Skocz do zawartości

Pytanie O K1


margolcia88

Rekomendowane odpowiedzi

witam was wszystkich bardzo serdecznie,

na wstępie przeproszę jeśli taki temat już był, ale szukałam i nie mogłam znaleźć. Mam pytanie odnośnie K1. Z Narzeczonym poznałam się w czerwcu 2012 - od czerwca 2013 jesteśmy parą. Od czerwca 2012 widzieliśmy się 5 razy , przyjeżdzał do Polski na okres od 2 tyg najdłużej był 3 miesiące. Wiem że przy k1 wymagają status 2letniej znajomości. Przeglądałam forum , i z tego co wyczytałam o przyjęcie akceptacji K1 czeka się minimum 5 msc , również na visajourney jest taki sam czas podany. Również czytając wasze przygody z K1 niektórzy mieli dłuższy czas . Oboje kończymy studia w tym roku, on w maju ja w czerwcu. Po skończonych studiach ma do mnie przylecieć. Oboję z narzeczonym obliczyliśmy , że skoro jest taki długi okres oczekiwania, to na pewno wizyta byłaby w Polskiej ambasadzie w czerwcu/lipcu (byłby wtedy 2 lata znajomości) więc Narzeczony wysłał papiery 28 listopada do USCIS w Texasie o wizę K1 dla mnie. I tutaj wielkie zaskoczenie i szok, z jednej strony miło ale z drugiej więcej stresu. 3 Stycznia został zmieniony status na Post Decision Activity , wczoraj dostałam informację że :

On January 10, 2014, we shipped this approved or re-affirmed case to the Department of State for visa processing. For more information, please contact them directly.

i tutaj jest moje pierwsze pytanie to oznacza że USCIS wysłał papiery do NCV tak? czy istnieje jeszcze szansa że ta decyzja jest nie zaakceptowana? Drugie moje pytanie jest czy ambasada będzie robić problem z tym że jest to taki krótki czas znajomości - nie ma dokładnie tych 2 lat . 2 lata byłby dopiero w czerwcu.

z góry dziękuje Wam za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie

Gosia

Ps. Tym postem zaczynam przygodę z Wami oraz może nawet i znajomość mam nadzieję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super ciesze się bardzo, i dziękuje :))))). Trochę się stresuje teraz, bo mieliśmy razem iść na rozmowę ale w takim przypadku że tak szybko to poszło będę sama , mam nadzieje że wynik będzie pozytywny. Mam nadzieję , że nie będzie miało też wpływ że odmówili mi 2 razy wizę turystyczna w 04 i 05 bo byłam w liceum i stwierdzili , że skoro moja siostra studiuje w stanach jest szansa na to że mogę tam zostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiza turystyczna nie ma nic wspólnego z narzeczenska. Jak sama mówisz na turystycznej musisz wykazać związki z Polska, aby upewnić ich ze faktycznie masz zamiar wrócić do kraju. Natomiast narzeczenska to co prawda wiza nieimigracyjna ale prowadząca do AoS więc z celem pozostania w USA. Także tymi odmowami bym sie za bardzo je przejmowala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuje Laurka!! Ja dalej jestem w stanie oczekiwania na papiery z ambasady wczoraj napisałam email do NVC czy otrzymali papiery z USCIS. Jak długo Wy czekaliście na przysłanie papierów , kiedy otrzymaliście wiadomość że papiery z USCIS zostały wysłane do NVC ?? :) Pozdrawiam Was gorąco w tak zimnym dniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Laurka!! Ja dalej jestem w stanie oczekiwania na papiery z ambasady wczoraj napisałam email do NVC czy otrzymali papiery z USCIS. Jak długo Wy czekaliście na przysłanie papierów , kiedy otrzymaliście wiadomość że papiery z USCIS zostały wysłane do NVC ?? :) Pozdrawiam Was gorąco w tak zimnym dniu :)

ja czekalam miesiac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...