ok. W sumie zależy na jaki kamp i jakie stanowisko trafisz. Na jednych jest lżej, na drugich ciężko. Mimo wszystko powinieneś nastawić się na ciężką pracę. Ale moim zdaniem warto. Poznajesz mnóstwo nowych ludzi z różnych krajów, szkolisz język no i przede wszystkim zwiedzanie!

A co do języka to przez pierwszy tydzień po przyjeździe nie czaiłam prawie nic, mimo, że studiuję angielski ale później to już z górki. Kwestia przestawienia się. Po powrocie do PL miałam problem, żeby się na polski przestawić ;) ale to też zależy z kim będziesz pracował. Ja byłam na sprzątaniu z jedną Węgierką i szefowa Amerykanka, więc byłam zmuszona gadać po angielsku. Ale jak trafi Ci się praca na kuchni z prawie samymi Polakami to wiadomo, że więcej po polsku będziesz rozmawiał. Jak byś miał jakieś pytania to pisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No właśnie słyszałem, że generalnie praca jest OK na kampach, ale to co dokłądnie robimy zależy trochę od samego kampu. Mam dużo znajomych, którzy byli w Stanach i bardzo im się podobało. Większość z Camp Leaders i wszyscy szczęśliwi. Chciałem się tylko upewnić, jakie są opinie nieznajomych :)

Dzięki wielkie za pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...