Skocz do zawartości

Imigracja Do Kanady


Markus9292

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Chciałbym wyjechać na stałe do Kanady. Jak to jest teraz? Wizy emigracyjne są tak samo losowane jak do USA czy można w jakiś inny sposób ją zdobyć? Czytałem też, że można wyjechać na rok na paszporcie biometrycznym, mogę pracować tam przez ten rok? I co dalej? Po tym roku muszę wracać do PL?

Proszę o wyjaśnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ta pomyłka zdarza się zdecydowanie za często na tym forum :P Dlatego się czepiam :P I chodziło mi o temat. W poście napisałeś "wizy emigracyjne". Więc używasz tych słów dokładnie odwrotnie. Ty wyjeżdżając z Polski emigrujesz, więc z punktu widzenia Polski jesteś emigrantem. A wizę wydaje kraj, do którego chcesz jechać - z punktu widzenia tego kraju jesteś imigrantem więc wiza jest imigracyjna. Jak piszesz "wiza emigracyjna" to tak jak by chodziło ci o wizę, którą wydać miałaby Polska jako pozwolenie na twój wyjazd z kraju :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem i byłem już parę razy na tej stronie. Jeśli dobrze szukam to tutaj: http://www.canadainternational.gc.ca/poland-pologne/visas/immigrate-immigrer.aspx?lang=pol mam Wykwalifikowani pracownicy i profesjonaliści (informacja dostępna w językuangielskim lub francuskim)

Program dla osób, które spełniają określone wymagania dotyczące wykształcenia i doświadczenia zawodowego, i chcą zamieszkać i pracować w Kanadzie (poza prowincją Quebec). Informacje o programie znajdą Państwo na stronie Ministerstwa ds. Obywatelstwa i Imigracji (CIC), klikając w powyższy link.

Czyli tutaj będę miał wszystko czego szukam tylko, że po eng? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o paszport biometryczny oraz wyjazd do pracy na rok to jest taki program

http://www.canadainternational.gc.ca/poland-pologne/experience_canada_experience/index.aspx?lang=pol

zapoznaj sie dobrze z ta strona

majac paszport biometryczny lecisz jako turysta :)

masz te podana strone przez Jackie i dobrze zapoznaj sie z ta strona .

Tam masz rozne mozliwosci wyjazdu,legalizacji pobytu i jedna rada,ze czesto sie zmienia prawo w Kanadzie i wez to pod uwage :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym roku pozwolenia rozeszly sie w 2 dni jesli chodzi i IEC-praca wakacyjna.W 2014 moze byc podobnie

Musisz byc na bierzaco z forum a najlepiej ze strona Ambasady Kanady ,bez tego mozesz zapozno wyslac zgloszenie .

bedziesz miec 1 rok na wyjazd na teren Kanady .na granicy dostaniesz pobyt na okres do 1 roku czasu.

Moze zapoznaj sie dobrze z linkiem co Ci podalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...