Skocz do zawartości

I-130


Rolnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

nie mogę nigdzie znaleźć instrukcji wypełnienia I-130 czy ktoś może ma link lub może napisać mały walkthrough?

Moja żona ma podwójne obywatelstwo - jakiego rodzaju dokumenty musimy dołączyć do I-130 jeśli chcemy się ubiegać o GC dla mnie.

W jaki sposób wpłacić pieniądze + jaką kwotę?

Bardzo proszę jeśli ktoś się zna niech wypunktuje co dokłanie musimy załączyć do wniosku.

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam

Podam Ci zestaw dokumentów które należy dołączyć do I-130:

Dokumenty powinny być złożone w następującej kolejności:

Na wierzchu pakietu proszę dołączyć po 1 zdjęciu (prosze napisać drukiem nazwiska na odwrocie - lekko żeby nie przebijały) obojga- Twoje i Twojej żony oraz Money Order na kwotę $420.00 wystawiony na U.S. Department of Homeland Security.

1. Petycja, I-130
2. Biographic Information, G-325 - Twojej żony
3. Biographic Information, G-325 - Twoje
4. Kopia Certyfikatu Naturalizacji - Twojej żony
5. Tłumaczenie aktu ślubu - Waszego
Kopia aktu ślubu - Waszego

6. Tłumaczenie decyzji rozwodowej - jeśli któreś zawarło przedtem już małżeństwo ( Każdego z Was)
Kopia decyzji rozwodowej

9.Oryginał Aktu Urodzenia Twój

Tłumaczenie Aktu Urodzenia Twojego

Petycja I-130 oraz dwa formularze G-325. Wszystkie wymagają podpisów.

Pozdrawiam serdecznie

Violasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. pytania jak zawsze:

0..Jak wypełnić i gdzie wpłacić pieniądze (jesteśmy w PL i też tu braliśmy slub)?

1-3.Czyli aktualnie wysyłam wypełniony odpowiednio I-130 + 2 zdjecia + G325 ?

4..Kopia certyfikatu naturalizacji mojej zony to zwykłe KSERO czy jakaś specjalna kopia?

5a. Tłumaczenie aktu ślubu -> dowolny tłumacz przysięgły to załatwia na swoich drukach czy jacyś specjalni?

5b. kopia aktu slubu to odpis supełny/skrócony/czy jakis inny jeszcze - i rozumiem, że w oryginał w PL (nie tłumaczyć)

9.Oryginał Aktu Urodzenia Twój

Tłumaczenie Aktu Urodzenia Twojego - znów tłumacz przysięgły czy jakieś specjalne druki i konkretny?

Jeśli możecie zachowajcie numerację przy odpowiedziach ;) dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolnik - podalem Ci instrukcje i radze ja przeczytac. Wysokosci oplat potrafia sie zmieniac a instrukcja to jedyny oficjalny dokument.

0. Masz jasno napisane - musisz dolaczyc czek z amerykanskiego banku. Pieniedzy nigdzie nie wplacasz, musisz wyslac czek. To gdzie pracujesz Ty i Twoja zona nie ma wielkiego znaczenia, jak to zrobisz to generalnie Twoj problem.

4. Ksero. Moze byc tez kopia paszportu US.

5. Samu mozesz przetlumaczyc, nie potrzeba tlumacza. Nie ma zadnych specjalnych formularzy. Akt slubu najzwyklejszy.

9. Patrz wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czek - musisz znalezc kogos w US kto Ci go wystawi, ewentualnie kupi money order na poczcie / gdziekolwiek.

Tlumaczysz normalnie, po prostu wypisujesz tlumaczenie poszczegolnych linijek - tak samo zrobi to tlumaczy przysiegly, Na koncu dodajesz formulke (poszukaj na forum - tu albo na VJ) o tym ze potwierdzasz ze przetlumaczyles zgodnie z orginalem . Ewentualnie oddajesz to tlumacza przysieglego. Tlumaczenie nie wyglada tak jak oryginalny druk, tylko jak wydrukowana strona z worda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. pytania jak zawsze:

0..Jak wypełnić i gdzie wpłacić pieniądze (jesteśmy w PL i też tu braliśmy slub)?

1-3.Czyli aktualnie wysyłam wypełniony odpowiednio I-130 + 2 zdjecia + G325 ?

4..Kopia certyfikatu naturalizacji mojej zony to zwykłe KSERO czy jakaś specjalna kopia?

5a. Tłumaczenie aktu ślubu -> dowolny tłumacz przysięgły to załatwia na swoich drukach czy jacyś specjalni?

5b. kopia aktu slubu to odpis supełny/skrócony/czy jakis inny jeszcze - i rozumiem, że w oryginał w PL (nie tłumaczyć)

9.Oryginał Aktu Urodzenia Twój

Tłumaczenie Aktu Urodzenia Twojego - znów tłumacz przysięgły czy jakieś specjalne druki i konkretny?

Jeśli możecie zachowajcie numerację przy odpowiedziach ;) dzięki

Wysyłasz jedynie ksera wszystkich dokumentow. Jesli wyslej oryginaly to ich wiecej nie zobaczysz i bedziesz musial sie starac o nowe do NVC.

Co to twojego aktu urodzenia- to musi byc odpis zupelny, nie skrocony.

Generalnie akt urodzenia nie jest juz konieczny ale sporo ludzi dostaje RFE.

Jedynie I-130 i G-325A (nie G-325) musza byc oryginalne i miec oryginalne podpisy. Najlepiej niebieskim dlugopisem.

Zdjecia wyslij po 2 sztuki na łebka. Wymagaja po jednym, ale ludzie czasem dostaja RFE. Lepiej wyslac po dwa.

Tlumaczyc mozesz sam jesli wladasz biegle obydwoma jezykami. http://www.visajourney.com/content/translations

Jesli Twoja zona mieszka obecnie w Polsce to musicie zadbac o tzw domicyl rowniez. (to juz w fazie NVC). Ostatnio na VJ byla odmowa CR-1 w Wawie, za niewystarczajace dowody domicylu.

http://www.visajourney.com/forums/topic/458131-denied-visa-at-interview/

Rowniez musicie dolaczyc tzw bonafide marriage evidence czyli: wspolne konta bankowe, rachunki, wynajem mieszkania, zdjecia slubne i inne, bilety lotnicze, czaty rozmowy telefoniczne etc etc.

W Waszej gestii jest udowodnic USCIS ze wasze malzenstwo jest prawdziwe :)

Tu masz guide z VJ rowniez: http://www.visajourney.com/content/i130guide1

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...