Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moim marzeniem jest zamieszkać w USA i ukończyć studia, chciałem zadać kilka pytań.

Mianowicie jeżeli któryś z rodziców wylosowałbym zieloną kartę (automatycznie dostaje ją także ja tak?) chciałbym wyjechać tam do liceum. Tylko czy w przypadku posiadania zielonej karty (mam rodzine w stanach nie ma problemu z zamieszkaniem i stałą opieką) wystarczy, że przyjde do pierwszej lepszej szkoły i po prostu się zapisze? I jeżeliby wylosowali to za rok czyli byłbym już po 1 liceum u nas (teraz rocznikowo 16 lat podczas potencjalnego wyjazdu 17) nie byłoby problemu z ukończeniem szkoły i dostaniem się na wymarzone studia? (bo czytałem o jakichś pkt itp.)

Z góry dzięki za pomoc ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Gdyby krowa miala trabe to bylaby sloniem. Ty sie nie martw liceum na dzien dzisiejszy, bo rodzice nie wygrali i moze nigdy nie wygraja. Po co pisac co by bylo gdyby. Zapytaj jak wygraja, bo do tego czasu wszystko sie moze pozmieniac. Nie ma co sobie tym glowy zawracac na dzien dzisiejszy. Szkol jezyk a reszta sie bedziesz martwil jak przyjdzie co do czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studiami też nie, bo chyba nie zdajesz sobie sprawy ile one kosztują...

Zdaje sobe ile kosztują studia w USA... Mam tam sporo rodziny i byłem tam więc wiem, że ceny zaczynąją się od 20k $ rocznie...

Gdyby krowa miala trabe to bylaby sloniem. Ty sie nie martw liceum na dzien dzisiejszy, bo rodzice nie wygrali i moze nigdy nie wygraja. Po co pisac co by bylo gdyby. Zapytaj jak wygraja, bo do tego czasu wszystko sie moze pozmieniac. Nie ma co sobie tym glowy zawracac na dzien dzisiejszy. Szkol jezyk a reszta sie bedziesz martwil jak przyjdzie co do czego.

No tak tylko, że jeżeli nie ma wgl takiej opcji to nawet nie będą startować bo wize wszyscy mamy a zielona karta nam nie potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogubiłam się...

Zielona karta Wam niepotrzebna, a Twoim marzeniem jest zamieszkać w USA.

To się wzajemnie trochę wyklucza...

Ale jeśli zależy Ci tylko na nauce w USA, to przejrzyj strony szkół, które Cię interesują i zobacz, jakie masz szanse, żeby zostac przyjętym i otrzymać wizę, aby móc się uczyć w Stanach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogubiłam się...

Zielona karta Wam niepotrzebna, a Twoim marzeniem jest zamieszkać w USA.

To się wzajemnie trochę wyklucza...

Chodzi mi o to, że moim rodzicom jest to niepotrzebne, gdyż mają ułożone życie w Polsce a tak by musieli co rok latać do stanów. Właśnie poczytałem trochę jak jest z tym losowaniem i przeczytałem coś o jakimś dowodzie zatrudnienia czy coś w tym stylu. Właśnie nie wiem do końca na jakiej zasadzie to działa itd. Osobiście chciałbym ukończyć w stanach medycyne i zostać tam na stałe a nie tylko się uczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykanskie szkoly medycyny prawie nie akceptuja cudzoziemcow. Ci ktorzy sie dostawaja (jednostki co roku) nie dostawaja stypendium, ich czesne bedzie w rejonie $40,000 na rok.

Nie ma ABSOLUTNIE sensu studiowania medycyny w USA, chyba ze jestes dzieckiem milionerow.

NYU School of Medicine - $74k rocznie x 4 lata no a przedtem 4 lata college pre-med. Żeby dostać się do porządnej szkoły medycznej należy zacząć od dobrego czyli nie taniego college.

Znałam dzieci amerykańskich milionerów które na medycynę wybierały się do Meksyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...