Skocz do zawartości

Życie W Poszczególnych Stanach


hanysOPP

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ciekaw Waszych opinii w tym temacie.

Chodziło by mi miej więcej o to gdzie jest według Was, najwyższy komfort życia a gdzie najniżnszy i jakich stanów bądź miast unikać.

Głównie chodzi mi o zarobki, ceny (w szczególności art.spoż), opłaty za mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

nie ma takich stanów, które definitywnie powinno się omijać i takich, w których jest najlepiej.

Jak będziesz miał tanie "życie" to będziesz mało zarabiał i vice versa!

A poza tym w każdym stanie jest coś pięknego i coś obrzydliwego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy stan ma plusy i minusy i beda one zalezec od Twoich preferencji.

Od siebie moge napisac ze w stanie Colorado nie jest tanio jezeli chodzi o artykuly spozywcze.

Co do zarobkow to zalezy od wykonywanego zawodu.

Ja unikalabym stanu California i NY ale to moje osobiste preferencje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja unikałbym Detroit, z wiadomych przyczyn..

Detroit to juz ponoc martwe miasto...

Wracajac do kosztow. Nie da sie porownac poszczegolnych stanow jednoznacznie. Moja kuzynka, lekarz po studiach, placi rent za szeregowke 2 bedroom, niemal identyczna jak moja $2400. Ja place $1000. Mieszkam w bardzo dobrej, cichej dzielnicy a nie na jakims pueblo pelnym meksykow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca zgodze sie z mi0706 ... sa stany ktore powinno sie omijac...U mnie na pierwszym miejscu na liscie stanow do omijania jest Kalifornia...mimo ze piekna to utrudnia zycie swoim mieszkancom (podatki, przepisy, ograniczenia)

Ja mieszkam w Nevadzie...w malej miejscowosci w okolicach Reno...i obserwuje jak firmy ktore rozwijaly sie w Kalifornii teraz przenosza swoje siedziby wlasnie w okolice Reno...jest sporo firm z branzy IT...widac ze Nevada idzie w dobrym kierunku. Do tego brak podatku stanowego, niskie podatki od nieruchomosci, niskie oplaty rejestracyjne aut, swobodny dostep do broni....w moich oczach wszystko dziala na korzysc Nevady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak subiektywne. Ja lubie Colorado, a znam polakow ktorzy sie wyprowadzili bo im sie tutaj nie podobalo/powiodlo. Niektorzy nie lubia Kaliforni, a cala moja rodzina tam mieszka, uwielbia ten stan i nie moga sobie wyobrazic zycia w innych stanach. Ja natomiast nie lubie stanow na mid-west i poludniu, chociaz nawet na tym forum sa osoby ktore lubia mieszkac w tamtych rejonach.

Zarobki moga byc fantastyczne w North Dakota i na Alasce, ale komfort zycia tam moze byc... hmmmm... niski. Znam tez ludzi ktorzy zyja sobie komfortowo na niskich zarobkach w Nebrasce, ale ja bym tam nigdy nie wytrzymala dluzej niz tydzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...