Skocz do zawartości

Rodzina Goszcząca


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanie odnośnie formalności... Mam 16 lat, 17 rocznikowo, postanowiłem rok szkolny spędzić w NYC, znalazłem w internecie oferty rodzin goszczących, i co dalej. Jak prawnie zalegalizaować mój roczny pobyt u nich? Co muszę zrobić krok po kroku, i czy oni muszą mi załatwić i20 które zabieram do Ambasady? Nie wchodzi w grę pośrednictwo żadnej organizacji bo się spóźniłem a chcę wyjechać na 14/15 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie, nie mam zielonego pojęcia jak się za to wszystko zabrać, jak te formalności załatwić gdzie je załatwić i od czego zacząć, nic na ten temat nie wiem rozumiem że w Ambasadzie lepiej o pomoc nie prosić, znajomy mówił, żeby być bardzo skrupulatnym i nie wymagać zbyt wiele bo mogą wizy nie przyznać. Może jest już gdzieś info na ten temat tylko mi umknęło. Czas najwyższy już to wszystko zacząć ogarniać, żeby wyrobić się z wizą do końca roku szkolnego, a ja nie mam pojęcia jak się za to zabrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że i20 to dokument na podstawie którego wystawiają mi wizę? No a co z resztą, ubezpieczenie? Jestem niepełnoletni więc jak legalnie ma mną się opiekować rodzina goszcząca? No i jeśli przylecę do JFK to mogę sam opuścić lotnisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wizę idziesz jak juz jest wszystko załatwione. Ja po wizę poszedłem na 3 tygodnie przed wylotem.

Co to znaczy na co Ci ubezpieczenie? Nie wiem jak licea, ale na uniwersytecie to obowiązkowa przeważnie sprawa na F1. Teraz to jakieś 2000-3000 rocznie. Szkoła powinna Ci dokładnie powiedzieć czego od Ciebie oczekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie załatwione ;) a jak to ma być załatwione, jak mam to wszystko zrobić? Ubezpieczenie i ta opieka prawna?

Jak ty się tej kasy dorobiles przy takim ogarnieciu? Odpowiedź juz dostałeś. Spytaj szkoły do której się wybierasz jaką mają procedurę w przypadku ludzi z zagranicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahahah :D dziękuję za miłe słowa :) kumam że muszę spytać szkołę, ale z tego co czytałem i20 potrzebne do Ambasady? No i ten pobyt! :D Mogę yak po prostu jak gdyby nigdy nic opuścić lotnisko i sam sobie znaleźć nocleg? Przecież chyba spytają mnie w Warszawie gdzie zamierzam mieszkać :)

nie ma to jak siedzieć o 02.00 ma forum tylko dlatego że u was jest wieczór, doceńcie to że oczy mi się zamykają chętnie bym poszedł spać, ale resztkami sił piszę z telefonu :D

w przyszłym tygodniu skontaktuje się w takim razie ze szkołą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...