Skocz do zawartości

Zalegle Podatki Z J-1 A Sponsorowanie Na Gc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kilka lat temu wylecialam do Usa na J-1 i bylam na niej prawie 5 lat po czym wrocilam do Polski. Byly to lata 2004- 2008. Rozliczylam sie za 2004 rok (dostalam zwrot) pozniej przez 2 lata tj. 2005 i 2006 pracowalam na czarno , 2007 rok pracowalam znowu na SSN i rozliczylam sie z podatku jednak go do tej pory nie zaplacilam, a 2008 rok wogole nie rozliczylam. Teraz jestem sponsorowana przez meza-rezydenta na GC. I moje pytanie jest takie czy starajac sie o GC musze uregulowac wszystkie zalegle podatki (nie wiem jak to zrobicgdyz czytalam ze rozliczyc mozna tylko 3 lata wstecz), czy moge miec z tego powodu problem jak pojde na rozmowe z konsulem? Czy ktos mial podobna sytuacje i moze mi poradzic jak z tego najlepiej wybrnac? Czy konsulat sprawdza dokladnie historie mojego SSN? (tu szczegolna prosba do Pani Kariny o pomoc w mojej sprawie). Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ambasada to sprawdza czy nie, ale raczej na pewno będziesz miała problem na miejscu z otrzymaniem prawa jazdy.

Ja byłem kiedyś w US i nie wiedziałem, ze istnieje coś takiego jak podatek akcyzowy od samochodu (Massachusetts). Teraz kiedy wybieram się na stałe chciałem odnowić moje prawo jazdy, i okazało się, że muszę najpierw zapłacić zaległe podatki i dopiero wtedy odnowią mi prawo jazdy. Dodam, że minęło od tamtego czasu 15 lat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy nierolzliczenie sie ze wszystkich lat z podatkow stanowi podstawe do odmowienia mi zielonej karty? Bo chcialabym sie zajac ta kwestia bedac juz tam na miejscu tylko nie wiem czy to dobry pomysl. Czy ktos byl w podobnej sytuacji i mial problemy z otrzymaniem GC czy trzeba sie tlumaczyc z tego w ambasadzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy nierolzliczenie sie ze wszystkich lat z podatkow stanowi podstawe do odmowienia mi zielonej karty? Bo chcialabym sie zajac ta kwestia bedac juz tam na miejscu tylko nie wiem czy to dobry pomysl. Czy ktos byl w podobnej sytuacji i mial problemy z otrzymaniem GC czy trzeba sie tlumaczyc z tego w ambasadzie?

Zawsze mozna sciemnic ze nie bylo srodkow ani warunkow na zalatwienie spraw podatkowych z Polski. Oczywiscie trzeba uderzyc sie mocno w piers I przysiac ze wszystko sie wyrowna tylko niech te GC dadza w koncu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...