Skocz do zawartości

Przedluzenie Cr1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Czy ktos wie jak w Chicago przedluza sie wize cr1? A dokladniej to gdzie sie udac? Ile trwa procedura? Co potrzeba (jakie dokumenty)? Chyba, ze ktos linkiem poratuje to byloby gicio:-) To jest pierwsze przedluzenie.

Aha. Czy jesli jestem na cr1 to powinienem gdzies zglaszac zmiane adresu zamieszkania? A jesli nie zglosilem to czy bede mial problemy?

Dziekuje i Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

wleciales na tej wizie i masz juz zielona karte -na granicy dostales tez pieczatke pewna :),zielona karte sie przedluza :)

co do zmiany adresu to musisz takie cos zrobic -mozesz to zrobic on line .

https://egov.uscis.gov/coa/displayCOAForm.do

Dzieki Sly za link. Tak, jestem w USA, nie wiem tylko jak zaczac to przedluzanie, bo nie wiem ile to trwa itd. Mi sie wiza konczy z koncem czerwca 2014 wiec chyba czas cos zaczac dzialac. Nie wiem tylko co gdzie jak i za ile...

Ale i tak dzieki za podpowiedz.BTW, czy myslisz, ze jesli wczesniej nie podalem zmiany adresu, to nie bede mial z tego tytulu jakichs problemow. Bo adres mi sie zmienil drugi raz ale ID nie zmienialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wiza konczy z koncem czerwca 2014 wiec chyba czas cos zaczac dzialac. Nie wiem tylko co gdzie jak i za ile...

Jeśli masz Zieloną Kartę (to nie jest wiza, na wizie jest tylko wjazd, jak sly6 już powiedział) ważną przez dwa lata, to 90 dni przed jej końcem należy złożyć wniosek I-751 - Petition to Remove the Condidtions of Residence.

http://www.uscis.gov/i-751

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie tego, ile trwa przedłużanie - z tym różnie bywa, w moim przypadku od złożenia petycji do otrzymania 10-letniej GC upłynęło 9 miesięcy. (wrzesień 2012 - czerwiec 2013). W międzyczasie listownie otrzymałam roczne przedłużenie Karty, a na 2 miesiące przed otrzymaniem GC do ręki dostałam pisemko, że GC jest produkowana i do 60 dni powinnam ją otrzymać. (no i oczywiście minęło prawie całe 60 dni zanim ją przysłali)

Dobrze, że przynajmniej proces na obywatelstwo jakoś szybciej im to idzie :) (dokumenty posłałam we wrześniu 2013 - a w przyszłym tygodniu mam egzamin) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie tego, ile trwa przedłużanie - z tym różnie bywa, w moim przypadku od złożenia petycji do otrzymania 10-letniej GC upłynęło 9 miesięcy. (wrzesień 2012 - czerwiec 2013). W międzyczasie listownie otrzymałam roczne przedłużenie Karty, a na 2 miesiące przed otrzymaniem GC do ręki dostałam pisemko, że GC jest produkowana i do 60 dni powinnam ją otrzymać. (no i oczywiście minęło prawie całe 60 dni zanim ją przysłali)

Dobrze, że przynajmniej proces na obywatelstwo jakoś szybciej im to idzie :) (dokumenty posłałam we wrześniu 2013 - a w przyszłym tygodniu mam egzamin) :)

...a ja sie nie moge zebrac do kupy zeby zaczac zalatwianie obywatelstwa..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...