Skocz do zawartości

Nowe Zasady International Experience Canada 2014


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani,

Zalozylam konto na kompass login na poczatku grudnia 2013 kiedy program IEC byl jeszcze otwarty w obszarze staz/praktyka (na 2013 rok). Nadmieniam, ze nie skladalam wniosku na 2013 rok. Zalozylam konto aby bylo juz gotowe kiedy program ruszy w 2014. I teraz mam dylemat, poniewaz 'doczytalam' ze konto mozna utworzyc kiedy program jest otwarzony dla danego kraju (a w obecnej chwili jest jeszcze zamkniety na 2014). Czy to oznacza, ze moje konto jest w tej chwili niewazne i bede musiala zalozyc nowe kiedy ruszy inicjatywa na 2014 rok?

Z gory dziekuje za rozwianie moich watpliwosci.

anika777

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 448
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dzięki wielkie Sly za odpowiedź na poprzednim forum.

Cały czas mam jeszcze wątpliwości co do ważności dokumentów. W ambasadzie na spotkaniu informacyjnym mówili, że najlepiej mieć już wszystkie dokumenty przygotowane przed otwarciem programu. Później na forum IEC 2013 ktoś zacytował informację ze strony ambasady, że "dokumenty powinny zostać wydane w ciągu 3 miesięcy od złożenia wniosku" (tej informacji nie mogę nigdzie znaleźć na stronie ambasady). Teraz Ty piszesz, że jest 3 miesiące na uzupełnienie dokumentów od chwili rejestracji, a na angielskiej stronie jest informacja, że jest 10 dni na uzupełnienie dokumentów. Zaświadczenie o niekaralności mam z 6 grudnia, a zaświadczenie o środkach z 31 stycznia. Obawiam się, że jak załączę te dokumenty do aplikacji, to okażą się już nieaktualne. Może powinnam wyrobić szybko nowe po rejestracji i założeniu konta Kompas?

Strasznie żałuję, że się tak pośpieszyłam.

Znalazłam tą informację z forum (Ty jesteś autorem):

Napisano 28 Listopad 2012 - 23:02

"Dokumenty te muszą być wystawione w ciągu trzech miesięcy od daty złożenia aplikacji. Jeżeli oryginalny dokument nie jest w języku angielskim lub francuskim należy dokonać tłumaczenia na język angielski lub francuski".

Czyli wygląda na to, że dokumenty wydane przed złożeniem aplikacji mogą być nieważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno. Właśnie przeczytałam, że miejsca na IEC w 2014 r. dla Wielkiej Brytanii rozeszły się w ciągu 5 minut od otwarcia programu. Jakieś 2.000 miejsc! Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak to jest możliwe, skoro założenie konta, aktywacja i wypełnienie aplikacji zajmuje na pewno jakieś 10 minut? Jeden człowiek pisał, że cały proces rejestracji zajął mu ok. 14 minut i już nie załapał się na kwotę. Wygląda to tak, jakby niektórzy mieli już przygotowane wcześniej konta i aplikacje, ale oficjalnie przecież to nie jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa tacy ze i 20 min takie cos beda wypelniac a sa tacy ze pare min zajmie takie cos .kazdy czlowiek inaczej wpisuje.tzn szybkosc

do tego dochodza problemy z netem-komputerem,.Loteria wizowa jest tego przykladem jak wiele osob chcialo sprawdzic na raz zgloszenie i serwer byl zajety,paru osobom takie cos sue udawalo a reszta czekala

a co do ubywania miejsc to jak jest duzooo chetnych to i 2 min moze byc juz po.

zobacz sobie na filmik w youtube co nalezy zrobic,ile zajmuje zalozenie konta.i sama ocenisz jak jest naprawde

a teraz tak,,program IEC sklada sie z pewnych etapow i czesc nalezy uzupelnic z pare dni a w inne mozesz i 3 miesiace oczekiwac-tak ma byc w 2014 roku

podam znow linka do tego schematu abys zobaczyla co i jak

http://www.canadainternational.gc.ca/rep_missions/assets/images/2014-online-application-process_applicants_EN.jpg

co do zaswiadczenia to idz do danego biura KRK i zobaczysz ile sie czeka na takie zaswiadczenie :) o niekaralnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa tacy ze i 20 min takie cos beda wypelniac a sa tacy ze pare min zajmie takie cos .kazdy czlowiek inaczej wpisuje.tzn szybkosc

do tego dochodza problemy z netem-komputerem,.Loteria wizowa jest tego przykladem jak wiele osob chcialo sprawdzic na raz zgloszenie i serwer byl zajety,paru osobom takie cos sue udawalo a reszta czekala

a co do ubywania miejsc to jak jest duzooo chetnych to i 2 min moze byc juz po.

zobacz sobie na filmik w youtube co nalezy zrobic,ile zajmuje zalozenie konta.i sama ocenisz jak jest naprawde

a teraz tak,,program IEC sklada sie z pewnych etapow i czesc nalezy uzupelnic z pare dni a w inne mozesz i 3 miesiace oczekiwac-tak ma byc w 2014 roku

podam znow linka do tego schematu abys zobaczyla co i jak

http://www.canadainternational.gc.ca/rep_missions/assets/images/2014-online-application-process_applicants_EN.jpg

co do zaswiadczenia to idz do danego biura KRK i zobaczysz ile sie czeka na takie zaswiadczenie :) o niekaralnosci

Dzięki sly, filmy instruktażowe widziałam już kilka razy. Znam już etapy aplikacji. Szkoda mi tylko wydanych pieniędzy na dokumenty, które się nie przydadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli dobrze zrozumiałem , opis procedury z powyższych źródeł to wynika z niego że jedynymi dokumentami jakie trzeba przedstawić na początku są skan paszportu i „opłata za uczestnictwo w programie „ , potem otrzymujemy potwierdzenie od IEC i dopiero wtedy możemy przesyłać następne dokumenty

Czy jeśli dobrze zrozumiałem oznacza to że to pierwsze potwierdzenie zapewnia nam miejsce w programie , tłumaczyło by to jak to możliwe że miejsca potrafią skończyć się tak szybko , oznaczało by to także że załatwianie dokumentów takich jak zaświadczenie o niekaralności opłaca się dopiero po otrzymaniu pierwszego potwierdzenia od IEC ?

Dziękuje za wszystkie materiały zamieszone na stronie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...