Skocz do zawartości

16 Lat ( 17 Rocznikowo ) Wyjazd Do High School


Rekomendowane odpowiedzi

No to świetnie! A ja muszę przed wizytą w Ambasadzie załatwić sobie i20, czy to tylko na studia? I jak z tą opieką 19* letniej koleżanki i teeest.. czy muszę zdać test ;D a szkołę jak mogę najprościej ogarnąć, bo zamierzam wyjechać w te wakacje a do Amabsady udać się w Marcu, tylko muszę mieć 101% informacji przy rozmowie z konsulem =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

hahahahahaha =D No dobra, czyli kolejny kłopot, hmmm.... jest ktoś tutaj na forum, kto jest w stanie odp mi na poprzednie pytania? Czyli

1. Jak załatwić rodzinę?

2. Jak załatwić szkołę?

3. Czy muszę przejść test?

4. Musze mieć i20, żeby ubiegać się o wizę?

Chodzi mi o naukę na całe 3 lata High School.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

High School trwa 4 lata :rolleyes: Coś niewiele wiesz jak na osobę tak mocno zainteresowaną tematem.

rodzina - cóż szukaj po znajomych skoro nie chcesz korzystać z programu wymiany

szkoła - w większości szkół publicznych musisz być rezydentem danego miasta żeby szkoła Cie przyjęła. Szkoły niepubliczne - znajdujesz taką, która Ci odpowiada i podejmujesz rozmowy. Dobrym rozwiązaniem (i koniecznym przynajmniej w NYC) jest Hih School Counsleor - to on/ona daje skierowanie do danej szkoły

test - szczerze powiem, że nie wiem, to chyba zależy od szkoły. Jeśli chodzi o angielski to na freshman year jesteś ESL i zamiast języka obcego masz drugi raz angielski. Potem musisz zdać test

co do wizy - nie mam w tym zakresie żadnej wiedzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, koleżanka ze Stanów poleciła mi wpisać w Google, HOST FAMILIES IN NEW YORK CITY ... rzeczywiście znalazłem ;) Więc rodzinka już nie będzie problemem ;> 4 lata aż? ;O łaał tego nie wiedziałem, no dobra, ale to nie jest problem, tylko co konsul na to, że chcę wyjechać aż na 4 lata? Czyli rodzina goszcząca ma ogarnąć High School Counsleor? Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle, że jesli masz rocznikowo 17 lat to kwalifikujesz sie już do klasy Juniors, czyli 3. Oczywiście zależy jeszcze ile lat nauki masz za sobą - jesli jestes obecnie w I klasie liceum w Polsce to znaczy, że jesteś w 10 klasie w USA, czyli w klasie sophomore (II HS), natomiast rocznikowo powinieneś byc w klasie junior czyli 11 (III HS) I w takim wypadku do decyzji szkoły należy do której klasy Cie przyjmą. Jesli to by było w przyszłym roku to możesz trafić do Junior albo Senior, tak czy tak pełnych 4 lat juz nie zrobisz, bo zaczniesz od III albo IV klasy.

Tyle że nie jestem pewna czy jakas szkoła przyjmie Cie do ostatniej klasy - raczej nie bedziesz miał szansy tej szkoły skończyć, poniewaz w USA kredyty (punkty) potrzebne do skończenia szkoły zbiera sie przez cały okres liceum.

Kredyty dostaje się za każdy przedmiot i musisz mieć ich okreslona ilośc żeby ukończyc HS - w dwa lata, a tym bardziej w rok nie masz szansy zdobyć ich wystarczającej ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i własnie tutaj jest problem, Czy ja chociaż do drugiej klasy się zakwalifikuję, to już nie wiadomo, bo chodzę do technikum ekonomicznego i to do pierwszej klasy ( może na moją korzyść pójdzie to, że na jakieś 80% ukończę ten mój ostatni rok ze świadectwem z paskiem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...