Skocz do zawartości

Kupno Mieszkania W Usa


ania j.

Rekomendowane odpowiedzi

Zaznaczam, że pytam z czystej ciekawości. Nie planuję nielegalnej przeprowadzki, obejścia przepisów czy czegoś innego. Załóżmy, że temat traktujemy jako inwestycję, dom letni czy coś podobnego. Jak wygląda sprawa od strony prawnej? Słyszałam o możliwości kupna domu czy mieszkania np. na Florydzie. Ze stałym miejscem zamieszkania normalnie w Polsce. Czy ktoś coś wie? Zbieram wiadomości - chciałabym ocenić realność takiego przedsięwzięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie - kupujesz i tyle. Nie daje Ci to zadnej przewagi w kwestiach wizowych (jak nie dostaniesz wizy turystycznej / biznesowej to mozesz nigdy z tego nie skorzystac) niemniej jednak nie ma absolutnie zadnych przeszkod zeby cos takiego kupic - robi to sporo ludzi.

Kwestie kredytowe (jezeli nie zamierzasz wylozyc gotowki) to zupelnie inna historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o kwestie wizowe :)
Czy są firmy, które się tym na miejscu zajmują? Z tego co gdzieś wyczytałam, to obcokrajowcy nie mogą tam uzyskać kredytu (w sensie - jestem w Pl i staram się o kredyt w USA). W grę wchodzi gotówka chyba tylko. Ewentualnie kredyt ale w Pl :) może się mylę i to info jest nieaktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zajmuja czym ? Tutaj istnieje caly przemysl "Realtors" i oni chetnie Ci pomoga taki dom znalezc i kupic. Samo kupno, szczegolnie jak masz gotowke to sprawa dosc trywialna. Problem pozniej z placeniem property tax na przyklad - w sumie musialabys chyba dostac ITIN bo SSN'u nie dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jest to do zrobienia jak najbardziej nawet jeśli mieszkasz w Polsce.

Kilka podstawowych informacji (programy które znam osobiście):

- minimalna kwota pożyczki $150-$200k lub + $500k

- loan to value - 60%-65% czyli downpayment 35%-40%

- weryfikacja środków wystarczających do zamknięcia transakcji + 6 m-cy rezerwy + 6 m-cy wyciągi z banku

- 2 lata liquid assets z góry , z czego >50% musi być w US banku ( z góry ustawiany jest direct debit na płatności na pierwsze 12 m-cy

- międzynarodowy credit report jeśli brak Social Security Number lub Tax Identification Number

Plus sporo mniejszych dokumentów typu paszport, wyciagi bankowe, potwierdzenia zatrudnienia, wyciągi bankowe etc.

Cierpliwości i $ potrzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś wie jak jest w takim razie z przewozem większej gotówki niż 10 000 $ z polski do stanów ? jeśli pieniążki są moje mam te tutaj na koncie i wybieram je załóżmy 30 000 $ oczywiście wypełniając formularz w samolocie zaznaczam że przewożę tyle u tyle gotówki .. czy jest jakieś cło albo podatek który muszę zapłacić od tej kwoty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zglaszasz na granicy I wwozisz, dobrze miec kwit z Polskiego Banku bo zreszta z Polski bez kwitu nie wywieziesz chyba kwoty powyzej 10k euro.. Gdy kupisz cos w USA za wieksza kase bedziesz mial potwierdzenie ze pieniadze przywiozles a nie zarobiles np. "na czarno"... Zadnego podatku na granicy nie placisz. Kazdy kraj lubi jak sie do niego kase przywozi, oby tylko czysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Zaznaczam, że pytam z czystej ciekawości. Nie planuję nielegalnej przeprowadzki, obejścia przepisów czy czegoś innego. Załóżmy, że temat traktujemy jako inwestycję, dom letni czy coś podobnego. Jak wygląda sprawa od strony prawnej? Słyszałam o możliwości kupna domu czy mieszkania np. na Florydzie. Ze stałym miejscem zamieszkania normalnie w Polsce. Czy ktoś coś wie? Zbieram wiadomości - chciałabym ocenić realność takiego przedsięwzięcia.

Jest sporo firm w Polsce które sie zajmują inwestycjami na Florydzie. Pogooglaj :)

http://www.floryda.eu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...