Skocz do zawartości

Wylosowana W Dv A Córka Powyżej 21 Lat Proszę O Radę


dora123

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze raz - zajrzyjcie do CSPA - jest tam sekcja dotycząca DV aplicants. Konsul nie ma tu żadnej możliwości ruchu, musi się stosować do przepisow . 5 minut szukania w google- jestem na telefonie wiec nie zacytuje...

No oko wygląda ze można odjac czas id momentu wysłania dokumentów do rozmowy, ambasada juz to pewnie zrobiła i jeżeli w lutym córka będzie miała 22 lata to jest po jablkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja też tak uważałam dlatego zdziwił mnie dzisiejszy telefon. Pani,która dzwoniła z ambasady twierdziła że córka skoro ma skończone 21 lat nie kwalifikuje się na Green Card i że nie ma sensu narażac się na koszty,a na moją uwagę że w regulaminie DV wyraznie jest informacja o tym iż dzieci do 21 roku w czasie zgłoszenia się kwalifikują, stwierdziła powołując się na jakąś ustawę że liczy się data rozmowy z konsulem i tylko przy niewielkim przeroczeniu 21 lat.

Na zaproszeniu widniejemy wszyscy i teraz pytanie czy próbowac jechac razem i może zadecyduje o tym konsul podczas rozmowy.

Może ktoś słyszał o takim przypadku?

Nie ma nigdzie napisane, ze dzieci, ktore w momencie zgloszenia do loterii maja ponizej 21 roku zycia dostana wize imigracyjna w momencie interview. Te kwestie reguluja osobne przepisy. Owszem, dzieci te trzeba podac przy zgloszeniu, co nie znaczy, ze corka wize dostanie i pani z konsulatu miala 100% racji mowiac, ze liczy sie data rozmowy z konsulem. Aby powiedziec Ci czy sie kwalifikujecie musi ktos spojrzec w Wasze dokumenty. Daruj sobie kancelarie, ktora jest w Warszawie - oni robia wiecej szokd niz pozytku o czym byla juz tutaj mowa. Poszukaj sobie kogos kto w tym jest na co dzien i potraktuje Twoja sprawe po ludzku a nie jak kolejny dollar sign.

Konsul nie jest dobra ciocia tylko urzednikiem dlatego aby isc do niego ze sprawa Waszej corki, musicie znac przepisy na ktore powinniscie sie powolac. Aby wiedziec czy jest sie na co powolac i czy te przepisy tycza sie Waszej corki - musi ktos Wam to sprawdzic. To nie jest tak, ze idziesz i "a moze sie uda, bo konsul bedzie mial dobry dzien". Konsul(at) wczesniej przygotowuje juz dokumenty i tam sa od razu notki czy dana sprawa sie kwalifikuje czy nie - stad wlasnie mialas tenze telefon z ambasady - oni zaczeli sie zajmowac Wasza sprawa i sprawdzac co i jak. Jesli wyniknie wyjatkowa sytuacja (taka jak np. miala miejsce przy sprawie rafaello) wtedy konsul sprawdza co i jak i moze zmienic decyzje. Rafaello powolal sie na te przepisy, ktore mu podalam tutaj na Forum i dostal wize imigracyjna mimo, ze wczesniej kilku prawnikow powiedzialo mu, ze nie ma szans na green card (wlasciwie to kazdy adwokat z ktorym sie kontaktowal powiedzial mu, ze wizy imigracyjnej nie dostanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na zaproszeniu na interview widniejecie wszyscy to ja zaryzykowałbym te dodatkowe $500 i córkę zabrałbym do Ambasady.

Najwyżej stracisz skromną tygodniówkę którą odrobisz w USA .Grzecznie porozmawiaj z konsulem ,może akurat . A jak nie zabierzesz córki to będziesz później zawsze myślała czy dobrze zrobiłam. Tak naprawdę nie wiesz co to za "ważna figura" dzwoniła z ambasady.

Osoba, ktora dzwonila, dostala takie polecenie z NVC. Tam obliczyli, ze corka tej Pani nie bedzie sie kwalifikowac. Konsula raz jeszcze weryfikuje takowe informacje i zanim jeszcze tak dziewczyna przyjedzie to oni i tak juz maja decyzje.

Nie jest niczym nadzwyczajnym taki telefon - wiele osob mialo podobna sytuacje, ze osoba z konsulatu dzwonila i informowala o przekroczeniu przez dziecko 21 lat, bo wiele dzieci konczy 21 lat zanim odbedzie sie rozmowa z konsulem. Nie jest tak, ze jesli ktos nie ma 21 lat przy zgloszeniu go do loterii to w momencie wylosowania, ma pewne, ze dostanie wize imigracyjna. Sa okreslone stawki wieku i niestety prawo jest prawem i konsul to prawo respektuje. Oczywiscie, zawsze macie prawo aby zrobic wymagane oplaty i procedury (badania) i stawic sie na rozmowie z konsulem.

Aby byc pewnym czy corka kwalifikuje sie na wize imigracyjna czyli spelnia warunek, ze jest "dzieckiem" dla celow imigracyjnych (otrzymania wizy imigracyjnej) ktos musi obliczyc Wam daty. Trzeba wiedziec kilka konkretnych dat i wtedy bedziecie mieli pewna odpowiedz. Jesli z obliczen wyjdzie, ze sie kwalifikuje wtedy idziecie, i w razie odmowy pokazujecie konsulowi przepisy, daty i obliczenia. To nie jest skomplikowane tylko trzeba wiedziec jak sie to robi. Jesli z obliczen jasno wyniknie, ze corka nie ma szans na wize imigracyjna - wtedy jesli chcecie ryzykowac i nadal chcecie wziac corke na rozmowe - it's up to you.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zwracamy uwagę, że dzieci w stanie wolnym, które ukończyły 21 lat nie kwalifikują się do
ubiegania o wizę DV, jakkolwiek w pewnych ściśle określonych sytuacjach prawo amerykańskie chroni dzieci
przed utratą możliwości ubiegania się o wizę spowodowaną osiągnięciem wieku 21 lat. Jeśli zgłoszenie DV
zostało wysłane zanim dziecko w stanie wolnym ukończyło 21 lat, ale ukończy je przed wydaniem wizy,
dziecko może podlegać przepisom Aktu o Ochronie Statusu Dziecka i być (dla celów procedury wizowej)
traktowanym jakby nie ukończyło jeszcze 21 lat."
Zapoznaj się dokładnie z instrukcją DV-2014 która w takiej sytuacji umożliwia wydanie wizy dziecku które ukończyło 21 lat w dniu interview a miało nieukończone 21 lat w dniu wysłania zgłoszenia i jest stanu wolnego.
Dlaczego Ambasada tego nie stosuje ? Tego nie wiem .
Próbuj walczyć powołując się na Child Status Protection Act.

Ambasada najprawdopodobniej sie do tego stosuje, bo corka - wedle obliczen NVC oraz konsula - dla celow imigracyjnych nie jest dzieckiem czyli nie kwalifikuje sie na wize imigracyjna. Zapewne policzyli daty i wyszlo im, ze dziecko nie podlega pod Akt o Ochronie Statusu Dziecka dla procedury wizowej. Czy tak jest naprawde? Bez znajomosci dat tego nie wiemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i dziekuję za pomoc.

Próbowałam szukac informacji z linków podanych przez Was, ale dotyczą one głównie petycji na GC przez rezydentów.

Nie określają warunków w losowaniu DV, a jak zrozumiałam chodzi o terminy składania petycji wizowej (form I-130).

Przy DV nie wiem od kiedy należy liczyc datę składania wniosku, czy od chwili zgłoszenia (jest to również forma wniosku o pobyt stały), czy od chwili wylosowania, czy może po przesłaniu formularzy do Kentucky? Ustawa The Child Status Protection Ac mówi iż w chwili złożenia petycji wiek dziecka jest zamrożony .

Logicznie myśląc, skoro należy podawac wszystkie dzieci poniżej 21 lat, to w chwili złożenia wniosku do losowania w DV wiek dziecka powinien byc zamrożony traktując ją jako petycje o GC. Bo po co wymieniac te dzieci skoro nie kwalifikują się do GC, jeszcze z grozbą o odrzuceniu kandydata w losowaniu?

Niestety nie znalazłam żadnej informacji o wieku dzieci oprócz info na stronie ambasady USA a dotyczące bezposrednio losowania DV.

To są oczywiście moje domysły, jak macie inne informacje to proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diversity Visa (DV) Applicants Section 3 of the CSPA also applies to derivative DV applicants. Because the DV application and adjudication process differs substantially from the application and adjudication process for preference categories, the treatment of DV derivatives will also be somewhat different. For the purpose of determining the period during which the “petition is pending,” Service officers should use the period between the first day of the DV mail-in application period for the program year in which the principal alien has qualified and the date on the letter notifying the principal alien that his/her application has been selected (the congratulatory letter). That period should then be subtracted from the derivative alien’s age on the date the visa became available to the principal alien.

http://www.uscis.gov/sites/default/files/files/pressrelease/CSPA2_pub.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i dziekuję za pomoc.

Próbowałam szukac informacji z linków podanych przez Was, ale dotyczą one głównie petycji na GC przez rezydentów.

Nie określają warunków w losowaniu DV, a jak zrozumiałam chodzi o terminy składania petycji wizowej (form I-130).

Przy DV nie wiem od kiedy należy liczyc datę składania wniosku, czy od chwili zgłoszenia (jest to również forma wniosku o pobyt stały), czy od chwili wylosowania, czy może po przesłaniu formularzy do Kentucky? Ustawa The Child Status Protection Ac mówi iż w chwili złożenia petycji wiek dziecka jest zamrożony .

Ustawa nie mowi, ze wiek dziecka w kazdej bedzie zamrozony na zawsze - to zamrozenie dotyczy tylko dzieci US citizens.. Dlatego, logicznie myslac, jest tyle aplikacji, gdzie dziecko rezydenta USA konczy 21 lat i jest przesuwane do innej kategorii sponsorowania. Gdyby bylo inaczej czyli tak jak Ty to rozumujesz, to zadne dziecko nie opusciloby kategorii "do 21 lat".

Logicznie myśląc, skoro należy podawac wszystkie dzieci poniżej 21 lat, to w chwili złożenia wniosku do losowania w DV wiek dziecka powinien byc zamrożony traktując ją jako petycje o GC.

Nie, to jest bledne rozumowanie i urzad imigracyjny tak tego nie traktuje. Wiek dziecka dla celow imigracyjnych ma swoja formule obliczania i tego trzymaja sie tak w urzedzie jak i w ambasadzie.

Bo po co wymieniac te dzieci skoro nie kwalifikują się do GC, jeszcze z grozbą o odrzuceniu kandydata w losowaniu?

Po to wymienia sie te dzieci, ze do 21 roku dziecko ma status "child" dla przepisow imigracyjnych. I nie mozna zrobic przepisu mowiacego, ze jesli dziecko ma 20 lat i 6 miesiecy to z pewnoscia w dniu interview przekroczy 21 lat i prosze to dziecko pominac. Prawo jest prawem, przepis jest przepisem i dlatego czy dziecko ma 2 lata, czy ma 15 lat czy ma 20 lat i 9 miesiecy to nalezy je zglosic...

Niestety nie znalazłam żadnej informacji o wieku dzieci oprócz info na stronie ambasady USA a dotyczące bezposrednio losowania DV.

To są oczywiście moje domysły, jak macie inne informacje to proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...