Skocz do zawartości

Mężczyzna Aupair


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako iż dowiedziałem się, że mężczyźni również objęci są tym programem chciałbym spróbować swoich sił :)

Czy możecie mi powiedzieć, jakie mam szanse na taki wyjazd ? Od zawsze marzą mi się Stany jednak wiadomo, że nasze domysły a realne życie się różni dlatego chciałbym spróbować na jakiś czas, jeżeli mi się spodoba będziemy myśleć dalej.

Otóż, mam 23 lat, wykształcenie średnie ( Technik górnictwa - matura zdana oczywiście )

Język Angielski na poziomie B2

Język Niemiecki na poziomie B1 ( mieszkałem 2 lata w niemczech )

Myślę, że jedynym problem tkwi w doświadczeniu. Moje doświadczenie opiera się głównie na rodzeństwie ( dwóch braci, młodsi o 13 i 17 lat ), dodatkowo czasem zostaję z córką mojej znajomej, również z dziećmi kuzyna. Czy oni mogli by mi wystawić jakieś referencje ?

Ogólnie jestem przekonany, że powinienem dać sobie radę. Jestem samodzielny i znam ryzyko z którym spotykamy się przy małych dzieciach.

Posiadam prawo jazdy na samochody osobowe ( wydane w Niemczech ), brak konfliktów z prawem.

Aktualnie pracuje w rodzinnej firmie na stanowisku sztygara.

Konsultowałem cały mój plan z rodzicami ( w jakimś stopniu pracując u nich jestem nadal zależny od nich ;) ) i są przyjaźnie nastawieni, finansowo pomogą.

Również poruszyliśmy kwestie studiów w USA po programie AuPair, jak to wygląda ? Chodzi mi o bardziej prywatną stronę, prace, mieszkanie ? Może ktoś będzie mi mógł przybliżyć koszty z własnego doświadczenia ?

Dodatkowo chciałbym wiedzieć czy jeżeli zostałbym w Stanach na wizie studenckiej (?) to mam potem jakąś możliwość uzyskać GC ?

Jeżeli już by do tego doszło chciałbym wybrać studia informatyczne, budowlane lub coś powiązanego z górnictwem i wydobyciem surowców mineralnych.

Na koniec chciałbym przypomnieć, sam program AuPair chce zrealizować tylko dla zaspokojenia własnej ciekawości i przekonać się, czy będę chciał układać sobie życie w USA.

Pozdrawiam Serdecznie, Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze chcesz to ok :)

a teraz znajdz taka rodzine co bedzie chciala mezczyzne,dobrze jakbys pomagala w jakiejs swietlicy,byl z mlodzieza :) aby pokazac ze miales tez doczynienie z innymi dziecmi.Teraz jest wiele takich mozliwosci :) aby takie doswiadczenie zdobyc

koszty zalezy gdzie bedziesz sie uczyc,czego .Zalezy to od danej uczelni-stanu :) co do pracy to pozostaje praca nielegalna bo ta na terenie szkoly to zarobisz malo i nie oplacisz szkoly

Nie ma prostego przejscia ze studenta na GC,poczytaj na forum o tymw dziale emigracja,zielona karta jak bywa ,jest

Moze cos sie zmieni w prawie ale kto to wie .

poczytaj temat anulki jak poleciala na au-pair i jaka miala rodzine .to Ci moze otworzy troche tez i oczy na taki wyjazd i czy bedziesz miec sile aby wytrwac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odpowiedź, sprawdzę to gdy wrócę z pracy :)

Nie zbytnio chciałbym próbować nielegalnej pracy,wiadomo jak to jest a zależy mi na w pełni legalnym pobycie i życiu w Stanach.

Na sam początek finansowo powinienem się wyrobić, po prostu sprzedałbym samochód i korzystał z oszczędności więc o szkołę jakoś specjalnie się nie martwię.

Ehh ;) To kiedyś łatwiej było dostać GC w Stanach niż stały pobyt w Niemczech, chyba, że przechodziło się przez obóz dla przesiedleńców.. ;) Coraz gorzej się dostać do takich krajów jak USA :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz ze idac po wize nalezy pokazac kase ze sie ma na nauke np na 3 lata :) lub tez miec kogos kto Nam to sfinansuje :) jakims ladnym kontem bankowym

I ta kasa ma byc teraz a nie za 2-3lata na koncie :)

Chyba pokazuje się na rok. Przynajmniej na studenckiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze chcesz to ok :)

a teraz znajdz taka rodzine co bedzie chciala mezczyzne,dobrze jakbys pomagala w jakiejs swietlicy,byl z mlodzieza :) aby pokazac ze miales tez doczynienie z innymi dziecmi.Teraz jest wiele takich mozliwosci :) aby takie doswiadczenie zdobyc

czasem jak rodzice maja chlopcow to chca takiego starszego brata dla swoich pociech ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...