Skocz do zawartości

Pierwszy Raz Z "kopertą". Formularz W Samolocie.


mr_ch

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

czy lecąc po raz pierwszy do USA z GC ( a właściwie z żółtą kopertą ) wypełniamy tylko formularz celny czy również imigracyjny?

W której kolejce stanąć w porcie docelowym?

Dzięki za pomoc!

pozdrawiam

mr_ch

Nie ma juz zadnych drukow imigracyjnych - od dluzszego czasu - bez wzgledu na to z jaka wiza wjezdzasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

druk celny

stoisz w kolejce dla rezydentow :)

I-94 wypelnialo sie przy wizach nie imigracyjnych,teraz jest w formie elektronicznej

nigdy jak sie lecialo z wiza na pobyt staly

Mnie skierowano do kolejki dla non-immigrants, po czym zaprowadozno do osobnego pomieszczenia na Secondary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leciałam niewiele ponad rok temu do Chicago i skierowano mnie do kolejki dla turystów (?), nie dla rezydentów.

Mnie rowniez, a lecialam 2 tygodnie temu, wytlumaczono mi to tak, ze do momentu wbicia stempla do wizy nie jestesmy jeszcze rezydentami, wiec nalezy udac sie do kolejki dla turystow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że tu chodzi o stres związany z całą podróżą. Gdy leciałam pierwszy raz do Stanów, z kopertą w ręku, byłam wymęczona przygotowywaniami i samą podróżą, na lotnisku udzielono mi błędnych informacji (chodzi o formularz, który dostałam w samolocie), a pies przez 15 godzin nie był na trawie. Też wolałabym wiedzieć w 100% co i jak, gdzie co wpisać i gdzie się udać, ale nie zawsze tak się da. Nie oznacza to, że coś poszło nie tak, bo każdy urzędnik był miły (a przynajmniej nie byli nieprzyjemni) i nikt nie robił żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to bez wiekszego znaczenia, stanowiska sa identyczne i czesto np. na CVG jak przerobia wszystkich obywateli / rezydentow na stanowiskach dla nich to biora visitorow...

Zgadzam sie z Witoldyna, pierwsza podroz moze byc dosc stresujaca, takze moim zdaniem lepiej wiedziec do jakiej kolejki sie usatwic, zeby nie bylo zadnych problemow. Niekiedy ludziom zalezy na czasie, a z moich wieloletnich obserwacji wynika, ze kolejka dla obywateli i rezydentow zawsze jest krotsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...