Skocz do zawartości

Rozpoczecie Studiow W Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ... Chcialbym sie dowiedziec jesli ktos ma dokladne info ... Co musze zrobic zeby rozpoczac studia w Stanach ? Krok po kroku najlepiej .. jestem aktualnie w klasie maturalnej technikum i chcialbym sie dowiedziec czy zwykla polska matura wystarczy aby dostac sie tam na studia czy musze miec jakas inna mature lub odpowiednie egzaminy ? Jakie sa wymagania przy rekrutacji na zwykly uniwersytet i ile to mniej wiecej kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki kierunek studiow Cie interesuje?

Dowolny humanistyczny ... chcialbym po prostu studiowac w stanach zeby pozniej moc starac sie o stala rezydenture ;-;

I zapomniałeś California Man dodać, że jesteś leniwy bo nie chciało ci się forum przeszukać. Co tam niech się ludzie produkują o tym samym raz w tygodniu.

Nie chodzi o lenistwo ale o przesyl danych ... korzystam z telefonu a nie mam tu nielimitowanego przesylu danych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowolny humanistyczny ... chcialbym po prostu studiowac w stanach zeby pozniej moc starac sie o stala rezydenture ;-;

Studia w USA nie mają związku ze staraniem się o rezydenturę. Studia humanistyczne dają Ci mniejsze szanse na wizę pracowniczą po studiach. Co więcej, wiza pracownicza też nie ma z tym związku,

Nie chodzi o lenistwo ale o przesyl danych ... korzystam z telefonu a nie mam tu nielimitowanego przesylu danych ...

Nie żartuj. nawet moja lodówka ma internet ;). Nie mów, że nie masz dostępu do komputera ze stałym łączem. Połowa moich postów jest z telefonu, co widać, i nie jęczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konczysz mature

Jeszcze na ostatnim roku technikum, zdajesz egzaminy SAT, SATII (jezeli sa wymagane, kazda uczelnia jest inna) i TOEFL

Wysylasz aplikacje na studia od pazdziernika do stycznia (na wiekszosc uczelni) odpowiedz dostajesz kilka miesiecy potem

Prosisz zeby szkola przeslala transcript (oficjalna lista wszystkich przedmiotow i ocen) i kilka letters of recommendations, najlepiej od nauczycieli, kierownictwa szkoly itp

Aha, i oczywiscie sprawdziles ceny, prawda? Twoja rodzina ma $30,000-$60,000 na rok, prawda? Bez pieniedzy sie nie uda. Nawet nie dostaniesz wizy studenckiej nie mogac pokazac, ze rodzina ma dosyc na koncie zeby zaplacic przynajmniej za pierwszy rok studiow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...