Skocz do zawartości

Chciałbym Uniknąć Pułapki Kupując Iphone/ipad W Usa


ksobota

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wybieram się do USA do NY na zwiedzanie ze znajomymi. Dzieci męczą mnie o Iphony i Ipady :)

Pytanie moje do forumowiczów. W Usa telefony i ipady podobno głównie sprzedawane są z umowami abonamentowymi.

Ja chciałbym kupić oczywiście bez tego. I słyszałem ,że bardzo trzeba uważać, by kupując telefon lub ipad z 3G w europie nie mieć problemów- gdyż większość sprzętów jest w standardzie stosowanym tylko w USA. Czy ktoś mógłby mi poradzić

1) jakie oznaczenia miałby mieć sprzęt , który będzie działał w europie (standard sieci gsm)

2) gdzie najlepiej szukać takich sprzętów (on line)

Z góry dziękuję za czas poświęcony na odpowiedź na mojego posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno iPady jak i iPhony działają bez problemu w Europie. Jedyna rzecz to LTE, ktorego w Polsce zwyczajnie nie ma (a jak juz sie pojawia to tez pożal sie Boże) - w Europie są inne częstotliwości LTE, ale to nie jest żaden problem - wszystkie funkcje telefonu oraz internet (czyli EDGE i 3G) działają bezproblemowo.

Telefon jak i tablet bez umowy kupisz w Apple Store np na Fifth Avenue. Mam oba sprzęty z USA i działają bez zadnych problemów. Pamiętaj ze do ceny podanej na stronie Apple jak i w samym sklepie musisz doliczyć tax, ktory w NY wynosi: City Sales Tax 4,5%, + NY State Sales and Use Tax 4%, + Metropolitan Commuter Transportation District Surcharge 0,375%

co razem wszystko daje 8,875% TAX do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...