Skocz do zawartości

Imigracja Do Kanady


Markus9292

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, czy ktoś mógłby mi powiedzieć od czego zacząć składanie aplikacji na pobyt stały z kategorii skilled professionals? Oba moje zawody są w tym roku na liście poszukiwanych. Wiem, że muszę mieć wynik testu z języka, dyplom ewaluowany przez akredytowaną instytucję w Kanadzie i badania lekarskie no i oczywiście muszę złożyć wniosek. Czy badania lekarskie muszę mieć w momencie składania wniosku, czy mogę donieść później? Jakie jeszcze dokumenty muszę załączyć do wniosku oprócz wymienionych? Jakieś zaświadczenia o stażu pracy, przebiegu studiów?

Mam też pytanie odnośnie testu językowego. Na stronie CIC widziałam jakiś CELPIP. Nie wiem co to jest, gdzie to się zdaje. czy IELTS to jest odpowiednik CELPIP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

CELPIP wszedl jakis czas temu

ten test zdaje sie na terenie Kanady ,jak sie starasz o obywatelstwo Kanady oraz na pobyt staly z terenu Kanady

wiec tego nie zrobisz po za Kanada,pozostaje test IELTS

badania sie robi pozniej jak jestes juz zakaceptowana,tutaj masz krok to kroku

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/next_steps.asp

tutaj wykaz dokumentow

http://www.cic.gc.ca/english/information/applications/skilled.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sly za informacje. Ściągnęłam sobie cały pakiet dokumentów. Mam jeszcze takie pytanie, są dwie kategorie egzaminu IELTS - General Training i Academic. Czy wybór kategorii jest ważny, a jeśli tak, to którą kategorię wybrać?

Czy na pobyt stały można aplikować z dwóch różnych kategorii zawodowych za jednym razem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dyplomy składane do ambasady to muszą być notarialne odpisy? W document checklist jest napisane, że muszą być tylko kopie dyplomów (copies), a nie poświadczone kopie. O poświadczeniu za zgodność z oryginałem nigdzie nie ma mowy. Pytam, bo World Education Services zajmujący się ewaluacją przyjmuje czytelne kopie ksero do ewaluacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sly

Czekaj, to dokumentów na stały pobyt nie składa się przez ambasadę? :blink: Bo, żeby ewaluować dyplom trzeba go wysłać do Kanady, do jednego z urzędów ds. ewaluacji, to wiem.

Swego czasu przy okienkach w ambasadzie widziałam mnóstwo ludzi składających papiery na stały pobyt. Ostatnio nawet rok temu. A niedawno próbowałam dostać się do ambasady, żeby zapytać właśnie o te dyplomy itp. powiedzieli, że wpuszczają tylko z wypełnionym wnioskiem w celu złożenia wniosku. Nic z tego nie rozumiem. Ja w tym wszystkim ciemna jestem.

Wracając do kopii dyplomów, czy CIC przyjmuje zwykłe kopie ksero, czy kopie poświadczone u notariusza, bo czytałam na innych forach, że ludzie robią kopie poświadczone notarialnie (a to kosztuje). A nawiązałam do WES dlatego, że skoro im do poświadczenia dyplomu wystarczy kopia ksero, to dla CIC pewnie też i kopie notarialne nie są potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie odnośnie ewaluacji dyplomu do osób, które już to przechodziły. Chcę zrobić ewaluację w World Education Services. Do ewaluacji dyplomu potrzebny jest suplement. Mam jeden dyplom z uczelni, do którego nie mam suplementu i dowiedziałam się na uczelni, że do takich dyplomów nie wydaje się suplementu. Na stronie WES nie ma żadnych informacji, co zrobić w takiej sytuacji. Napisałam do nich kilka dni temu, ale jeszcze nie dostałam odpowiedzi. Czy ktoś wie, jak rozwiązać tą sytuację? Nie mogę nie użyć tego dyplomu, bo to jest najwyższy poziom mojego wykształcenia i od niego zależy większość punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...