Skocz do zawartości

16 Lat ( 17 Rocznikowo ) Wyjazd Do High School


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Moja historia jest dość złożona, chciałbym wyjechać do Stanów na cały rok szkolny, mam kilka pytań, jak załatwić sobie szkołę tam, jak to według prawa wygląda, rodzice mnie odstawiają na lotnisku w Warszawie i co dalej? Muszę mieć tam kogoś z rodziny, znajomego czy jak? Pomijam kwestie wizy, bo to opracowałem dogłębnie, ale nie mogę znaleźć informacji prawnej na temat mojego życia tam, Nie wiem jak mam sobie poszukać szkoły i jak prawnie mieszkać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Tak jak sly pisze - zrob to przez biuro/organizacje i oni wszystko zalatwia. Samemu tez mozna, jezeli masz znajomych/rodzine u ktorych mozesz mieszkac. Ale nawet w takim wypadku to jest kosztowna przyjemnosc bo musisz zaplacic za ten rok nawet bedac w szkole publicznej - a to moze kosztowac $5,000+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, że odpada wyjazd przez biuro =) Celowo robię samemu, bo 1. musiałbym dużo wcześniej się zgłosić 2. nie mam zamiaru wracać do Polski 3. Mam koleżankę która ma 18 lat, jest szansa, żeby ona jakoś została uznana jako moją rodzinę zastępczą przez rok? 4. Pieniądze to nie problem, zdaję sobie sprawę ile to wszystko kosztuje :)

Także pytanie, Czy ona może zostać tą moją rodziną zastępczą i jak znaleźć szkołę samemu, GDZIE JEJ SZUKAĆ? =)

Jeszcze jedno pytanie, Wizę F1 mogę dostać na okres np 3 lat, a nie tylko na 1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, no normalnie nie wracam do Polski, zamierzam zawrzeć małżeństwo z obywatelką Amerykańską, bo tak najłatwiej, a z tym problemu mieć nie będe =) Tylko chciałbym tam całe 3 lata mieć na naukę, ( ważność wizy ), ale czytałem że to chyba tylko na rok jest wydawane, a potem nie mam pewności, że mi przedłużą =//

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale to jak mam składać wniosek, bo na stronie ambasady jest napisane, że max 12 miesięcy może być ważna wiza studencka, a nie znalazłem informacji odnośnie jak mówisz papierku ze szkoły, mogę poprosić w szkole żeby dali mi jakiś papierek na całe 3 lata? I czy muszę wtedy odnawiać wizę i przede wszystkim czy moja 18 letnia koleżanka w NYC może być moją opiekunką?

Jeszcze jedno pytanie, czy jest coś takiego jak test z angielskiego dla osób ubiegających się o wizę F1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...