Skocz do zawartości

High School W Usa , Matura ?


Rekomendowane odpowiedzi

Skonczylem nauke w wieku 15 lat w Irlandi, zdalem test ktory rowna sie w polsce skonczonym gimnazjum ( Junior cert).

Przez nastepne 7 lat pracowalem w irlandi w roznych zawodach , teraz wrocilem do polski i interesuje sie mozliwoscia wyjazdu do USA aby skonczyc tam High school ewentualnie po pojsc na studia, jesli nie high school to moze jakies kursy..czy jest taka mozliwosc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Bez problemu możesz pokończyć jakie tylko chcesz szkoły w USA. Jeden z podstawowych warunków to oczywiście kasa i to bardzo duża kasa.Ukończone studia w USA nie dają Ci możliwości pozostania na stałe w tym kraju . Poszukaj trochę informacji na temat kształcenia w USA np. http://www.jpedukacja.pl/system-edykacyjny-w-usa/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wasze odpowiedzi, mozesz mi powiedziec o jaka kase chodzi , aby poleciec tam skonczyc high school , i czy mozna tez pracowac czy trzeba sie utrzymywac tylko z oszczednosci.

moje drugie pytanie jest czy wyrok wiezienia 2 lat wiezienia z angli jest przeszkoda , jak zostalem odstawiony na lotnisko w warszawie po koncu wyroku to sluzba cela nie wiedziala za co bylem usuniety z kraju ani nic, czyli przypuszczam ze moje dane sa dostepne tylko jak by sie jakis kraj o nie ubiegal prawda ? w polsce jest nie karany.

ps. odp do 1 odp, tak chcialbym zostac na stale tam po zakonczeniu szkoly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem Ci dokładnie o jaką kasę chodzi ,wszystko zależy od szkoły. Musisz wynająć mieszkanie na okres nauki i się utrzymać oraz opłacić jakąś prywatną szkołę ( aby otrzymać wizę studencką) .Pozwolenia na pracę oczywiście nie dostaniesz . Po ukończeniu nawet studiów będziesz musiał osiedlić się gdzieś w Europie .Ukończone szkoły w USA nie dają możliwości uzyskania statusu stałego rezydenta.

W przypadku ubiegania się kiedykolwiek o status stałego rezydenta w USA ( np.po wylosowaniu GC w loterii wizowej) będziesz pytany o karalność również w innych krajach . Będziesz musiał wtedy dostarczyć zaświadczenie o karalności z danego kraju .Jeśli skłamiesz i nie podasz prawdy to zaprzepaścisz wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z każdego kraju na ziemi oczywiście że nie .Jedynie z tych krajów gdzie mieszkałeś powyżej 6 miesięcy.

W momencie gdy starasz się np. o stałą rezydenturę z loterii wizowej to urząd imigracyjny wysyła zapytanie na temat Twojej osoby do FBI i oni już mają swoje sposoby aby sprawdzić czy podajesz prawdę czy też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zobaczymy jak to bedzie, wydaje mi sie ze ochrona o moich danych pozwala mi na to zebym im nie powiedzial ze bylem karany gdzies a nawet ze tam przebywalem powyzej 6 miesiecy.. a co do FBI to zgadzam sie ze maja sposoby ale to jedynie jakbym byl jakos powiazany do terroryzmu albo jakiegos morderstwa czy cos tego kalibru...jesli mi nie wyjdzie ze szkola w usa to pojade do toronto tam juz nie trudno spotkac jakas amerykanke z detroit albo buffalo ktora szuka polaka na meza, he he :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zobaczymy jak to bedzie, wydaje mi sie ze ochrona o moich danych pozwala mi na to zebym im nie powiedzial ze bylem karany gdzies a nawet ze tam przebywalem powyzej 6 miesiecy.. a co do FBI to zgadzam sie ze maja sposoby ale to jedynie jakbym byl jakos powiazany do terroryzmu albo jakiegos morderstwa czy cos tego kalibru...jesli mi nie wyjdzie ze szkola w usa to pojade do toronto tam juz nie trudno spotkac jakas amerykanke z detroit albo buffalo ktora szuka polaka na meza, he he :)

Masz bujną wyobraźnię,niestey, ani jedna z tych rzeczy nie jest prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...